Mano stuba
"Ne,- nu tai jo!"- keisčiausias lietuviškas posakis. Kaip ir visas gyvenimas :):):)

ĮTARIAMA, PADEGTAS BUTAS DAUGIABUČIAME NAME

Gruodžio 12 d., apie 7 val. ryto, ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į daugiabutį namą Šakiuose Bažnyčios gatvėje – degė penktame aukšte esantis butas. Gaisro metu sudegė kambaryje buvę namų apyvokos daiktai, spinta, aprūko kambario lubos ir sienos. Įtariamas padegimas. Nuostolis nustatinėjamas. Ugniagesiai gelbėtojai iš daugiabučio namo dėl gaisro evakavo devynis žmones. Gaisro metu bute žmonių nebuvo.

Policijai pranešta apie tai, kad gruodžio 7 d. Šakių rajono savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai policijai pranešė, kad vienoje iš rajono šeimų smurtaujama. Patikslinus aplinkybės nustatyta, kad gruodžio 2 d. ryte Šakiuose, namuose, 21-erių metų jaunuolis smurtavo prieš 8-metį brolį. Gruodžio 12 d. dėl to pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Gruodžio 12 d. policijai pranešta, kad dar gruodžio 4 d. iš namų Slavikų seniūnijos Šilgalių kaime išėjo 16-metė dukra ir iki pranešimo momento nebuvo grįžusi. Jos buvimo vieta nebuvo žinoma. Nepilnametė apie 170 cm ūgio, vidutinio kūno sudėjimo, plaukai pusilgiai, oranžinės spalvos. Ypatingos žymės: ant kairės rankos riešo yra ištatuiruotas kryžius. Buvo apsirengusi rudos spalvos medžiaginę striukę su juodos spalvos kailiuku ant gobtuvo, avėjo mėlynos spalvos džinsines kelnes, juodos spalvos pusilgius demisezoninius batus.  

SUKČIAI, SUKČIAI, SUKČIAI...

Gruodžio 12 d. policijai pranešta, kad dar gruodžio 8 d. apie 16 – 17 val. 78-erių metų gelgaudiškietei į fiksuoto ryšio telefoną du kartus skambino galimai sukčiai, kurie reikalavo pinigų už kaimynės ir giminaitės sukeltus sužalojimus kitiems asmenims. Moteris pinigų neatidavė, turtinė žala nepadaryta.

Policijoje registruota dar gruodžio 5 d. nutikęs įvykis. Į laidinį 85-erių metų Kudirkos Naumiesčio gyventojos telefoną paskambino nepažįstamas asmuo, kuris apgaule nurodė, esą jos dukra pateko į avariją ir sužalojo vaiką, kurį ligoninėje operuoja. Kad apie įvykį nebūtų pranešta policijos pareigūnams, skubiai esą reikalingi pinigai. Pas moterį į namus atėjusiam asmeniui senolė perdavė 2 240 eurų.

Gruodžio 11 d. kelyje Kiduliai – Gelgaudiškis - Gerdžiūnai, Kidulių seniūnijos Maštaičių kaimo ribose, 51-erių metų Kidulių seniūnijos Šiaudinės kaimo gyventojas, vairuodamas sau priklausantį automobilį “Mitsubishi Pajero”, juo apvirto. 21-erių metų vaikinui iš Kidulių seniūnijos Judrių kaimo po avarijos Šakių ligoninėje diagnozuotas nosikaulio lūžis, kairės plaštakos sumušimas. Vairuotojui diagnozuotas kairio raktikaulio lūžis, galvos ir nugaros sumušimai, kairės plaštakos paviršinis nubrozdinimas. Vairuotojas eismo įvykio metu buvo blaivus, vairuotojo pažymėjimą turi.

OPERATYVIAI SUGAVO ĮTARIAMUS SUKČIUS

Per tris praėjusio savaitgalio paras rajono policijos komisariato pareigūnai užregistravo vieną pranešimą apie vagystę, gaudė sukčių; pradėti du ikiteisminiai trimai girtų vairuotojų atžvilgiu. Tiriamos vieno smurto atvejo aplinkybės. Rajono ugniagesiai gelbėtojai talkino automobiliu užklimpusiems greitosios medicinos pagalbos medikams.

Gruodžio 8 d. Kudirkos Naumiesčio seniūnijos Panovių kaimo gyventojui į namus paskambino nežinomi asmenys ir pasakė, kad sūnui neva atsitiko nelaimė. Avę tokį pranešimą, policijos pareigūnai skubiai nuvyko į įvykio vietą ir, pranešėjo žmonai dar besikalbant telefonu su įtariamais asmenimis dėl pinigų sumos ir kada jie atvyks, buvo pastebėtas automobilis „Opel Sintra“. Įvykio vietoje buvo sulaikyti du 47-erių ir 43-ejų metų asmenys.

Gruodžio 8 d. policijai praneša, kad kelyje Vilkaviškis - Kudirkos Naumiestis – Šakiai nuo kelio į pakelės griovį nuvažiavo automobilis „Renault MEGANE“, kurį vairavo neblaivus (2,24 prom.) vyras, ir apgadino savo turtą. Žmonės įvykio metu nenukentėjo.

Gruodžio 9 d. policijai pranešta, kad aikštelėje Šakiuose stovintį pranešėjo automobilį AUDI A6 ALLROAD QUATTRO kliudė kitas automobilis AUDI A6. Nustatyta, kad automobilį AUDI A6, neturėdama teisės vairuoti, vairavo neblaivi (2,43 prom.) 26-erių metų šakietė.

Gruodžio 8 d. 57-erių metų Plokščių seniūnijos Kubilių kaimo gyventojas policijai pranešė, kad dar gruodžio 5 d., užėjęs į savo ūkinės paskirties pastatą, pastebėjo, kad iš nerakinto ūkinio pastato vidaus dingo įrankių rinkinys. Nuostolis 120 eurų.

Gruodžio 9 d. namuose Šakių seniūnijos Kušlikių kaime 19-metis vyras smurtavo prieš savo 43-ejų metų tėvą (g. 1974 m.). Nukentėjusiajam Šakių ligoninėje nustatyta galvos ir veido sumušimai, po apžiūros išleistas į namus.

Gruodžio 10 d. rajono ugniagesiai gelbėtojai Griškabūdyje talkino Šakių greitosios medicinos pagalbos medikams: padėjo ištraukti vienkiemyje užklimpusį jų automobilį. Medikai vyko pas mažametį ligonį.

GAL MATĖTE ŠĮ VAIKINĄ?

Marijampolės apskrities policijos pareigūnai nuo gruodžio 4 d. ieško iš globos namų, esančių Marijampolės savivaldybės Avikilų kaime, savavališkai pasišalinusio ir iki pranešimo momento  negrįžusio nepilnamečio Valentino Bondarevo (gimęs 2000 m.).

 Jei žinote ką nors apie vaikino buvimo vietą, prašome pranešti Marijampolės apskr. VPK Veiklos skyriaus tyrėjai tel. 8 700 60330, budėtojams 8 700 60380 arba 112.

Marijampolės apskr. VPK informacija


TAMSOJE ŽUVO DVIRATININKAS

Gruodžio 7 d. policijai pranešta, kad kelio Lukšiai – Gerdžiūnai – Kriūkai 7-ajame kilometre automobilis „VW Caddy“, vairuojamas 33-ejų metų moters, partrenkė ir mirtinai sužalojo galimai važiuojamąja dalimi ta pačia kryptimi dviračiu važiavusį (vėliau patikslinta – vyras dviratį vedėsi) 68-erių metų vyrą. Pirminiais duomenimis, vyras buvo su šviesą atspindinčia liemene, tačiau dviratis gale neturėjo privalomo atšvaito. Apie eismo įvykio dalyvių girtumą ar blaivumą informacija nepateikta.

Gruodžio 7 d. Griškabūdžio seniūnijos Bliuviškių kaime namuose 38-erių tėvas vieną kartą ranka per veidą trenkė 16-metei dukrai, kuri dėl veido sumušimo ir lūpos žaizdos gydoma ambulatoriškai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Gruodžio 7 d.  39-erių metų vyras policijai pranešė, kad laikotarpyje nuo lapkričio 27 d. iki gruodžio 7 d. buvo nudaužtos pakabinamos spynos ir patekta į negyvenamą namą ir į ūkinio pastato patalpas Kudirkos Naumiestyje. Nuostolis tikslinamas

SUKČIAMS NĖRA NIEKO ŠVENTO

Per tris pastarąsias paras rajono policijos komisariato pareigūnai registravo vieną sukčiavimo atvejį, pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl plėšimo; tiriamos taip trijų smurto atvejų aplinkybės. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sunkaus nepilnametės apsinuodijimo.

Lapkričio 6 d. nepažįstamas asmuo, atėjęs pas 85-erių metų lukšietį į namus, pasakė, jog ligoninėje esą guli mergaitė, kurią, krisdama nuo laiptų, sužalojo senolio sesers dukra. Pati dukra esą žuvo, todėl reikia pinigų laidotuvėms ir mergaitės gydymui. Senolis, patikėjęs šia istorija, atidavė nepažįstamajam 2 000 eurų.

Gruodžio 4 d. 86-erių metų Griškabūdžio seniūnijos Paluobių kaimo gyventoja į namus įsileido pažįstamą 29-erių metų vyrą iš to paties kaimo. Atėjūnas, panaudodamas fizinį smurtą, iš moters išreikalavo 90 eurų. Šakių ligoninėje moteriai nustatyti galvos, krūtinės ląstos ir pilvo srities sumušimai. Įtariamasis sulaikytas.

Gruodžio 4 d. 16-metis vaikinas policijai pranešė, kad gruodžio 2 d. vidurnaktį Gelgaudiškio kapinėse pažįstamas vyras pargriovė jį ant žemės, kelis kartus ranka sudavė į veidą, smaugė, tuo sukeldamas fizinį skausmą. Įvykio metu buvo suplėšyti striukė, kelnės, sulaužyti akiniai.

Gruodžio 5 d. į Šakių ligoninę iš savo namų Šakiuose pristatyta ir dėl apsinuodijimo psichotropiniais, antidepresiniais ir kitais medikamentais paguldyta 17-metė mergina. Aplinkybės nustatinėjamos.

Gruodžio 6 d. namuose Sintautų seniūnijos Užsienių kaime 39-erių metų vyras smurtavo prieš savo 46-erių metų brolį.

Gruodžio 7 d. paryčiais namuose Kidulių seniūnijos Valenčiūnų kaime neblaivus (1,13 prom.) 30-metis vyras smurtavo prieš savo 22-ejų metų amžiaus sugyventinę. Įtariamasis sulaikytas. 

ŠAKIŲ POLICIJA DEMASKAVO NELEGALŲ RŪKALŲ VERSLĄ

Gruodžio 2 d. apie 18 val. Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šakių r. policijos komisariato pareigūnai, tikrindami informaciją dėl akcizais apmokestinamų prekių realizavimo, 66-erių šakietės sandėliuke rado 530 cigarečių pakelių, nepažymėtų Lietuvos Respublikos banderolėmis.

Moteris pareigūnams dėl tokio pobūdžio nusikalstamų veikų jau buvo žinoma, tačiau anksčiau tikrinimai būdavo nevaisingi. Šį kartą šakietei išsisukti nepavyks - ji pareigūnams savanoriškai atrakino sandėliuką, esantį daugiabučio namo rūsyje. Čia pareigūnai rado 280 pakelių cigarečių ,,NL New Line Full Flavour" ir 230 pakelių cigarečių ,,Denim Red", nepaženklintų LR nustatyta tvarka.

Policijos komisariate prieš šią moterį pradėta administracinė teisena pagal LR administracinių nusižengimų kodekso 209 str. 5 d., šakietei gresia bauda nuo 1 500 iki 4 300 eurų. Rasti rūkalai (jų vertė uodjoje rinkoje apie 1 000 Eur) konfiskuoti.

ŽIEMIŠKI ORAI DIDINA LIGŲ SKAIČIŲ

Marijampolės visuomenės sveikatos centras informuoja, kad šių metų 48– ąją savaitę (lapkričio 27 d.- gruodžio 3 d.) Marijampolės apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) rodikliai buvo 84,44  atvejai 10 tūkst. gyventojų. Sergančiųjų skaičiusio daugėja jau ne pirmą savaitę.

Marijampolės savivaldybėje, Kazlų Rūdos ir Vilkaviškio savivaldybėse registruota ir po vieną gripo atvejį. Šakių rajone viso sergančių registruota 148 (savaite anksčiau buvo 134). Didžiausia sergančiųjų koncentracija – Kazlų Rūdos savivaldybėje (net 157,67 atvejo 10 tūkst. gyventojų).

GAISRE ŽUVO JAUNA MOTERIS

Pastarosios keturios paros rajone pažymėtos tragišku įvykių: gaisre Gelgaudiškyje žuvo jauna moteris, medikams perduoti du mažamečiai nukentėję jos vaikai. Pareigūnai šiomis dienomis pradėjo tyrimą dėl staigios mirties priežasties; tiriamos trijų smurto atvejų aplinkybės; ieškomas svetimo turto vagis.

Gruodžio 3 d. vakare Gelgaudiškyje kilo gaisras mediniame name. Atvykę ugniagesiai gelbėtojai pastatui jau nelabai kuo galėjo padėti - gaisro metu nudegė stogas, apdegė pastato sienos, pradegė medinė perdanga, sudegė namo viduje esantys baldai, kompiuteris bei kiti namų apyvokos daiktai. Tačiau tragiškiausias vaizdas buvo namo viduje: užgesinus gaisrą, name rastas apdegęs 24-erių metų merginos kūnas, o jos mažamečiai vaikai (3-ejų ir 4-erių metų amžiaus) dėl apsinuodijimo smalkėmis buvo išgabenti į ligoninę. Gaisro priežastis nustatinėjama.

Gruodžio 1 d. policijos pareigūnams pranešta apie staigią mirtį Sudargo seniūnijos Pervazninkų kaime: čia rastas 60-mečio mirusio vyro kūnas.

Gruodžio 2 d. Gelgaudiškio seniūnijos Branduoliškių kaime, policijos pareigūnams atvykus į gautą iškvietimą dėl kūno sužalojimo, name buvusi 40-metė moteris, 21-erių metų mergina ir du 27-erių bei 38-erių metų vyrai fiziškai pasipriešino policijos patruliams. Pareigūnai, suteikus jiems med. pagalbą, gydomi ambulatoriškai. Neblaivūs įtariamieji pristatyti į policijos komisariatą. Tą pačią dieną anksti ryte iš Šakių policijos komisariato į Vilkaviškio ligoninę pristatyta viena iš sulaikytųjų – 27-erių moteris, kuri skundėsi skausmais pilve (9-as nėštumo mėnuo). Tačiau gultis į ligoninę atsisakė ir buvo nuvežta į Šakių ligoninę. Kiti įtariamieji uždaryti į areštinę.

Gruodžio 3 d. policijai pranešta, kad namuose Šakiuose 50-metis vyras, būdamas galimai neblaivus, smurtavo prieš 27-erių metų sugyventinę. Šakių ligoninėje moteriai nustatytas dešinio šono sumušimas. Vyras iš įvykio vietos pasišalino.

Lapkričio 30 d.  policijai pranešta, kad namuose Gelgaudiškyje 56-erių metų močiutė ir 34-erių metų mama 15-metės anūkės bei dukros atžvilgiu naudojo fizinį smurtą – kumščiu sudavė į galvą bei diržu per ranką. Ligoninėje mergaitei sužalojimų nenustatyta.

Gruodžio 13 d. Šakiuose 44-erių metų moteris pastebėjo, kad iš jos buto (pirmas aukštas), atstūmus langą, pavogta įvairių juvelyrinių dirbinių ir 8 000 eurų. Nuostolis – 11 330 eurų. Bute signalizacijos nebuvo.

BŪNA IR TAIP!

Lapkričio 30 d. ryte Vilkaviškyje gėlių kiosko savininkė, atėjusi į darbą, rado atrakintas duris ir viduje pasigedo įvairių smulkmenų bei … 15 rožių.

Tą pačią dieną Vilkaviškio policijos pareigūnai sulaikė du 18-osi ir 16-os metų jaunuolius, kurie policijai gerai žinomi dėl panašaus pobūdžio nusikalstamų veikų. Vienas vaikinų iš Kybartų, kitas - vilkaviškietis.

Gėles vaikinai jau buvo spėję įteikti savo merginoms (deja, policija jas iš merginų paėmė ir grąžins gėlių pardavėjams). O vaikinai permiegojo Marijampolės apskrities VPK europinius standartus atitinkančioje areštinėje.

Marijampolės apskr. VPK informacija 

SMURTAS IR VAGYSTĖS

Pastarosios dvi paros rajone nebuvo visiškai ramios: policijos pareigūnai gautų pranešimų pagrindu pradėjo tris ikiteisminius tyrimus. Du iš jų susiję su vagystėmis, vienas – su smurtu.

Lapkričio 27 d. 17-metė mergina policijai pranešė, kad naktį ją Griškabūdžio kultūros centre diskotekos metu sumušė 18-metė ir 19-metė merginos, sukeldamos fizinį skausmą. Nukentėjusiajai Šakių ligoninėje diagnozuotas galvos, krūtinės ir abiejų žastų sumušimai, išleista gydytis į namus.

Lapkričio 27 d. policijoje gautas vienos iš bendrovių darbų vadovo pranešimas, kad, atvykus į darbo vietą Kidulių seniūnijos Valenčiūnų kaime, pastebėta nuplėšta pakabinama nuo saugyklos, įsibrauta į laikino šviesoforo akumuliatoriaus saugyklas, esančias kelyje Pilviškiai – Šakiai – Jurbarkas, ir pagrobti keturi akumuliatoriai "Banner". Nuostolis 1 136 eurai.

Lapkričio 27 d. 38-erių metų Sudargo seniūnijos Rociškių kaimo gyventojas pranešė, kad prieš porą dienų pasigedo savo automobilio “Mitsubishi Galant”, kuris stovėjo prie garažų tame pat kaime. Automobilio dingimą pastebėjo tik tada, kai policijos pareigūnai pranešė, jog automobilis “Mitsubishi Galant” rastas Rociškių kaime sudaužytas eismo įvykio metu. Nuostolis tikslinamas.

„ŽIEMIŠKOS“ LIGOS PUOLA VIS SMARKIAU

Šių metų 47– ąją savaitę (lapkričio 20-26 d.) Marijampolės apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) rodikliai buvo 72,79  atvejai 10 tūkst. gyventojų. Marijampolės savivaldybėje registruoti 2 gripo atvejai.

Lyginant su ankstesne savaite, susirgimų skaičius ir toliau auga. Didžiausias sergamumas registruotas Kazlų Rūdos savivaldybėje – net 110,46 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Šakiuose registruoti 142 susirgimai (buvo 134). Gripo atvejų Šakiuose neregistruota.

IŠ GYVENIMO PASITRAUKĖ DAR VIENAS JAUNAS ŽMOGUS

Per paskutines keturias paras rajono policijos komisariato įvykių suvestinėje užregistruoti trys pranešimai apie galimus nusikaltimus. Rajono ugniagesiai gelbėtojai į įvykio vietą vyko kartą.

Lapkričio 26 d. policijai pranešta, kad Šakiuose neblaivus 46-erių metų vyras smurtavo prieš savo metais vyresnę žmoną. Moteris medikų pagalbos atsisakė, įtariamasis sulaikytas.

Lapkričio 25 d. 50-metis šakietis, grįžęs į savo namus Šakiuose, pastebėjo, kad išdaužtas gyvenamojo namo stiklas. Apžiūrėjus namus pastebėta, kad išversti daiktai ir pavogtas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos apdovanojimas - jubiliejinis medalis Lietuvos Respublikos atkūrimo 20-mečio proga už ypatingus nuopelnus Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai. Pranešėjas pavogto medalio turtinės vertės įvertinti negali, dėl išlaužto lango pareiškėjas patyrė apie 150 eurų nuostolį.

Lapkričio 26 d. Plokščių seniūnijos Jotyškių kaime, prie Vaiguvos upelio, rastas (įtariama) pasikoręs 24-erių metų vyras iš to paties kaimo. Ant kūno smurto žymių vizualiai neaptikta.

Lapkričio 26 d. Šakių seniūnijos Papartynų kaime buvo įvestas planas ,,Skydas“- rastas II Pasaulinio karo laikų sprogmuo.   J.Vitkaus inžinerinio bataliono išminuotojai minosvaidžio miną sunaikino vietoje. 

DĖL LEIDIMŲ LAIKINAI GYVENTI IŠDAVIMO

Marijampolės apskr. VPK Migracijos skyrius informuoja, kad nuo 2017 m. gruodžio 1 d. užsienietis, kuris pirmą kartą kreipiasi dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo, prašymą išduoti leidimą laikinai gyventi turi pateikti Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos skyriuje, esančiame Marijampolėje Kęstučio g. 1.

Prašymai dėl leidimų laikinai gyventi keitimo priimami pagal deklaruotos gyvenamosios vietos Migracijos tarnybą. Informacija apie Migracijos tarnybų paslaugas teikiama bendruoju telefonu – 8 700 60000.

Marijampolės apskr. VPK informacija

UŽKLIMPO POLICININKŲ AUTOMOBILIS

Pastarosiomis dienomis rajono spec. tarnybos nepersidirbo – registruoti vos trys įvykiai. Juos tyrė arba likvidavo rajono policijos pareigūnai ir ugniagesiai gelbėtojai.

Lapkričio 22 d. Lukšių seniūnijos Šiaudinės kaime neblaivus (1,57 prom.) 60-metis vyras iš tos pačios seniūnijos Liepalotų kaimo vairavo automobilį  “Ford Maverick”. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Lapkričio 20 d. rajono ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą, kad Lekėčiuose užklimpo tarnybinis policijos automobilis, reikalinga  pagalba jį ištraukti. Panaudojus buksyravimo lyną užklimpęs automobilis ištrauktas.

Lapkričio 22 d. Šakių seniūnijos Bridžių kaime rastas sprogmuo, įvestas planas ,,Skydas“. Atvykus J. Vitkaus inžinerinio bataliono išminuotojams, 82 mm minosvaidžio mina nukenksminta vietoje.

PREKYBOS ŽMONĖMIS PAVOJAI: KĄ ŽINOME APIE TAI?

Lapkričio 21 d. Šakių rajono policijos komisariate vyko mokymai, kuriuose dalyvavo 54 specialistai: bendruomenės pareigūnai, seniūnijų socialinio darbo organizatorės, mokyklų socialinės pedagogės ir psichologės, Vaikų teisių skyriaus ir kt. specialistai, bendruomenių, įstaigų atstovai.

VšĮ "Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu" centro lektorės Justina ir Vaida susirinkusiems mokymų dalyviams pasakojo, kas tai yra prekyba žmonėmis, kokios jos formos, verbavimo būdai, galimos aukos, ką daryti, jei tampi prekybos žmonėmis auka, kur kreiptis pagalbos, ką daryti ruošiantis vykti dirbti į užsienį. Lektorės pasakojo ir tikras prekybos žmonėmis aukų istorijas. Didelis skaičius susidomėjusiųjų šia tema ir problema nustebino lektores. Jos mielai atsakinėjo į klausimus, pasakojo apie "Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu" centro atliekamas funkcijas, realią pagalbą į prekybos žmonėmis tinklą patekusiems žmonėms, dalino informacines skrajutes, knygas apie prekybą žmonėmis.

Lektorės žadėjo pagelbėti vykdant prevenciją mokymosi įstaigose vyresnių klasių moksleiviams. Mokymų paslauga bus apmokėta iš lėšų, gautų iš Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, laimėjus prevencinių programų konkursą.

Marijampolės apskr. VPK informacija 

SERGANČIŲJŲ ŠIEK TIEK DAUGĖJO

Marijampolės visuomenės sveikatos centras informuoja, kad 2017 metų 46– ąją savaitę (lapkričio 13-19 d.) Marijampolės apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) rodikliai buvo 64,09  atvejai 10 tūkst. gyventojų. Sirgimų skaičius šiek tiek didesnis nei buvo savaite anksčiau.

Daugiausia sergančiųjų registruota Marijampolės savivaldybėje – 94,72 atvejai 10 tūkst. gyventojų. Šakių rajone registruoti 134 susirgimai (buvo 132), registruoti ir du gripo atvejai.

MOKESČIAI SUGRĮŽTA KIEKVIENAM

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad sulaukia vis daugiau gyventojų pranešimų apie galimai pastebėtus mokesčių vengimo atvejus.

Kauno, Alytaus ir Marijampolės apskrityse iki 2017 m. lapkričio 15 d. sulaukta net 1505 pranešimų, t.y. apie 23 proc. daugiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį. Iš viso VMI pasitikėjimo linija nuo 2006 m. gauta daugiau nei 35 tūkst. pranešimų, kuriuose pateikta informacija padėjo į biudžetą grąžinti per 37 mln. eurų nesumokėtų mokesčių, kurie naudojami gerinti švietimo sistemai, socialinėms paslaugoms, infrastruktūrai ir kt.

Patogiausias, greičiausias ir išmaniausias būdas VMI perduoti duomenis apie galimai nelegalios veiklos atvejus, neapskaitytas pajamas ar kitus mokestinius pažeidimus,- naudotis išmaniesiems telefonams skirta programėle „Pranešk“(https://www.vmi.lt/cms/mobiliosios-programeles). Ši programėlė suteikia galimybę siųsti ne tik tekstinę informaciją, bet ir nuotraukas, filmuotą medžiagą bei garso įrašus.

Gyventojai, turintys duomenų ar įtariantys mokestinius pažeidimus, taip pat informaciją gali perduoti VMI pasitikėjimo telefonu 1882 (paskambinus spausti 8), užpildę anketą internetinėje svetainėje (https://www.vmi.lt/cms/stop-seseliui) arba apsilankę VMI padaliniuose. Visa gauta informacija yra vertinama ir analizuojama. Pranešėjų anonimiškumas, jiems pageidaujant, garantuojamas.

Kauno AVMI primena, kad visą informaciją mokesčių klausimais gyventojai ir įmonės gali gauti paskambinę trumpuoju Mokesčių informacijos centro telefonu 1882 ar apsilankę VMI interneto svetainėje www.vmi.lt. VMI Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882 teikiamos konsultacijos įrašomos ir yra lygiavertės rašytinėms.

SUMUŠTAS NEPILNAMETIS

Lapkričio 14 d. į Šakių ligoninę iš Griškabūdžio miestelio pristatytas ir dėl veido bei nugaros sumušimų paguldytas 14-metis vaikinas. Jis paaiškino, kad tą pačią dieną Griškabūdyje jį sumušė pažįstamas jaunuolis.

Lapkričio 14 d. policijos pareigūnai paskelbė 54-erių metų lekėtiškio paiešką. Vyras lapkričio 13 d. išėjo iš namų Lekėčiuose ir iki pranešimo momento nebuvo grįžęs. Jo požymiai: apie 170 cm ūgio, vidutinio kūno sudėjimo, šviesiais, žilstelėjusiais trumpais plaukais, su ūsais. Ypatingos žymės: randas ant nosies, trumpesnis rankos pirštas po traumos. Vilkėjo tamsiai rudos spalvos striukę, šviesiai rudos spalvos darbines kelnes.

SUKČIAI JAU “GAUDO” SUKČIUS

Telefoniniai sukčiai, pastaruoju metu vėl įnikę į vyresnio amžiaus rajono gyventojų mulkinimą, randa vis naujų ir naujų būdų pinigams išvilioti. Šiomis dienomis 83-ejų metų rajono gyventoja pateko į „sukčių gaudytojų“ rankas ir prarado 1000 eurų.

Senolei paskambinusi neva „giminaitė“ verkšleno, kad pateko į avariją, ir jai skubiai reikia pinigų. Tačiau moteris, ne kartą girdėjusi apie sukčių pinkles, padėjo ragelį. Netrukus jai vėl paskambino – šįkart vyras, prisistatęs pareigūnu. Jis močiutei kalbėjo apie tai, kad jie (esą „policija“) nori sugauti sukčius, kurie išvilioja žmonių pinigus. Paklausė, ar daug pinigų moteris turinti. Ši atsakė, jog turi tik 10 eurų, tačiau „pareigūnas“ nepatikėjo ir pradėjo mulkinti pašnekovę, esą jis nori surengti sukčiams pasalą ir pagaliau juos sugauti. Tada senolė pasisakė turinti 1 000 eurų: juk „policijai“ reikia padėti, jei toks rimtas reikalas.

Tuomet apsimetėlis „pareigūnas“ liepė pažymėti turimus pinigus – užlankstyti banknotų kampus, ir įduoti atėjusiam sukčiui, kad šis būtų „sučiuptas“ su įkalčiais. Sugavus sukčių, „policininkas“ pinigus žadėjo grąžinti. Ir patikino senolę: „pareigūnai“, apsupę kiemą, laukia pasaloje.

Netrukus į moters namus atėjo vyras (kaip vėliau paaiškėjo – tikrasis sukčius); beveik nekalbėjusiam nepažįstamam vyrui močiutė atidavė 1000 eurų ir ėmė stebėti iš tolo, kaip jį sulaikys. Tačiau šis ėjo ir nuėjo - jokios pasalos, jokio sulaikymo. Moteris, supratusi, kad pakliuvo į „sukčius gaudančių“ pinkles, kreipėsi į policiją.

Policija dar kartą perspėja visus žmones: būkite budrūs, palaikykite kontaktą su artimaisiais, perspėkite apie sukčiavimo modelius savo senelius, tėvus, gimines. Gyventojai neturėtų telefonu atsakinėti į nepažįstamų asmenų klausimus, kiek pinigų jie turintys ir kur juos laiko. Būtina perspėti vyresnio amžiaus patiklius žmones, kad turėtų drąsos nutraukti pokalbį ir paskambintų artimiesiems įsitikinti, kad jiems viskas gerai.

SIRGUSIŲ ASMENŲ SKAIČIUS AUGO

Marijampolės visuomenės sveikatos centras informuoja, kad šių metų 45– ąją savaitę (lapkričio 6-12 d.) Marijampolės apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) rodikliai buvo 62,40  atvejai 10 tūkst. gyventojų. Tai reiškia, kad sergamumas išaugo beveik pusantro karto.

Daugiausia sergančiųjų buvo registruota Marijampolės savivaldybėje – net 98,36 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Šakių rajone sirgo 124 asmenys (savaite anksčiau buvo 115). Gripo atvejų neregistruota nė vienoje apskrities savivaldybėje.

IŠKRITĘS LIGONIS UŽRĖMĖ PALATOS DURIS

Savaitgalis rajone neapsiėjo be girtų vairuotojų, smurto ir turtinių nusikaltimų. Iš viso policijos įvykių suvestinėje registruoti šeši pranešimai. Gerokai ramiau dirbo ugniagesiai gelbėtojai – jiems į įvykio vietą teko vykti tik kartą, per visą praėjusią savaitę.

Lapkričio 10 d. Griškabūdyje namuose neblaivus (2,43 prom.) 19-metis vyras ginčo metu smurtavo (tampė už drabužių, smaugė, pargriovė ant grindų ir kelis kartus spyrė) prieš 15-metį brol, taip jam sukeldamas fizinį skausmą. Nukentėjusysis į gydymo įstaigas nesikreipė. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl smurto.

Lapkričio 12 d. į policiją kreipėsi 40-metė šakietė ir pranešė, kad jos 43-ejų metų sutuoktinis prieš ją smurtavo, taip sukeldamas fizinį skausmą.

Lapkričio 10 d. policijai pranešta, kad iš Griškabūdžio seniūnijos Rygiškių kaimo dingo automobilis „Opel Astra“, priklausantis 53-ejų metų vyrui. Neilgai trukus to paties kaimo ribose buvo pastebėtas minėtas automobilis ir galimai jį pavogę asmenys. Sulaikytas automobilį vairavęs 40-metis vyras iš Griškabūdžio ir kartu su juo buvusi bendraamžė Šilutės rajono gyventoja.

Lapkričio 11 d. 43-ejų metų Kidulių seniūnijos Bunikių kaimo gyventoja, atvykusi į jai priklausančią negyvenamą sodybą Sudargo seniūnijos Rėžgalių kaime, pastebėjo, kad išdaužyti 4 gyvenamojo namo langų stiklai, patekta į namo vidų, tačiau niekas nepavogta. Nuostolis 100 eurų.

Lapkričio 10 d. Kudirkos Naumiesčio seniūnijos Panovių kaime neblaivus (2,13 prom.) 53-ejų metų vyras iš to paties kaimo vairavo automobilį MITSUBISHI PAJERO.

Lapkričio 12 d. Lekėčių seniūnijos Sirvydų kaime 55-erių metų vyras, siekdamas išvengti baudžiamosios atsakomybės už KET pažeidimą (automobilį vairavo neblaivus, 2,10 prom. alkoholio), policijos patruliams siūlė 70 eurų kyšį. Vyras uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Lapkričio 7 d. į nekasdienį įvykį vyko rajono ugniagesiai gelbėtojai: gautas pranešimas, kad „Šakių ligoninėje“ iškritęs iš lovos ligonis užrėmė palatos duris, ir med. personalas negali patekti į vidų. Palatos durys buvo iškeltos, iškritęs ligonis įkeltas į lovą.

„PABIRO“ GIRTŲ VAIRUOTOJŲ...

Per porą pastarųjų parų rajono policijos komisariato įvykių suvestinėje užregistruoti net trys įvykiai, susiję su neblaiviais automobilių vairuotojais. Ant sukčių kabliuko užkibo dar du rajono gyventojai.

Lapkričio 8 d. policijai pranešta, kad netoli Santakų kaimo nuo kelio nuvažiavęs automobilis. Nuvykus į įvykio vietą, rastas nuo kelio važiuojamosios dalies nuvažiavęs automobilis „Audi 80”, kurį galimai vairavo 29-erių metų Sintautų seniūnijos Gaisrių kaimo gyventojas. Jam nustatytas girtumas (2,91 prom. alkoholio). Automobilis nugabentas į saugojimo aikštelę.

Lapkričio 9 d. policijos pareigūnai kelyje Pilviškiai – Šakiai - Jurbarkas, Barzdų kaimo ribose, patikrinimui sustabdė priekabą velkantį traktorių „Belarus MTZ-892“, kurį vairavo 42-ejų metų amžiaus barzdų seniūnijos Buktiškių kaimo gyventojas. Vyrui nustatytas girtumas (2,58 prom. alkoholio). Traktorius su priekaba grąžinti savininkui.

Lapkričio 9 d. policijai pranešta, kad Lukšių seniūnijos Lepšių kaime dideliu greičiu važinėja nenustatytos markės automobilis. Nuvykus buvo pastebėtas važiuojantis automobilis “Mitsubishi Colt”, kurį vairavo 33-ejų metų Sintautų seniūnijos Skaisgirių kaimo gyventojas. Jam pareigūnai nustatė girtumą (1,91 prom. alkoholio). Automobilis “Mitsubishi Colt” uždarytas į saugojimo aikštelę.

Lapkričio 8 d. 70-metė Šakių gyventoja policijai pranešė, kad tądien jai į telefoną paskambinęs nepažįstamas vyriškis apgaule išviliojo jos pinigus: į namus atėjusiam nepažįstamam vyriškiui moteris padavė 300 eurų.

Lapkričio 8 d. į policiją kreipėsi 83-ejų metų Kudirkos Naumiesčio gyventoja ir pranešė, kad tądien jai į telefoną paskambino nepažįstamas vyriškis, ir tuo pat metu į senolės namus atėjo nepažįstamas vyriškis. Jam moteris padavė 1 000 eurų.

DINGUSI NEPILNAMETĖ ATSIRADO

Marijampolės apskrities VPK lapkričio 7 d. paskelbė 14-metės A.B. paiešką. Paauglė dar lapkričio 4 d. išėjo iš ,,Vaiko tėviškės namų", esančių Marijampolės savivaldybės Liudvinavo seniūnijos Avikilų kaimo, ir kurį laiką negrįžo. Paskelbti dingusios požymiai, prašyta visuomenės pagalbos.

Jau lapkričio 8 d. policijos pareigūnai informavo, kad nepilnametė surasta, gyva ir sveika.

SUSIRGIMŲ SKAIČIUS BANGUOJA

Marijampolės visuomenės sveikatos centras informuoja, kad 44– ąją šių metų savaitę (spalio 30-lapkričio 5 d.) Marijampolės apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) rodikliai buvo 42,40  atvejai 10 tūkst. gyventojų – t.y. gerokai sumažėjo.

Daugiausia susirgimų registruota Kazlų Rūdos savivaldybėje (91,91 atvejo 10 tūkst. gyventojų). Marijampolės savivaldybėje registruoti 3 gripo atvejai. Šakių rajono savivaldybėje registruotas 1 gripo atvejis, o iš viso registruota 115 susirgimų (savaite anksčiau buvo 157).

SUKČIAI VIS DAR RANDA AUKŲ

Per keturias pastarąsias paras rajono policijos pareigūnai užfiksavo septynis įvykius. du jų susiję su sukčiavimu, du – su smurtu. Registruoti ir trys vagysčių atvejai.

Lapkričio 3 d. senyvo amžiaus moteriai paskambino asmuo ir prisistatė anūke, kuri tariamai pakliuvo į eismo įvykį, ir kuriai būtinai reikalingi pinigai, kad nebūtų jos atžvilgiu pradėta baudžiamoji byla. Senolė į namus atvykusiam nepažįstamam asmeniui perdavė 750 eurų.

Lapkričio 6 d. 77-erių metų gelgaudiškietei paskambino nepažįstamas vyriškis ir apgaule pasisavino jai priklausančius pinigus. Atėjusiam į namus nepažįstamam vyriškiui moteris perdavė 1 500 eurų.

Lapkričio 3 d. policijai pranešta, kad iš fermų teritorijos Griškabūdžio seniūnijos Paluobių kaime pagrobta apie 100 metrų polietileno plėvelės, skirtos siloso tranšėjai dengti. Nuostolis apie 350 eurų.

Lapkričio 3 d. policijoje gautas Šakių rajono savivaldybės administracijos Sudargo seniūnijos raštas, kad laikotarpiu nuo spalio 30 d. iki lapkričio 3 d. sulaužytas užtvaras, esantis Nemuno gatvėje, Grinaičių kaime, Sudargo seniūnijoje. Nuostolis 145 eurai.

Lapkričio 4 d. 32-ejų metų vyras iš Griškabūdžio seniūnijos Bliuviškių kaimo, atvykęs į jam priklausantį, šiuo metu negyvenamą ir remontuojamą namą Griškabūdyje, pastebėjo, kad pagrobtas namo viduje buvęs paliktas benzopjūklas "Stihl". Nuostolis 500 eurų.

Lapkričio 3 d. namuose Šakių seniūnijos Išdagų kaime 15-metės mergaitės atžvilgiu naudotas fizinis smurtas. Šakių ligoninėje jai buvo nustatytas sumušimas, po apžiūros išleista į namus.

Lapkričio 5 d. namuose Šakių seniūnijos Briedžių kaime 44-erių metų vyras smurtavo prieš 56-erių metų sugyventinę, sukeldamas jai fizinį skausmą. Vyras sulaikytas.

PROFESIJA - SMURTAUTOJAS

Lapkričio 2 d. namuose Plokščiuose prieš 57-erių metų moterį smurtavo 48-erių metų sugyventinis.

Lapkričio 2 d. policijai pranešta, kad laukuose Šakių miesto ribose staiga mirė 66-erių metų vyras. Apžiūrėjus kūną, išorinių smurto žymių nerasta. Mirties priežasčiai nustatyti kūnas išvežtas į Valstybinės teismo medicinos tarnybos Jurbarko poskyrį.

LIGŲ SKAIČIUS PRIKLAUSO NUO ORŲ

Marijampolės visuomenės sveikatos centras informuoja, kad 43– ąją šių metų savaitę (spalio 23-29 d.) Marijampolės apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) rodikliai buvo 61,91  atvejai 10 tūkst. gyventojų. Lyginant su ankstesne savaite, sumažėjo.

Didžiausias sergamas (91,91 atvejo 10 tūkst. gyventojų) registruotas Kazlų Rūdos savivaldybėje. Šakių rajone registruota 55,43 atvejai 10 tūkst. gyventojų (anksčiau buvo 68,85 atvejo). Registruotas ir vienas gripo atvejis.

GRASINO PADEGTI DAUGIABUTĮ

Per paskutines tris dienas rajono policijos komisariato pareigūnai užregistravo tris pranešimus apie įvykius. Du iš jų susiję su fiziniu ir psichologiniu smurtu. Sustabdytas ir neblaivus automobilio vairuotojas.

Spalio 30 d. policijai pranešta, kad galimai neblaivus 31-erių metų sutuoktinis namuose Šakiuose smurtavo prieš sutuoktinę. Vyras sulaikytas.

Lapkričio 1 d. Kudirkos Naumiestyje 51-erių metų vyras, apsvaigęs nuo alkoholio (1,99 prom. alkoholio), grasino padegti arba susprogdinti daugiabutį namą. Jis sulaikytas.

Lapkričio 2-osios naktį Vilkaviškyje buvo sustabdytas automobilis NISSAN, kurį vairavo Šakių rajono Buktiškių kaimo 33-ejų metų gyventojas. Jam nustatytas girtumas (2.46 prom. alkoholio). Asmuo sulaikytas.

RUSO AUTOMOBILYJE RASTA NARKOTIKŲ UŽ DAUGIAU KAIP PUSĘ MILIJONO EURŲ

Spalio 27 d. Lietuvos policijos bendruomenėje minima Kriminalinės policijos diena. Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – apskr. VPK) Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnams ji buvo ypatinga ne tik dėl to, kad metų seklio konkurse jie laimėjo pirmąją vietą - kaip tik šią dieną Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai sulaikė ypač didelį kiekį narkotinių medžiagų.

Marijampolės apskr. VPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai gavo informaciją, kad Seirijų miestelyje policijos pareigūnai patikrinimui sustabdė automobilį „Citroen DS4“ su Rusijos Federacijos registracijos ženklais, kurį vairavo 24-erių metų Rusijos Federacijos pilietis. Marijampolės kriminalistams šio piliečio kelionė sukėlė įtarimą, žinant šių dienų aktualijos dėl įvairių pažeidimų, susijusių su sienos kirtimu, kontrabanda, todėl rusas buvos sulaikytas detalesniam patikrinimui.

Pareigūnai, atvykę į sulaikymo vietą, nutarė automobilį apžiūrėti atidžiau ir įsitikinti, jog Rusijos Federacijos pilietis negabena kontrabandos. Rusas, su šypsena veide, geranoriškai sutiko ir visi kartu nuvyko į Kybartų pasienio postą.

Bendradarbiaujant su Kauno teritorinės muitinės Kybartų kelio posto pareigūnais, automobilis „Citroen DS4“ buvo patikrintas rentgeno aparatu. Pareigūnai pastebėjo, kad automobilis galimai perdarytas, jame įrengtos slėptuvės. Apie tai užsiminus, automobilio vairuotojas akivaizdžiai susijaudino. Tai dar labiau sustiprino pareigūnų įtarimus, kad automobiliu galimai gabenama kontrabanda.

Pradėjus detalią automobilio apžiūrą, įtarimai pasitvirtino. Kruopščiai įrengtose slėptuvėse rasta ir paimta apie 17 kilogramų birios medžiagos bei testai narkotinėms medžiagoms tikrinti. Rastų daiktų visuma leidžia suprasti ir pagrįstai įtarti, kad automobiliu „Citroen DS4“ buvo gabenamos narkotinės medžiagos. Tikslų kiekį ir jų rūšį nustatys ekspertai. Pažymėtina, kad juodojoje rinkoje toks narkotinių medžiagų kiekis kainuoja daugiau kaip 500 000 eurų.

Marijampolės apskr. VPK pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 260 str. 3 d. ir 199 str. 3 d. (dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu ir kontrabandą). Už tai Rusijos Federacijos piliečiui gresia laisvės atėmimo bausmė iki 15 m.

Tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

Marijampolės apskr. VPK informacija 

PEILIU PAŽENKLINO SUGYVENTINĮ

Paskutinės keturios paros rajone buvo pakankamai ramios: policijos komisariato įvykių suvestinėje užfiksuoti vos keturi įvykiai. Du iš jų susiję su smurtu artimoje aplinkoje. Registruoti ir du sukčiavimo atvejai.

Spalio 27 d. iš Kriūkų seniūnijos Sutkų kaimo gautas pranešimas, kad pranešėjo tėvui į laidinį telefoną paskambinęs nepažįstamas asmuo prisistatė gydytoju ir pranešė apie eismo įvykį, kurio metu esą nukentėjusiojo sūnus sužalojo kitą asmenį. Dėl to skubiai reikalingi pinigai. Vyriškis atvykusiam į namus nepažįstamam asmeniui perdavė 1 000 eurų įvairiomis kupiūromis.

Spalio 27 d. Kudirkos Naumiestyje į laidinį 80-metės vietos gyventojos telefoną paskambinęs nepažįstamas asmuo pranešė, kad jos dukra esą nukrito nuo laiptų, pateko į ligoninę, jai esą reikalinga operacija. O tam skubiai reikalingi pinigai. Moteris atvykusiam į namus nepažįstamam asmeniui perdavė 500 eurų įvairiomis kupiūromis.

Spalio 28 d. namuose Lekėčiuose neblaivus 52-ejų metų vyras smurtavo prieš savo 48-erių metų sutuoktinę.

Spalio 28 d. namuose Žvirgždaičių seniūnijos Janukiškių kaime išgertuvių metu kilusio buitinio konflikto metu neblaivi (1,15 prom.) 44-erių metų moteris peiliu įdūrė neblaiviam (1,12 prom.) 39-erių metų sugyventiniui į  rankos viršutinę plaštakos dalį. 

SERGANČIŲJŲ PAMAŽU DAUGĖJA

Marijampolės visuomenės sveikatos centras informuoja, kad šių metų 42– ąją savaitę (spalio 16-22 d.) Marijampolės apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) rodikliai buvo 70,90  atvejai 10 tūkst. gyventojų.

Šakių  rajono savivaldybėje registruota 1 gripo atvejis. Viso registruoti 195 susirgimai (savaite anksčiau buvo 186 atvejai). Daugiausia sergančiųjų buvo Kazlų Rūdos savivaldybėje (101,18 atvejo 10 tūkst. gyventojų).

TRAGIŠKAS ĮVYKIS KAIMYNINIAME RAJONE

Spalio 23-osios vakarą Vilkaviškio rajone, kelyje Vilkaviškis – Gražiškiai, automobilis „Opel Vectra", vairuojamas 24-erių metų jauno vyro, nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į medį. Per eismo įvykį žuvo automobilio vairuotojas ir sužalotas 44-erių metų keleivis. Šis dėl galvos smegenų sukrėtimo paguldytas į ligoninę.

DĖL NETIKRŲ PINIGŲ ĮGIJIMO, LAIKYMO AR REALIZAVIMO GRESIA LAISVĖS NETEKIMAS

Marijampolės policija šių metų rugsėjo mėn. į teismą perdavė ikiteisminį tyrimą, pradėtą dėl netikrų pinigų įgijimo, laikymo, realizavimo. Šios nusikalstamos veikos įvykdymu įtariami trys Šakių r. sav. gyventojai - du iš jų nepilnamečiai (g. 2000 m.) ir vienas suaugęs vyras (g. 1970 m.).

Tyrimo metu nustatyta, kad vienas nepilnametis internetinėje svetainėje užsisakė netikrus Lietuvos apyvartoje esančius pinigus - 30 vnt. po 50 eurų (iš viso 1 500 eurų), už kuriuos pavedimu sumokėjo 3 eurus. Netikri pinigai buvo atsiųsti įtariamajam į namus, dalį jų jis perdavė kitam nepilnamečiui, kad realizuotų. O šis perdavė keletą  netikrų 50 eurų banknotų Šakių rajono 47-erių metų gyventojui, ne kartą teistam už įvairius nusikaltimus.

Vyras realizavo žinomai netikrą vieną 50 eurų banknotą atsiskaitydamas už prekes parduotuvėje Kriūkuose. Dar vieną žinomai netikrą 50 eurų banknotą šis asmuo pateikė iškeisti 73-ejų metų Šakių rajono gyventojai, kuri pinigą iškeitė smulkesniais banknotais. Kratų metų rasti visi netikri 50 eurų banknotai buvo paimti.

Į teismą perduotas ir kitas ikiteisminis tyrimas. Nusikalstamos veikos įvykdymu įtariami du Vilkaviškio r. sav. nepilnamečiai (g. 1999 m.), kurie įgijo žinomai  netikrų 50 eurų banknotų, iš kurių vieną realizavo už prekes Vilkaviškio parduotuvėje, kitos dvi 50 eurų kupiūros rastos įtariamųjų gyvenamajame kambaryje (ventiliacijos angoje). Abu nepilnamečiai jau ne kartą teisti už kitas nusikalstamas veikas.

Už netikrų pinigų įgijimą, laikymą, realizavimą jiems gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas,  arba laisvės atėmimas  iki ketverių metų.

Tai svarbu! Padirbtus eurų banknotus, kurie patenka į bankomatus, specialia programine įranga užfiksuoja bankomatas. Įtartini banknotai neišduodami klientams.

Marijampolės apskr. VPK informacija 

IEŠKO ANGLIJOJE GYVENANČIO VYRO

Per tris pastarąsias paras rajono policijos pareigūnai užregistravo penkis pranešimus apie galimus nusikaltimus: svetimo turto vagystę, smurtą, kelių eismo taisyklių pažeidimus ir kt.

Spalio 23 d. į policiją kreipėsi Šakių seniūnijos Gotlybiškių kaimo gyventoja ir pranešė, kad nuo spalio 8 d. negali susisiekti su vyru, kuris gyvena Anglijoje.

Spalio 24 d. Šakiuose, V.Kudirkos gatvėje, buvo sustabdytas automobilis “Citroen Xsara”, kuriame rasti galimai iš parduotuvių vogti daiktai: įvairių maisto produktų, pramoninių prekių ir alkoholinių gėrimų. Sulaikyti trys 39-42 metų amžiaus Kauno miesto gyventojai.

Spalio 24 d. iš Šakių vaikų globos namų išėjo ir iki pranešimo momento negrįžo 15-metė globotinė. Mergina vidutinio kūno sudėjimo, ilgų juodų plaukų, apie 162 cm ūgio. Išeidama vilkėjo juodos spalvos džinsus ir tamsius viršutinius drabužius.

Spalio 25 d. į Šakių ligoninę pristatytas ir dėl lūpos sumušimo, suteikus med. pagalbą, išleistas gydytis ambulatoriškai 14-metis. Jis paaiškino, kad tą pačią dieną ryte Kudirkos Naumiestyje, gimnazijoje, jį sumušė bendraklasis.

Spalio 25 d. vakare Kriūkuose neblaivus (2,63 prom.) 50-metis vyras iš Kriūkų seniūnijos Joginiškių kaimo vairavo automobilį “Opel Zafira”.

DIDŽIAUSI PELNAI – „ŠAKIŲ LAIDOTUVIŲ NAMUOSE“

Susumavus trijų šių metų ketvirčių rezultatus, geriausiai tarp penkių rajono savivaldybei priklausančių UAB‘ų atrodo „Šakių laidotuvių namai“. Bendrovė, rajone veikianti praktiškai be jokios konkurencijos ir su minimaliausia įstatymine kontrole paslaugos įkainių atžvilgiu, per devynis šių metų mėnesius jau sukaupė 19,79 tūkst. Eur pelno. „Šakių autobusų parkas“ sukaupė 16,87 tūkst. Eur pelno.

Tiesa, bet koks visiškai skirtingų veiklų penkių savivaldybinių UAB‘ų lyginimas remiantis vien tik sausa buhalterija, realios situacijos įmonėse neparodo. Jei „Šakių vandenys“ ir „Šakių šilumos tinklai“ pagal specifinę veiklos paskirtį įspraustos į griežtus įstatyminius rėmus (iš ko seka griežtos prievolės ir priverstinai nustatomi paslaugų įkainiai), tai lengviausia šia prasme „kvėpuoja“ „Šakių laidotuvių namai“: pastaroji rajone veikia praktiškai be rimtesnės konkurencijos, jos veiklai ir paslaugų įkainiams tiek rajono savivaldybė, tiek įstatyminė bazė turi mažiausiai įtakos; bendrovė veiklą pradėjo ir ją tęsia dar sovietmečiu pakankamai neblogai įkurtoje bazėje. Priešingai nei, pvz., „Šakių komunalinis ūkis“ – pati jauniausia savivaldybės bendrovė, paleista į pasaulį kiauru klynu ir su ganėtinai dideliu pasaugų gavėjų įsiskolinimu.

Tarp griežtos specializacijos bendrovių „Šakių vandenys“ ir „Šakių šilumos tinklai“ geresniais rodikliais po trijų metų ketvirčių gali pasigirti pastaroji: nors paskutinio ketvirčio veiklos rezultatas buvo -138 791 Eur (vasaros laikotarpiu įmonės pajamos – visiškai minimalios), tačiau bendras trijų metų ketvirčių rezultatas – jau tik 116 684 Eur. Tuo tarpu „Šakių vandenys“, net ir išjojus prieš porą metų iš pareigų ilgametį įmonės vadovą, toliau grimzta į „minusą“: per trečiąjį ketvirtį įmonė patyrė 18 785 Eur nuostolį, o bendras trijų metų ketvirčių rodiklis – net 79 156 Eur. Pažymėtina tai, kad šias abi įmones saisto didžiulė įstatyminė kontrolė, sudėtinga paslaugų įkainių politika, priverstinės, dažnai nuo įmonės vadovų nepriklausančios nuostolingos veiklos ir pan.

Bene labiausiai tiek paslaugų gavėjų, tiek paslaugų teikimo rinkos, tiek savininkų trypiama bendrovė „Šakių komunalinis ūkis“. Startavusi su „minusu“ dar 2014 m. gruodį, įmonė kiek lengviau kapanojosi 2015 m. ir pirmąją 2016 m. pusę – kol gaudavo valstybės kompensaciją už daugiabučių namų atnaujinimo programos administravimą. Pasibaigus finansavimui, užgriuvus įmonės įkūrimo metu priverstinai iš „Šakių vandenų“ perimtai prievolei grąžinti kreditus už renovuotus rajone daugiabučius namus, įmonės veikla nuolat ėmė blogėti. Per šių metų trečiąjį ketvirtį įmonė patyrė 8,175 tūkst. Eur nuostolį, o bendras šių metų trijų ketvirčių nuostolis jau sudaro 21,04 tūkst. Eur. Teisybės dėlei reikėtų pažymėti, kad šiame nuostolyje nemažą dalį sudaro suma, skirta nemažai išmokai iš pareigų atleidus buvusį įmonės direktoriaus pavaduotoją – septynių mėnesių išeitinė kompensacija, atlyginimas už einamąjį mėnesį, nepanaudotų kasmetinių atostogų kompensacija, kartu su mokesčiais, sudarė apie 13 tūkst. Eur. Be to, įmonę dvejus pastaruosius metus ne tik spaudžia į kampą stiprėjanti konkurencinė aplinka, bet ir įmonės savininkų (atskirų rajono tarybos ir administracijos atstovų) nepagrįsti vieši kaltinimai, įmonės įvaizdžio menkinimas; nuolat auganti savivaldybinio būsto nuomininkų skola ir kt.

Bene gražiausiai bendra prasme šių įmonių puokštėje atrodo „Šakių autobusų parkas“: įmonė per trečią metų ketvirtį sukaupė 6,428 Eur pelno, o bendras pelnas per tris metų ketvirčius jau sudaro 16,877 Eur. Pažymėtina, kad ši bendrovė bene labiausiai apsaugota nuo konkurencinio nuostolingumo – net ir esant ganėtinai žvėriškai keleivių pervežimo įmonių konkurencijai, šakiškę gelbsti rajono savivaldybės biudžetas: kasmet įmonei iš rajono biudžeto skiriama apie 170-180 tūkst. eurų už moksleivių pavėžėjimo paslaugą. Nors mokinių rajone kasmet mažėja, „geltonųjų“ autobusiukų parkas savivaldybėje kasmet didėja, biudžetinė „parama“ šiai bendrovei praktiškai nemažėja.

SMURTAS ŠEIMOSE NESIBAIGIA

Pastarąjį savaitgalį rajone buvo pakankamai ramu: policijos pareigūnai registravo vos keturis įvykius. vyravo smurtas buityje.

Spalio 20 d. namuose Kudirkos Naumiesčio seniūnijos Turčinų kaime 28-erių metų vyras, galimai apsvaigęs nuo alkoholio, smurtavo prieš 36-erių metų sugyventinę.

Spalio 21 d. namuose Sintautų kaime 29-erių metų vyras, galimai apsvaigęs nuo alkoholio, smurtavo prieš savo 51-erių metų tėvą, sukeldamas jam fizinį skausmą. Šakių ligoninėje vyrui nustatyta galvos trauma, po apžiūros išleistas į namus. Įtariamasis sulaikytas.

Spalio 20 d. pastebėta, kad Gelgaudiškio dvaro parko teritorijoje Gelgaudiškyje apgadinti 4 šviestuvai. Nuostolis 120 eurų.

Spalio 21 d. policijai pranešta, kad 83-ejų metų Kudirkos Naumiesčio gyventoja namuose pasigedo 500 eurų. 

RAJONE SUSIRGIMŲ DAUGĖJA

Marijampolės visuomenės sveikatos centras informuoja, kad 41– ąją metų savaitę (spalio 9-15 d.) Marijampolės apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) rodikliai buvo 65,49  atvejai 10 tūkst. gyventojų.  Šiek tiek sumažėjo.

Marijampolės savivaldybėje registruoti 2 gripo atvejai, Šakių rajono savivaldybėje registruotas 1 gripo atvejis. Iš viso Šakių rajone registruoti 186 susirgimai (savaite anksčiau buvo 170).

NEMOKAMAI KONSULTUOS TEISININKAI

Spalio 25 d., minint Lietuvos Konstitucijos 25 metų sukaktį ir Europos teisės dieną, Šakių rajono apylinkės teisme adresu Bažnyčios 6, Šakiai, profesionalūs teisininkai teiks nemokamas teisines konsultacijas. Konsultacijos bus teikiamos visą darbo dieną, gyvos eilės principu.

Konsultacijas teiks:

 

8.00 – 10.00 Advokatė Irena Haase 
Šakių rajono apylinkės teismo teisėjo padėjėja Laura Marcinkevičienė 
10.00 – 11.45 Šakių rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė Jūratė Šneideraitienė (teikia rajono fiziniams asmenims pirminę teisinę pagalbą pagal Lietuvos Respublikos valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymo nuostatas) 
10.00 – 11.30 Advokatas Romaldas Petras Damušis 
10.00 – 12.00 Šakių rajono apylinkės teismo teisėjo padėjėja Žaneta Šneideraitytė 
11.30. – 13.00 Advokatas Sigitas Balaišis 
13.00 – 15.00 Advokatas Raimundas Vasiliauskas 
Šakių rajono apylinkės teismo teisėjo padėjėja Rasa Balčiuvienė 
15.00 – 16.00 Antstolis Arūnas Balčiūnas 
15.00 – 17.00 Advokatas Mindaugas Skruibis 
Šakių rajono apylinkės teismo teisėjo padėjėja Ginta Balčiūnienė

 

Vienos konsultacijos trukmė ne ilgiau kaip 30 min.

Audronė Matusienė, Šakių rajono apylinkės teismo administracijos sekretorė

UGDYMO ĮSTAIGŲ PATALPŲ ORO TEMPERATŪRA. REIKALAVIMAI

Ruduo mus ne tik spalvotais lapais, bet vis vėsesniais orais. Visų rūpestis, kad vaikams būtų sudarytos saugios ir sveikos ugdymo sąlygos. Vaikams ugdymo įstaigose turi būti užtikrintos optimalios mikroklimato parametrų vertės. Tai numato ir teisės aktai.

Oro temperatūra šaltuoju metų laikotarpiu ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo vaikų grupių žaidimų patalpoje/erdvėje, priėmimo – nusirengimo ir sveikatos kabinete turi būti 20 – 23 °C, miegamajame, jei įrengtas atskirai nuo žaidimų patalpos/erdvės – 18 – 22 °C, tualeto – prausyklos patalpoje 19 – 23 °C, vaikų kūno kultūrai, muzikos užsiėmimams skirtose salėse 18 – 20 °C, patalpose, kur įrengtos kompiuterizuotos vietos vaikams 20 – 22 °C, koridoriuose ir laiptinėse 18 – 21 °C.

Vaikų,  turinčių judesio ir padėties sutrikimų, žaidimų patalpose/erdvėse, o taip pat vaikų iki vienerių metų amžiaus grupių patalpose šaltuoju metų laikotarpiu temperatūra turi būti 21–23 oC. Bendrojo lavinimo mokyklų mokymo klasėse, mokymo kabinetuose, aktų salėje oro temperatūra šaltuoju metų laikotarpiu turi būti ne žemesnė kaip 18 °C, sporto salėje – ne žemesnė kaip 15 °C, persirengimo kambariuose, dušuose oro temperatūra turi būti ne žemesnė kaip 20 °C.

Kad vaikai būtų ugdomi tinkamose sąlygose, neturėtų likti abejingi tėveliai ir/ar pedagogai, o turint pagrįstos informacijos apie teikiamas nesaugias ugdymo paslaugas, prašome nedelsiant informuoti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Marijampolės departamentą telefonu 8 (343) 53332 arba elektroniniu paštu: marijampole@nvsc.lt.

Marijampolės departamento visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus info. 

SERGAMUMAS ŠIEK TIEK DIDĖJA

Marijampolės visuomenės sveikatos centras informuoja, kad 40– ąją metų savaitę (spalio 1-8 d.) Marijampolės apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) rodikliai buvo 77,14 atvejai 10 tūkst. gyventojų. Sergamumas padidėjo.

Marijampolės savivaldybėje registruota ne tik daugiausia susirgimų, bet ir 2 gripo atvejai, Šakių rajono savivaldybėje registruotas 1 gripo atvejis. Iš viso Šakių rajone registruota 170 susirgimų (savaite anksčiau buvo 133).

KLAIPĖDIEČIŲ „AUDI“ PO PERSEKIOJIMO „PATVARKĖ“ NIEKUO DĖTĄ TVORĄ

Spalio 13 d. Šakių rajone pasieniečiai naktį persekiojo jiems nestojusį automobilį „Audi A6“, kuriuo spruko du neblaivūs klaipėdiečiai. Viename iš žvyrkelio posūkių vairuotojas nesuvaldė „Audi A6“, nulėkė nuo kelio ir išvertė pakelėje esančios sodybos tvorą.

Naktį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Šilgalių užkardos pareigūnai Slavikų kaimo ribose patikrinimui stabdė automobilį „Audi A6“. Vairuotojas nepakluso reikalavimui sustoti ir pralėkė pro šalia tarnybinio visureigio šalikelėje stovėjusius pasieniečius. Šie bėglį nusivijo. Pliaupiant stipriam lietui tamsoje gaudynės truko apie 6 kilometrus, žvyrkeliu lėkęs „Audi A6“ pasiekė Kidulius.

Tačiau čia posūkyje vairuotojas nesuvaldė automobilio, nulėkė nuo kelio ir per pakelės krūmus trenkėsi į medinę sodybos tvorą, ją sulaužęs, sustojo. Pareigūnai sulaikė iš automobilio išlipusius du vyrus, jie neturėjo dokumentų. Vėliau paaiškėjo, kad tai 23-ejų ir 25-erių metų Klaipėdos gyventojai, ir dar girti: jaunesniajam nustatytas 1,83 prom. girtumas, vyresniajam - 2,66 prom.

Sulaikymo metu jie pasieniečiams nesipriešino. Girtuoklius ir jų „Audi A6“ pareigūnai perdavė į įvykio vietą iškviestiems Šakių policininkams. Šie aiškinosi, kuris iš bėglių vairavo automobilį, bėgliams teks atsakyti ir dėl sugadinto turto bei dėl transporto priemonių dalyvavimo viešajame eisme reikalavimų pažeidimų. O pasieniečiai baus už Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimus, nes jie pasienio ruože neturėjo asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų, nepakluso pasieniečių reikalavimui sustoti.

„TEISĖS ABC SENJORAMS: APIE TEISMO DARBĄ IŠ PIRMŲ LŪPŲ“: ŠAKIUOSE

Spalio 4 dieną Šakių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Teisės ABC senjorams: apie teismo darbą iš pirmų lūpų“ renginys. Bendradarbiaujant su Šakių rajono savivaldybės viešąja biblioteka, prie šio projekto renginių prisijungė Šakių rajono apylinkės teismas.

Pradėdama susitikimą, teisėja, laikinai einanti teismo pirmininko pareigas, Lina Antanaitienė pasveikino gausiai susirinkusius Šakių senjorus su spalio 1–ąją minima tarptautine pagyvenusių žmonių diena. „Gyvename senstančioje visuomenėje, aplinkui daug matyti pagyvenusio amžiaus žmonių. Stengiamės nutiesti tiltus ir pabendrauti su Jumis, gal net ir atstatyti nutrūkusį ryšį“, – į susirinkusiuosius kreipėsi L. Antanaitienė.

Pirmojoje paskaitos pusėje L. Antanaitienė pristatė senjorams Lietuvos Respublikos teismų sistemą, Šakių teismą, jo funkcijas, teisėjo veiklą, specializuotų ir bendrosios kompetencijos teismuose nagrinėjamų bylų kategorijas. Daug dėmesio sulaukė artėjančios teismų reorganizacijos tema. Taip pat teisėja paaiškino, ką reiškia nepriklausomumo principas, kokia yra bylų skirstymo informacinėmis technologijomis tvarka, papasakojo, kaip tampama teisėju, kodėl  šiais laikais svarbus mediacijos procesas bei pasiūlė aktyviau naudotis valstybės garantuojama nemokama teisine pagalba.

Antrojoje susitikimo dalyje teisėjo padėjėja Laura Marcinkevičienė aptarė paveldėjimo teisinius santykius: senjorams pristatytos testamentų rūšys, paaiškinti jų sudarymo, saugojimo skirtumai, informuota apie privalomąją palikimo dalį asmenims, kuriems reikalingas išlaikymas. Vienam iš paskaitos dalyvių pasiteiravus apie vaikams teksiančią paveldimo turto dalį, L. Marcinkevičienė pristatė įpėdinių eilės  į paveldimą turtą niuansus.

Taipogi senjorus labai domino klausimai, kas nustato paveldimo turto dokumentų tvarkymo kainas ir kokio jos dydžio: kiek kainuoja pas notarą sudaryti testamentą, sutvarkyti paveldėjimo dokumentus, įforminti dovanojimo sandorius, gauti VĮ Registrų centro teikiamus išrašus ar kitas paslaugas. Dalyviai teiravosi, ar užsienio šalies pilietis gali paveldėti turtą, ar paveldimas turtas apmokestinamas mokesčiais jį parduodant, ar testamentas yra būtinas, ar vaikai gali nuginčyti testamentą bei kaip tai vyksta.

Po susitikimo, kuris truko pusantros valandos, L. Antanaitienė padėkojo visiems už dalyvavimą bei pakvietė spalio 25 d. atvykti į Šakių rajono apylinkės teismą, kur Lietuvos Respublikos Konstitucijos dienos proga visą dieną vyks nemokamų teisinių konsultacijų renginys gyventojams.

Audronė Matusienė, Šakių rajono apylinkės teismo administracijos sekretorė 

SERGAMUMAS APSKRITYJE SVYRUOJA

Marijampolės visuomenės sveikatos centras informuoja, kad šių metų 39– ąją savaitę (rugsėjo 25 – spalio 1 d.) Marijampolės apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) rodikliai buvo 70,01  atvejai 10 tūkst. gyventojų.  Marijampolės savivaldybėje registruoti 2 gripo atvejai. Sergamumas nežymiai sumažėjo.

Didžiausias sergamumas registruotas taip Marijampolės savivaldybėje – sergamumas siekė 94,99 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Šakių rajone registruoti 133 susirgimai (buvo 173 atvejai). Gripo atvejų rajone neužfiksuota.

SUGYVENTINĮ PRITVOJO LENTA

Spalio 1 d. Dainių k., namuose, 73-ejų metų moteris lenta sumušė bendraamžį sugyventinį, kuris dėl kirstinės žaizdos galvoje paguldytas į Kauno ligoninę. Įtariamoji uždaryta į areštinę.

Rugsėjo 29 d. vakare Plokščių seniūnijos Voniškių kaimo ribose 44-erių metų vairuotojas, siekdamas išvengti atsakomybės už administracinį nusižengimą (automobiliu gabeno 10 pakelių cigarečių be banderolių), rajono policijos pareigūnams davė 70 eurų kyšį.  Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

NETEISĖTAI LR VALSTYBĖS SIENĄ KIRTUSIAM RUSIJOS PASIENIO PAREIGŪNUI SKIRTAS AREŠTAS

Šakių rajono apylinkės teismas Rusijos pasienio pareigūnui R. P. už neteisėtą Lietuvos Respublikos sienos perėjimą spalio 9 d. skyrė arešto bausmę.

Šiandien, Šakių rajono apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje Rusijos pasienio pareigūnas R. P. kaltinamas neteisėtai perėjęs Lietuvos Respublikos valstybės sieną iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities teritorijos.

Teismas nustatė, kad Rusijos Federalinės saugumo tarnybos Kaliningrado srities pasienio valdybos žvalgybos ir paieškos grupės instruktorius R. P., 2017 m. rugsėjo 9 d. ryte, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, tyčia perplaukė Šešupės upę, kurios viduriu eina Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos valstybių siena.

Kaltinamasis pripažino savo kaltę, dėl savo poelgio pergyvena ir gailisi, o nusikaltimą padarė neturėdamas kitos išeities. Teismui kaltinamasis paaiškino, jog tarnybos metu, kalbėdamas telefonu susipyko su mergina. Palikęs daiktus ir tarnybinį ginklą tarnybos vietoje, išėjo pasivaikščioti. Eidamas gėrė konjaką, pametė mobilųjį, o sutemus pasiklydo. Klaidžiojo visą naktį ieškodamas tarnybos vietos, nemiegojo, sušalo ir sušlapo. Ryte, priėjus upę, perplaukė ją.  Neturėjo tikslo specialiai patekti į kitą šalį, tik ieškojo pagalbos. 

Teismas kaltinamajam skyrė 45 parų arešto bausmę bei vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 641 straipsnio 1 dalimi ją sumažino vienu trečdaliu. Paskyrus galutinę 30 parų arešto bausmę ir į paskirtos bausmės laiką įskaičiavus visą kardomajame kalinime bei laikinajame sulaikyme išbūtą laiką, kaltinamasis paleistas po nuosprendžio paskelbimo, atlikus bausmę.  

Teismas skirdamas bausmę atsižvelgė į tai, jog kaltinamasis tyčia, suvokdamas daromos veikos pavojingumą ir dėl neatsakingo alkoholinių gėrimų vartojimo padarė šį nesunkų nusikaltimą. Kaltinamojo atsakomybę lengvino visiškas prisipažinimas ir nuoširdus gailestis.

Po nuosprendžio paskelbimo kaltinamajam grąžintas jo Rusijos piliečio pasas, o jis pats perduotas VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnams, kurie organizuoja jo išvykimą iš Lietuvos Respublikos teritorijos.  

Audronė Matusienė, Šakių rajono apylinkės teismo administracijos sekretorė 

TEISĖJAS BIBLIOTEKOJE: TEISĖS ABC SENJORAMS

Nacionalinė teismų administracija organizuoja projektą “Teisėjas bibliotekoje: teisės ABC senjorams" (http://www.teismai.lt/lt/naujienos/teismu-sistemos-naujienos/teises-abc-senjorams-apie-teismo-darba-is-pirmu-lupu/5029), prie kurio jungiasi ir Šakių rajono apylinkės teismas.

Spalio 4 d., tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai paminėti, Šakių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje lankysis Šakių rajono apylinkės teismo teisėja, laikinai einanti teismo pirmininko pareigas, Lina Antanaitienė ir teisėjo padėjėja Laura Marcinkevičienė.

Susitikimo tikslas - pabendrauti senjorams aktualiais teisiniais klausimais. Teisėja L. Antanaitienė supažindins su Lietuvos Respublikos teismų veikla ir teisėjo darbu, bei patars, ką reikėtų žinoti prieš kreipiantis į apylinkės teismus. Teisėjo padėjėja Laura Marcinkevičienė papasakos apie nagrinėjamas paveldėjimo bylas.

Renginio pradžia 15 val. Renginio trukmė - 1,5 val. Vieta - Šakių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Gimnazijos g. 1, Šakiai.

RUGSĖJO LIGOS

Marijampolės visuomenės sveikatos centro specialistai informuoja, kad 38– ąją metų savaitę (rugsėjo 18– 24 d.) Marijampolės apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) rodikliai buvo 72,83  atvejai 10 tūkst. gyventojų. Tai yra, šiek tiek išaugo.

Šakių rajone šią savaitę registruoti 173 susirgimai (savaite anksčiau buvo 169 atvejai), gripo atvejų nebuvo. Daugiausia sergančiųjų buvo Marijampolės savivaldybėje – net 584 atvejai (tai sudaro 105 atvejus 10 tūkst. gyventojų).

DIFTERIJOS, STABLIGĖS VAKCINOS, SKIRTOS PLANINEI SUAUGUSIŲJŲ ASMENŲ SKIEPIJIMUI

2017-09-18. Marijampolės visuomenės sveikatos centras informuoja, kad asmens sveikatos priežiūros įstaigose suaugusiems asmenims yra galimybė pasiskiepyti nuo difterijos ir stabligės valstybės biudžeto lėšomis. Dėka efektyvios skiepijimų programos – šiai dienai difterija yra reta liga, tačiau vis dar kelia pavojų visuomenės sveikatai Europoje. Pastaraisiais metais toksigeninės difterijos atvejai buvo nustatyti Belgijoje, Ispanijoje, Jungtinėje Karalystėje, Nyderlanduose, Norvegijoje, Švedijoje. Latvijoje sergamumas difterija išlieka didžiausias visame Europos regione. Lietuva, kaip ir kitos Rytų Europos šalys, priskirta prie difterijos rizikos šalių. Per pastaruosius dešimt metų difterijos ligos atvejai registruoti 2008 m. – 2 atv. (iš jų 1 baigėsi mirtimi.) ir 2011 m. – 1 atv.

Kitos pavojingos ligos – stabligės - susirgimų, dėka visuotinės vakcinacijos, Lietuvoje registruojami atvejai tarp vyresnio amžiaus žmonių. Ši infekcija pasižymi dideliu mirštamumu. Kasmet Lietuvoje registruojami 2-3 stabligės atvejai, iš jų 1-2 baigiasi mirtimi. Š. m. jau registruoti 3 stabligės atvejai, iš jų vienas mirties. Didžiąją dalį sergančiųjų sudaro 60 m. ir vyresni asmenys, kurie nebuvo skiepyti vakcina, turinčia stabligės komponento ar jų imunizacijos būklė buvo nežinoma.

Didesnę riziką susirgti difterija ir stablige turi asmenys neskiepyti nuo šių infekcijų, asmenys ne pilnai paskiepyti, ar gavę pilną vakcinacijos kursą, tačiau kuriems laiku neįskiepyta palaikomoji vakcinos dozė. Pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių nuo difterijos ir stabligės yra skiepijami 2, 4, 6 ir 18 mėnesių bei 6–7 ir 15–16 metų vaikai. Po skiepų įgytas imunitetas nuo difterijos ir stabligės palaipsniui silpnėja, todėl suaugusiems kas 10 metų reikėtų skiepus pakartoti.

Vakcinacijos reguliariai neatliekant, tarp suaugusiųjų atsiranda daug imlių difterijai  ir stabligei asmenų. Nuo stabligės ypač patartina pasiskiepyti žmonėms, kurie turi daržus, sodus, nes juose didžiausia galimybė susižaloti ir užsikrėsti stabligės sukėlėju. Šiuo metu, kai vykdoma planinė vakcinacija nuo difterijos ir stabligės, pasinaudoti galimybe nemokamai pasiskiepyti gali vyresni nei 26 metų asmenys, kurie per pastaruosius 10 metų nebuvo skiepyti nuo difterijos ir stabligės. Skiepijama viena kombinuota vakcina nuo abiejų ligų. 

Gyventojai, norintys pasiskiepyti nuo difterijos ir stabligės, turėtų kreiptis į šeimos gydytoją!