Mano stuba
"Ne,- nu tai jo!"- keisčiausias lietuviškas posakis. Kaip ir visas gyvenimas :):):)

PAJAMŲ DEKLARAVIMAS ĮSIBĖGĖJA: PIRMOSIOS PERMOKOS JAU PASIEKĖ GYVENTOJŲ SĄSKAITAS

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad kiek daugiau nei 14,8 tūkst.Marijampolės savivaldybės gyventojų jau pateikė pajamų deklaracijas. Turto deklaracijų sulaukta 671. Gyventojai taip pat aktyviai skiria paramą įvairioms organizacijoms. Marijampolės savivaldybėje jau sulaukta 1,4 tūkst. prašymų paramai pervesti. Tuo tarpu Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI), nepraėjus nė dviem savaitėms nuo deklaravimo pradžios,pradėjo gyventojų pajamų mokesčio permokų grąžinimą: 15,7 tūkst. gyventojų jau sulaukė 2,5 mln. eurų.

„Stebime didelį gyventojų aktyvumą teikiant deklaracijas, o procesui įsibėgėjant pradėjome permokų grąžinimą. Kaip ir kasmet permokos pirmiausia grąžinamos gyventojams, kurie deklaracijas pateikė laiku ir jas užpildė be klaidų, o jų pateikti duomenys sutampa su VMI turimais duomenimis. Sistema sąrašus sudaro atsitiktine tvarka“,- sako Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė, pažymėdama, kad nuo šiandien pavedimus į gyventojų sąskaitas VMI atliks kiekvieną darbo dieną, atsižvelgdama į savivaldybių biudžetų pajamas.

Kauno AVMI atkreipia dėmesį, kad deklaruota permoka nebus grąžinta, jei gyventojas mokesčių administratoriaus nurodymu nėra patikslinęs anksčiau pateiktų pajamų deklaracijų ar pateikęs nekilnojamojo turto mokesčio deklaracijos. Mokesčių administratorius taip pat pasilieka teisę susidariusią gyventojų pajamų mokesčio permoką įskaityti į turimas kitas mokestines prievoles.Gyventojai Mano VMI arba telefonu 1882 turėtų pasitikrinti, ar nėra skolingi VMI, o Elektroninio deklaravimo sistemoje (toliau - EDS) suformuotoje trečiųjų asmenų pažymoje – ar visos privalomos deklaracijos pateiktos. Kitaip tariant, permokos bus grąžinamos tik tiems mokesčių mokėtojams, kurie savo pareigas vykdo atsakingai: neturi skolų ir yra pateikę visas deklaracijas.

VMI vis dar sulaukia patikslintų duomenų iš trečiųjų šaltinių, todėl deklaracijas jau pateikę gyventojai turėtų pasitikrinti, ar jų preliminarios deklaracijos nėra atnaujintos, o pastebėję pakeitimus, pateikti patikslintą deklaraciją. Tą jie gali padaryti paprastai - prisijungę prie EDS.

„Pasitaiko, kad gyventojas deklaracijoje pateikia duomenis, kurie nesutampa su VMI turima informacija apie jo pajamas ir išlaidas. Tokiu atveju VMI specialistai dėl informacijos tikslinimo ar papildomų dokumentų susisiekia su gyventojais telefonu, paskelbia pranešimus EDS arba išsiunčia įprastu paštu, todėl reikėtų nepamiršti pasitikrinti, ar nėra naujų pranešimų“, - sako Kauno AVMI viršininkė J. Stankienė.

VMI primena, kad pajamų deklaracijas, kaip ir kasmet, privalo pateikti gyventojai, kurie pernai vykdė įregistruotą individualią veiklą, turėjo verslo liudijimus, pardavė tris metus neišlaikytą nuosavybėje transporto priemonę  ar dešimt metų neišlaikytą nuosavybėje nekilnojamąjį turtą, gavo palūkanų už paskolas iš bankų, įmonių, didesnes nei 500 eurų palūkanas už indėlius ir ne nuosavybės vertybinius popierius pagal sutartis, sudarytas nuo 2014 m., gavo nuomos pajamų iš gyventojų, iš artimųjų gavę didesnes nei 2500 eurų dovanas  (piniginių ar kilnojamaisiais daiktais)  arba didesnes nei 2500 eurų dovanas iš kitų gyventojų, bet kokių pajamų  užsienio valstybėje ir pan. Kaip ir kasmet, pajamas deklaruoti turi gyventojai, ėję  Gyventojų turto deklaravimo įstatyme nurodytas pareigas, ir jų sutuoktiniai.

Deklaruoti pajamas turi ir tie, kuriems buvo pritaikytas per didelis neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD), ir dėl to privalantys sumokėti dalį gyventojų pajamų mokesčio, arba norintieji susigrąžinti permoką dėl pritaikyto ne viso NPD ar papildomo NPD už vaikus, asmenys, kurie praėjusiais metais mokėjo įmokas už iki 2008 m. gruodžio 31 dienos paimtą būsto paskolą, už gyvybės draudimą, įmokas į pensijų fondus ar pirmąsias studijas aukštojoje mokykloje.

VMI atkreipia gyventojų dėmesį, kad šiais metais apsidraudusieji gyvybės draudimu ar papildomai kaupiantieji III pakopos pensijų fonduose 15 proc. gyventojų pajamų mokesčio galės susigrąžinti nuo bendros gyvybės draudimo įmokų ir (ar) įmokų į pensijų fondus sumos, neviršijančios 2 tūkst. eurų, o grąžintina pajamų mokesčio permokos suma bus ne didesnė kaip 300 eurų.

Išsamią informaciją apie pajamų ir turto deklaravimą gyventojai gali rasti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt (Gyventojams -> Aktualu -> Gyventojų pajamų ir turto deklaravimas už 2017 metus).

VAGYS ĮNIKO Į SVETIMUS NAMUS

Per pastarąją savaitę rajono policijos komisariato pareigūnai užfiksavo tris kxno sužalojimo atvejus. Pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vairavimo išgėrus. Paskelbė dingusio asmens paiešką. Užfiksavo šešias vagystes.

Balandžio 1 d. Šakiuose pareigūnai sustabdė automobilį „VW Sharan“, jį vairavo 29-erių metų Šakių gyventojas. Jam buvo nustatytas 2,69 prom. girtumas. Asmuo teisės vairuoti neturi, automobilio dokumentai galiojantys. Automobilis „VW Sharan“ uždarytas į saugojimo aikštelę.

Kovo 27 d. gautas šakietės moters pranešimas, kad po pietų, tiksliau nenustatytu laiku, iš namų Šakiuose išėjo 15-metė dukra ir negrįžo. Mergina smulkaus kūno sudėjimo, šviesiai rudų plaukų.

Kovo 27 d. į Šakių ligoninę iš Šakių seniūnijos Aržuolupių kaimo pristatyta ir dėl burnos minkštojo gomurio srities durtos žaizdos pervežta bei paguldyta į Kauno ligoninę 3-metė mergaitė. Pirminiais duomenimis, mažametė susižalojo namuose žaisdama su metaliniu vamzdeliu. Aplinkybės aiškinamos.

Kovo 27 d. policijai pranešta, kad namuose Lukšių seniūnijos Spruktiškių kaime prieš 59-erių metų moterį smurtavo metais vyresnis sugyventinis. Šakių ligoninėje jai nustatytas kairės rankos plaštakos, riešo ir dilbio sumušimas. Vyras sulaikytas.

Balandžio 1 d. namuose Barzdų kaime 26-erių metų vyras smurtavo prieš metais jaunesnę sutuoktinę. Vyras sulaikytas.

Kovo 31 d. Slavikų seniūnijos Šilgalių kaime savo sodyboje rastas 40-metės motes kūnas be išorinių smurto žymių. Mirties priežasčiai nustatyti kūnas išvežtas į Valstybinės teismo medicinos tarnybos Jurbarko poskyrį.

Kovo 27 d. 51-erių metų šakietė, grįžusi į savo namus Šakiuose, pasigedo iš jos namų, galimai pro rūsio langą, pavogtų dviejų televizorių "SAMSUNG". Nuostolis 600 eurų.

Kovo 28 d. policijai pranešta, kad iš nuomojamos neaptvertos sodybos teritorijos Sintautų seniūnijos Bliūkiškių kaime buvo pavogti 6 aviliai su bitėmis. Nuostolis 750 eurų. Įtariamasis sulaikytas (31-erių metų Šakių seniūnijos Valių kaimo gyventojas).

Kovo 28 d. grįžusi į namus Gelgaudiškio seniūnijos Skaistakaimio kaime 42-ejų metų moteris pasigedo iš jos namų, įsibrovus pro paradines duris, pavogto televizoriaus, kurio vertė 300 eurų, ir šakočio (20 eurų).

Kovo 29 d. moteris, atvykusi į jai priklausančią negyvenamą sodybą Šakių seniūnijos Šilgalių kaime pastebėjo, jog nuo rakinamame kluone stovėjusio nenaudojamo 1980 m. automobilio “Mockvič M2140” pavogtas variklio dangtis, radiatorius, starteris, sulankstytas automobilio kapotas, išdaužtas dešinės pusės priekinių durelių stiklas, įskeltas priekinis stiklas. Nuostolis 400 eurų.

Balandžio 1 d. policijai pranešta, kad, grįžusi namo, moteris pastebėjo, jog pro plastikinį kambario langą buvo įsibrauta į jai priklausantį butą Šakiuose. Iš buto pavogta 100 eurų.

Balandžio 2 d. 35-erių metų vyras pastebėjo, kad įsibrauta į butą Šakiuose. Dingo nešiojamas kompiuteris "Dell", kurio vertė 700 eurų, apie 150 eurų, kurie buvo taupyklėje, taip pat 2000 eurų įvairiomis kupiūromis. Į butą galimai įsibrauta pro balkono duris. Nuostolis tikslinamas. 

ĮKLIUVO GIRTAS KARYS

Per penketą pastarųjų dienų rajono policijos komisariato pareigūnai užregistravo dvi vagystes, pagavo tris girtus automobile, vairuotojus, pagavo girtą karį, užfiksavo smurto prieš pareigūną atvejį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl mirties priežasties nustatymo.

Kovo 25 d. pastebėta, kad iš negyvenamo namo Barzdų seniūnijos Baltrušių kaime pavogtas statybinis dulkių siurblys, diskinis pjūklas, elektros srovės keitiklis (transformatorius), dujų balionas, akumuliatorinis suktukas. Nuostolis 630 eurų.

Kovo 21 d. šakietė pranešė, jog jos 14-metė dukra po pamokų pasigedo mobiliojo ryšio telefono „Iphone“. Nuostolis 352 eurai.

Kovo 26 d. Kudirkos Naumiestyje buvo sustabdytas motoroleris QINGQI CL50QT-20, kurį vairavo 36-erių metų Būblelių kaimo gyventojas. Jam nustatytas girtumas (2.25 prom. alkoholio). Motoroleris uždarytas į saugojimo aikštelę.

Kovo 24 d. Šakiuose neblaivus (3,32 prom.) 38-erių metų vyras iš Šakių vairavo automobilį „VW Passat Variant“.

Kovo 23 d. Kudirkos Naumiestyje neblaivus (1,61 prom.) 25-erių metų vyras vairavo automobilį "Nissan Almera".

Kovo 25 d. Kriūkuose pareigūnai sustabdė automobilį „Mercedes Benz 320 CDI“, kurį vairavo neblaivus (2,37 prom.) 48-erių metų vyras. Kartu važiavęs asmuo užsipuolė policijos pareigūnus ir sulaikymo metu pasipriešino pareigūnams, o vyriausiajam patruliui sužalojo ranką. Pareigūnas dėl nubrozdintų dešinės rankos dviejų pirštų, suteikus med. pagalbą, gydomas ambulatoriškai. 47-erių metų įtariamasis buvo neblaivus (2,00 prom.), uždarytas į areštinę.

Kovo 25 d. gautas pranešimas, kad Kudirkos Naumiestyje prie namo yra neblaivūs asmenys. 19-mečiui jaunuoliui nustatytas 1,81 prom. girtumas, 17-mečiui nustatytas 1,12 prom. Girtumas, ne tarnybos metu uniformuotam 21-erių metų Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuoto pėstininkų bataliono šauktiniui A.O. nustatytas 2,37 prom. girtumas. Asmenims surašyti protokolai pagal LR ANK 484 str. 1 d. bei 485 str. 1 d. ir 2 d.

Kovo 26 d. namuose Šakiuose rastas 44-erių metų vyro kūnas be išoriškai matomų smurto žymių. Mirties priežasčiai nustatyti kūnas išvežtas į Valstybinės teismo medicinos tarnybos Jurbarko poskyrį. 

LĖTAI, BET LIGOS VISGI TRAUKIASI

Marijampolės visuomenės sveikatos centras informuoja, kad pastarąją savaitę apskrityje fiksuotas mažesnis sergamumas nei savaite anksčiau. Daugiausia sergančių registruota Marijampolės savivaldybėje – 538 atvejai, tarp jų – 68 gripo atvejai. Šakių rajone registruoti 203 susirgimai, tarp jų buvo 22 gripo atvejai. 

„JUODAJAME“ FRONTE – NIEKO NAUJO...

Per paskutines penkias paras rajono policijos komisariato pareigūnai užregistravo vieną pranešimą apie vagystę, vieną pranešima apie smurtą, sugavo vieną neblaivų vairuotoją. Ugniagesiai gelbėtojai į įvykio vietą vyko tris kartus.

Kovo 20 d. pastebėta, jog buvo įsibrauta į sandėlį Barzdų seniūnijos Baltrušių kaime, iš kurio bandyta pavogti elektros variklių dalis. Tačiau asmuo buvo pastebėtas ir pabėgo.

Kovo 17 d. policijai pranešta, kad 21-erių metų Kidulių seniūnijos Valenčiūnų kaime gyventoją sumušė 23-ejų metų sugyventinė. Jai buvo nustatytas 1,38 promilių girtumas. Moteris sulaikyta.

Kovo 17 d. Barzduose policija patikrinimui sustabdė automobilį „Kia Carens“, kurį vairavo 45-erių metų šio miestelio gyventojas. Jam nustatytas girtumas (1.51 prom. alkoholio).

Kovo 20 d. Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai policiją informavo, kad išvakarėse sodo namelyje Kudirkos Naumiestyje, priklausančiame Vilkaviškio rajono gyventojui, kilo gaisras. Jo priežastis - padegimas. Gaisro metu sudegė medinis sodo namelis ir jame buvę sodo reikmenys, namų apyvokos daiktai, baldai. Nuostolis tikslinamas, turtas nedraustas.

Kovo 19 d. Kudirkos Naumiestyje fiksuotas dar vienas gaisras sodo namelyje. Pastatas medinis, stogas dengtas šiferiu. Gaisro metu nudegė namo stogas, išdegė vidus. Aplink sodo namelį išdegė apie 1 aras sausos žolės.

Kovo 18 d. Gelgaudiškio seniūnijos Daukantiškių kaime užsidegė individualus gyvenamasis namas. Atvykus ugniagesiams, atvira liepsna degė medinis namas. Namas vieno aukšto, apkaltas plastikinėmis dailylentėmis, stogas dengtas skarda. Gaisro metu apdegė 8 m2 lauko sienos, išdegė pastogė virš katilinės priestato (4x4 m).

ORGANIZUOTOS VAGIŲ GRUPĖS BYLA PERDUOTA Į TEISMĄ

Marijampolės apskrities vyriausiajame policijos komisariate baigtas ikiteisminis tyrimas dėl didelės vertės turto vagysčių, kurias 2017 m. birželio 11-12 d. įvykdė organizuota grupė. Byla keliauja į teismą.

2017 m. birželio 12 d. į Marijampolės apskr. VPK kreipėsi du asmenys, kurie pranešė, jog iš statybviečių pavogti dideli kiekiai statybinių medžiagų. 47-erių vyras, atvykęs prie statomo namo Marijampolės seniūnijos Liepynų kaime, pastebėjo, jog iš statybvietės pavogtos 9 paletės lauko apdailos plytų bei 43 pakuotės stiklo vatos ,,Paroc''. Nuostolis 4 941 euras. Tą pačią dieną 37-erių metų vyras, atvykęs prie savo statomo namo Marijampolės seniūnijos Pietarių kaime, pastebėjo, jog iš statybvietės pavogta 450 kvadratinių metrų jam priklausančių stogo čerpių. Nuostolis 7 000 eurų.

Pareigūnai netrukus nustatė, kad šią vagystę galėjo įvykdyti policijai dėl panašaus pobūdžio nusikalstamų veikų žinomi, jau teisti 37-erių ir 33-ejų metų marijampoliečiai ir 26-erių metų Vilkaviškio gyventojas, kuris į policijos akiratį pakliuvo pirmą kartą. Tos pačios dienos pavakary pareigūnai juos sulaikė su įkalčiais. Teismas įtariamiesiems skyrė kardomąsias priemones: 33-ejų metų vagis teismo laukia tardymo izoliatoriuje, 26-erių metų vagiui skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas, o 37-erių metų vagiui paskirta intensyvi priežiūra ir uždėta apykojė.

Įtariamieji savo kaltės nepripažino, tačiau policijos pareigūnai kruopščiai rinko duomenis apie šių asmenų nusikalstamą veiką ir lyg puzzle surinko įrodymus bei baigė ikiteisminį tyrimą ir bylą perdavė teismui. Trims asmenims, kurie įtariami organizuota grupe įvykdę didelės vertės turto vagystes iš statybviečių, pagal LR baudžiamojo kodekso 178 str. 3 d. gresia laisvės atėmimo bausmė iki 8 metų.

Marijampolės apskr. VPK informacija

PAS KELEIVĮ RADO ŠVIRKŠTĄ SU....

Pastarosiomis paromis rajono policijos komisariato pareigūnai registravo tris įvykius: vieną smurto atvejį, staigios mirties atvejį ir disponavimą galimai narkotinėmis medžiagomis.

Kovo 12 d. policijai 47-erių metų lekėtiškė pranešė, kad galimai neblaivi namo savininkė, kur pranešėja svečiavosi, prieš ją smurtavo.

Kovo 14-osios vakarą Šakiuose patikrinimui sustabdytas automobilis “VW Passat”, vairuojamas 20-mečio Kudirkos Naumiesčio seniūnijos Panovių kaimo gyventojo. Pas 37-erių metų automobilio keleivį šakietį rastas švirkštas su galimai psichotropine medžiaga.

Kovo 14 d. Šakiuose, vienoje iš gatvių, rastas 67-erių metų vyro kūnas, gulintis ant žemės. Apžiūrėjus kūną, išorinių smurto žymių nerasta. Mirties priežasčiai nustatyti kūnas išvežtas į Valstybinės teismo medicinos tarnybos Jurbarko poskyrį.

Kovo 13 d. ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į Kidulius: degė individualus gyvenamasis namas. Atvykus, iš namo sienos rūko dūmai. Namas dviejų dalių (mūrinės ir medinės), stogas šiferio. Pareigūnai nuardė sienų dailylentes bei apšiltinimą. Paaiškėjo, kad nuo laidų, esančių sienoje, svilo į sienos tarpus pripilti spaliai. Sienoje išmušta apie 4 m2 skylė, išsemti spaliai iš tarpusienių.

VERDANČIU VANDENIU NUSIPLIKINO DVIMETIS

Pastarąjį savaitgalį rajono policijos komisariato pareigūnai registravo porą įvykių – abu susiję su kūno sužalojimu. Ugniagesiai gelbėtojai į įvykio vietą skubėjo vieną kartą.

Kovo 11 d. nutoko skaudžiausias savaitgalio įvykis: į Šakių ligoninę iš Šakių miesto dėl kairės rankos, pilvo bei kairės kojos nudegimo (apie 16 % viso kūno, 1-2A laipsnio nudegimas) pristatytas vos dvejų metukų mažylis. Vaikas tolesniam gydymui išvežtas ir paguldytas į Kauno klinikų ligoninę. 27-erių metų vaiko mama paaiškino, kad tądien namuose sūnus, krisdamas nuo kėdės, griebė už virdulio su karštu vandeniu ir juo apsipylė.

Kovo 9 d. į policiją kreipėsi 26-erių metų šakietė ir pranešė, kad jos metais jaunesnė kaimynė nuolat grasina susidorojimu, o išvakarėse namo laiptinėje vieną kartą trenkė delnu į veidą pareiškėjai. Įtariamoji sulaikyta.

Kovo 10 d. rajono ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į vieną iš Šakių miesto daugiabučių namų. Pagal artimųjų prašymą buvo išlaužtos medinės buto durys, vidun įleisti policijos pareigūnai ir GMP medikai. Bute rastas ant žemės gulintis 68-erių metų vyras, kuriam medikai konstatavo mirtį. 

IR VĖL APSINUODIJO MAŽAMETĖ...

Per keturias pastarąsias paras rajono policijos komisariato suvestinėje užfiksuotas pranešimas apie smurtą, pranešimas apie vagystę ir pranešimas apie apsinuodijimą medikamentais.

Kovo 5 d. policijai pranešta, kad Kriūkų seniūnijos Sutkų kaime blaivus vyras, norėdamas nuraminti triukšmaujantį ir neblaivų (1,81 prom.) savo 55-erių metų tėvą, sudavė jam ranka į galvą.

Kovo 5 d. į Šakių ligoninę iš Gelgaudiškio seniūnijos Daukantiškių kaime esančių namų pristatyta ir dėl apsinuodijimo medikamentais stebėjimui paguldyta 8-muoetė.

Kovo 8 d. į policiją kreipėsi 47-erių metų barzdiškė ir pranešė, kad, norėdama gauti paskolą, laikotarpiu nuo šių metų sausio 16 d. iki vasario 4 d. atliko 3 pavedimus į nepažįstamų asmenų nurodytą sąskaitą, tačiau paskola nebuvo suteikta, įmokėtų 1 376,62 eurų moteris neatgavo.

VIETOJE ŽODINĖS PASTABOS – GRESIANTI BAUDŽIAMOJI ATSAKOMYBĖ

Kovo 4 d. Marijampolės apskr. VPK Kelių policijos pareigūnai kelyje Vilnius – Prienai – Marijampolė kontroliavo transporto priemonių važiavimo greitį. Patilčių gyvenvietėje pareigūnai pastebėjo nuo Prienų pusės atvažiuojantį automobilį "Toyota Corola", kurio greitis, užfiksuotas prietaisu, buvo 60 km/h, kai leistinas važiavimo greitis toje atkarpoje yra 50 km/h.

Sustabdžius minėtą automobilį ir vairuotojui pateikus dokumentus paaiškėjo, kad tai marijampolietis (g. 1976 m.). Pilietis buvo supažindintas su greičio matavimo prietaiso rodmenimis ir paaiškinta, kad dėl minėto pažeidimo bus paskirta žodinė pastaba.

Pareigūnai, bendraudami su pažeidėju, pajuto nuo vairuotojo sklindantį alkoholio kvapą, todėl jį pakvietė prieiti prie tarnybinio automobilio ir pasitikrinti blaivumą. Vairuotojas iškarto pripažino, kad iš vakaro vartojo alkoholį. Jam buvo nustatytas lengvas girtumas (1,05 prom. alkoholio), vairuotojas su girtumu sutiko, bet, siekdamas išvengti atsakomybės už vairavimą lengvai apgirtusiam, policijos tarnybiniame automobilyje ant daiktadėžės tarp priekinių sėdynių padėjo 100 eurų (2 kupiūras po 50 eurų), prašė kelių patrulių, kad šie paimtų pinigus ir nerašytų protokolo dėl nustatyto girtumo. Tačiau policijos pareigūnai už bandymą juos papirkti ir tokiu būdu išvengti atsakomybės, pilietį pristatė į Marijampolės apskr. VPK tolimesniam tyrimui. Už tai piliečiui gresia baudžiamoji atsakomybė (LR BK 227 str. Papirkimas).

Policija primena: duodi kyšį – darai nusikaltimą. Duodami kyšį žmonės nepagalvoja, kad jis dažniausiai yra gerokai didesnis nei bauda, kurią tektų sumokėti už padarytą pažeidimą. Duodamas kyšį ne tik permokėsi, bet ir padarysi nusikaltimą. Kyšis – bet koks atlygis, kuris siūlomas, žadamas ar duodamas policijos pareigūnui už tai, kad šis priimtų asmeniui palankų sprendimą. Kyšiu laikomi ne tik pinigai, tačiau ir įvairios prekės, paslaugos ar kiti daiktai.

Pakanka vien siūlymo ar pažadėjimo duoti kyšį policijos pareigūnui, kad būtum patrauktas baudžiamojon atsakomybėn. Atminkite, kad jokios baudos grynaisiais pinigais policijos pareigūnui negali būti mokamos. Todėl bet koks grynųjų pinigų davimas policijos pareigūnui bus vertinamas kaip kyšis. Daugelyje policijos automobilių įrengtos vaizdo kameros, o asmens bendravimas su policijos pareigūnu įrašomas.

Pasiūlius, pažadėjus ar davus kyšį gali grėsti baudžiamoji atsakomybė iki 7 metų laisvės atėmimo.

Jei iš Jūsų reikalauja kyšio ar jaučiate tokias užuominas, NEPASIDUOKITE PAGUNDAI ir apie tai nedelsdamas praneškite telefonu 112.

Marijampolės apskr. VPK Kelių policijos skyriaus informacija 

MARIJAMPOLĖS POLICIJA SULAIKĖ KONTRABANDINIŲ CIGAREČIŲ UŽ BEVEIK 788 TŪKST. EURŲ

Vasario 28 d. Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – apskr. VPK) Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, tikrindami gautą informaciją, kartu su Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnais kelyje Kalvarija - Budzisko (Kalvarijos sav. Salaperaugio k.) sulaikė vilkiką su puspriekabe.

Jį vairavo 33-ejų metų Kalvarijos sav. gyventojas. Vilkiko puspriekabės viduje buvo rasta gabenamas nepaslėptas didelis kiekis neteisėtai disponuojamų akcizais apmokestinamomis prekių, t.y. 500 cigarečių dėžių, kuriose buvo 250 000 vnt. pakelių kontrabandinių cigarečių „NZ Gold Super slim“ su Baltarusijos Respublikos banderolėmis. Šių cigarečių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais siekia 787 500 eurų.

Vilkiko vairuotojas sulaikytas. Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 199² str. 1 d. dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Už šią nusikalstamą veiką gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 7 metų.  

Marijampolės apskr. VPK informacija 

SAUGOS PRIEMONĖS KELYJE GALI IŠGELBĖTI GYVYBĘ

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – apskr. VPK) Kelių policijos skyriaus pareigūnai nuo vasario 20 iki 28 d. visoje aptarnaujamoje teritorijoje aktyviai kontroliavo, kaip eismo dalyviai naudojasi saugos priemonėmis (saugos diržais), ar laikomasi vaikų vežimo automobiliuose tvarkos taisyklių, stebėtas naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, įspėjamųjų signalų (posūkių, žibintų šviesos perjungimo, stabdžių šviesos ir t. t.) rodymas. Per šį laikotarpį nustatyti 84 Kelių eismo taisyklių pažeidimai. Vaikų vežimo automobiliuose ir saugos diržų taisyklių pažeidėjų – net 48.

Ypatingas dėmesys buvo skiriamas asmenims, kurie vairuodami naudojosi mobiliojo ryšio telefonais. Tokių pažeidėjų Kelių policijos skyriaus pareigūnai nustatė net 34. Primename, kad už tai  gali būti skiriama piniginė bauda nuo 60 iki 90 eurų. Taip pat gali būti atimta teisė vairuoti transporto priemonę nuo 1 iki 3 mėnesių.

Kelių eismo taisyklių 20 punkte nurodyta, kad motorinių transporto priemonių, traktorių, savaeigių mašinų vairuotojams draudžiama naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, jeigu jomis naudojamasi rankomis, išskyrus tuos atvejus, kai stovinčios transporto priemonės variklis išjungtas. Tai reiškia, kad kalbėti mobiliuoju telefonu, naršyti internete, rašyti trumpąsias žinutes ar kitaip naudotis mobiliojo ryšio priemone rankomis galima tik saugiai sustojus leistinoje vietoje ir išjungus vairuojamo automobilio variklį. Taip pat Kelių eismo taisyklėse nurodyta, tad vairuotojas turi vengti bet kokių su transporto priemonės vairavimu nesusijusių veiksmų. Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatyme apybrėža, kad vairavimas - tai veiksmai, kuriais valdoma transporto priemonė. Taigi nei valgymas, nei gėrimų vartojimas, nei kitokia veikla, nesusijusi su transporto priemonės valdymu, negali būti atliekama.

Marijampolės apskr. VPK Kelių policijos skyriaus informacija 

PASKUTINĖ DEKADA GAUSI ĮVYKIAIS

Per 10 pastarųjų dienų rajono policijos komisariato įvykių suvestinėje registruotas vienas įskaitinis eismo įvykis. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl narkotinių medžiagų. Tiriamos apsinuodijimo medikamentais aplinkybės. Pradėti keturi ikiteisminiai tyrimai dėl smurto, aiškinamos dviejų mirčių aplinkybės. Prieš teismą stos trys neblaivūs automobilių vairuotojai. Registruotos dvi vagystės.

Vasario 27 d. kelyje Pilviškiai – Šakiai - Jurbarkas, Šakių seniūnijos Kumpupių kaimo ribose, išvažiuodamas iš šalutinio kelio, automobilis „VW Golf“, vairuojamas 91-erių metų Gelgaudiškio gyventojo, susidūrė su pagrindiniu keliu Pilviškiai – Šakiai - Jurbarkas važiuojančiu automobiliu „Nissan Qashqai“ (jį vairavo Kauno rajono 33-ejų metų gyventoja). Eismo įvykio metu buvo sužalota 87-erių metų automobilio „VW Golf“ keleivė, kuriai Šakių ligoninėje diagnozuota galvos plėštinė žaizda, kairio antakio žaizda, blauzdų sumušimas, išleista gydytis į namus. Taip pat eismo įvykio metu sužalotas automobilio „VW Golf“ vairuotojas, kuriam diagnozuotas krūtinkaulio lūžis, išleistas gydytis į namus. Vairuotojai eismo įvykio metu buvo blaivūs, vairuotojo pažymėjimus turi, automobiliai valstybines technines apžiūras turi, drausti privalomuoju civiliniu draudimu.

Kovo 2 d. policijai pranešta, kad Šakių Darbo biržoje, laukiamajame ant kėdės, buvo rasta galimai augalinės kilmės narkotinių medžiagų.

Kovo 2 d. Šakių seniūnijos Girėnų kaime patikrinimui sustabdyta transporto priemonė „VW Golf“, kurią vairavo 41-erių metų šio kaimo gyventojas. Jam nustatytas girtumas (2.12 prom. alkoholio).

Vasario 28 d. Šakiuose V. Kudirkos g., sustabdžius automobilį “VW Golf”, priklausantį Jonavos rajono 37-erių metų gyventojui, kurį pats ir vairavo, vairuotojui nustatytas girtumas (2,16 prom. alkoholio).

Vasario 25 d. Gelgaudiškio seniūnijos Daukantiškių kaime neblaivus (1,68 prom.) 31-erių metų vyras iš tos pačios seniūnijos Dabitų kaimo, vairavo automobilį AUDI A4.

Kovo 3 d. į Šakių ligoninę iš Šakių miesto daugiabučio namo pristatyta ir dėl apsinuodijimo medikamentais išvežta į Kauno klinikas 6-erių metų mergaitė. Manoma, kad namuose ji išgėrė didelį kiekį nenustatytų vaistų. Aplinkybės aiškinamos.

Kovo 3 d. Šakių seniūnijos Šilgalių kaime namuose neblaivus (2,29 prom.) 27-erių metų vyras smurtavo prieš 32-ejų metų sugyventinę. Nukentėjusioji dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis - Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono būtinosios tarnybos karys uždarytas į areštinę.

Vasario 25 d. namuose Kiduliuose galimai neblaivus 60-metis brolis (atsisakė tikrintis girtumą), atėjęs į svečius pas savo 54-erių metų seserį, vartojo jos atžvilgiu necenzūrinius žodžius ir sudavė vieną smūgį į galvą, dėl ko moteris patyrė fizinį skausmą.

Vasario 24 d. namuose Šakiuose neblaivus (2,16 prom.) 38-erių metų vyras mažamečių vaikų akivaizdoje smurtavo prieš savo 27-erių metų žmoną. Įtariamasis sulaikytas.

Vasario 23 d. namuose Šakiuose neblaivus (2,71 prom.) 30-metis vyras smurtavo prieš neblaivų (2,30 prom.) savo 32-ejų metų brolį. Įtariamasis sulaikytas.

Vasario 24 d. savo sodyboje Griškabūdžio seniūnijos Pentiškių kaime, gyvenamojo namo kambaryje, ant lovos, rastas 58-erių metų vyro kūnas su šautinėmis žaizdomis galvoje (rankoje laikė pistoletą "Walter").

Kovo 1 d. savo namuose Šakių seniūnijos Valių kaime rastas 70-mečio vyro kūnas be išorinių smurto žymių. Mirties priežasčiai nustatyti kūnas išvežtas į Valstybinės teismo medicinos tarnybos Jurbarko poskyrį.

Vasario 26 d. 43-ejų metų rajono gyventoja policijai pranešė, kad prieš porą dienų iš nepažįstamos moters pirko arklį, kurio pase suklastota gimimo data, t.y. nurodyta (data galimai pataisyta įrašant gimimo datą ranka), kad arklys yra 6 metų amžiaus, nors iš tiesų yra 24 metų amžiaus. Nuostolis 600 eurų.

Vasario 24 d. pastebėta, kad nuniokota 82-ejų metų moters sodyba, esanti Griškabūdžio seniūnijos Paluobių kaime (daiktai išmėtyti ir išdaužti langai). Nuostolis 1 500 eurų.

RUSIJOJE SULAIKYTAS NUO BAUSMĖS PASISLĖPĘS ASMUO

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnams dviguba žmogžudyste kaltinamo ir pasislėpusio nuo bausmės Algirdo Geležiaus (gim. 1974 m.) paieška davė rezultatų - šis asmuo sulaikytas Rusijoje, Kaliningrado srityje.

   A. Geležius turi pabėgėlio statusą, todėl, Marijampolės policijai toliau dirbant šia kryptimi, Rusijos teisėsauga sprendžia klausimą dėl šio asmens išdavimo Lietuvai. 2009 m. yra įsiteisėjęs apkaltinamasis nuosprendis, kuriuo A. Geležius yra pripažintas kaltu dėl dviejų žmonių nužudymo ir nuteistas kalėti 14 metų.  

Marijampolės apskr. VPK informacija  

PAVOGĖ 12 VALSTYBINIŲ MEDŽIŲ

Per savaitę rajono policijos komisariato įvykių suvestinėje registruoti keturi turtiniai nusikaltimai. Pradėti penki ikiteisminiai tyrimai dėl smurto ar kūno sužalojimo. Pradėtos dvi baudžiamosios bylos dėl vairavimo išgėrus.

Vasario 14 d. pastebėta, jog iš miško, esančio Slavikų seniūnijos Žiūrių kaime, priklausančio valstybei nuosavybes teise, nukirsta ir išgabenta 12 medžių. VĮ Valstybinių miškų urėdijos Šakių regioniniam padaliniui padaryta 305,92 eurų nuostolis.

Vasario 16 d. 32-ejų metų vyras pastebėjo, kad, apgadinus duris, įsibrauta į jam priklausantį garažą Marijampolėje. Dingo 50 vnt. įvairių veržliarakčių bei 100 vnt. įvairių grąžtų galvučių. Nuostolis 100 eurų.

Vasario 18 d. 77-erių metų vyras iš Barzdų seniūnijos Baltrušių kaimo pastebėjo, kad buvo įsilaužta į garažą. Dingo grandininis pjūklas "Husqvarna", taip pat, įeinant į kiemo teritoriją pašaliniai asmenys apgadino tvorą. Nuostolis 600 eurų.

Vasario 19 d. trys iš matymo pažįstami jaunuoliai, išlaužę buto, priklausančio 20-mečiui Sintautų seniūnijos Veršių kaimo gyventojui, duris, įsibrovė į vidų ir pavogė buto savininkui priklausantį planšetinį kompiuterį (50 eurų vertės), auksinę grandinėlę 100 eurų vertės ir piniginę su asmens dokumentais.

Vasario 15 d. namuose Kriūkų seniūnijos Gerdžiūnų kaime, kilus konfliktui, 30-metis vyras smurtavo prieš savo 25-erių metų brolį.

Vasario 15 d. namuose Gelgaudiškyje 59-erių metų vyras smurtavo prieš neblaivią (2,86 prom.) savo 58-erių metų sugyventinę. Įtariamasis sulaikytas.

Vasario 17 d.  į Šakių ligoninę iš Šakių seniūnijos Elizavos kaimo namų pristatytas ir dėl apsinuodijimo medikamentais pervežtas bei paguldytas į Kauno ligoninę 16-metis. Aplinkybės aiškinamos.

Vasario 18 d. 48-erių metų vyras iš Kidulių seniūnijos Aleksandravos kaimo pranešė, kad, išėjus pažįstamam 41-erių metų vyrui, pastebėjo, jog sužalota jo katė (ji gulėjo ant grindų, o keldamasi negalėjo judėti, prarasdavo pusiausvyrą ir parkrisdavo). Gyvūno savininko sutikimu, naminis gyvūnas dėl patirtų traumų, nesuderinamų su gyvybinėmis funkcijomis, buvo nugaišintas.

Vasario 17 d. apie 10 val. Griškabūdyje policijos pareigūnų buvo sustabdytas automobilis „Audi 80“, kurį vairavo neblaivus (2,25 prom.) 25-erių metų vyras iš Griškabūdžio seniūnijos Paluobių kaimo.

Vasario 18 d. apie 23 val. Griškabūdyje neblaivus (2,46 prom.) 21-erių metų vyras iš Griškabūdžio seniūnijos Urvinių kaimo, vairavo automobilį “Opel Zafira”.

RAMIAUSIA SAVAITĘ RAJONE

Per paskutinę savaitę rajono policijos komisariato pareigūnai registravo vos vieną įvykį – tai buvo bene ramiausia savaitę per porą pastarųjų metų. Ugniagesiai gelbėtojai taip pat registravo vos vieną įvykį.

 Vasario 8 d. Gelgaudiškio seniūnijos Daukantiškių kaime 36-erių metų vyras, siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už KET pažeidimą (vairavo neblaivus, 1,15 prom.), policijos patruliams siūlė 400 eurų kyšį. Gresia baudžiamoji atsakomybė.

Vasario 7-osios rytą ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į vieno iš Šakių miesto gyvenamųjų namų kiemą. Atvykus į įvykio vietą, rastas kieme degantis automobilis „VW Golf. Gaisro metu išdegė automobilio variklio skyriaus degios dalys.

AKCIJA „KIEKVIENAS YRA PĖSČIASIS“ JURBARKE

Vasario 7 d. ankstyvą rytą trys Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jurbarko rajono policijos pareigūnų ekipažai vykdė prevencinę priemonę „Kiekvienas yra pėsčiasis“. Šia akcija policija akcentuoja vairuotojų ir pėsčiųjų tarpusavio atsakomybę dalyvaujant eisme.

Jurbarko mieste vykdytos akcijos metu buvo nustatyta 16 pėsčiųjų nusižengimų (tamsiu paros metu nedėvėjo atšvaito, ėjo per kelią neleistinoje vietoje, ėjo kelkraščiu ne prieš transporto priemonių eismą). Jiems buvo surašyti administracinio nusižengimo protokolai, įteikti atšvaitai, o kai kuriems ir simbolinės žvakelės, kurios simbolizuoja, jog dėl neatsakingumo gyvybė gali užgesti kaip žvakė.

Akciją „Kiekvienas yra pėsčiasis“ pareigūnai vykdė netoli mokymo įstaigos, tad neliko nepastebėti ir surašyti administracinio nusižengimo protokolai dar 4 asmenims, kurie rūkė nesilaikydami nustatyto 50 m. atstumo nuo mokyklos teritorijos, neturėjo 18 m amžiaus.

Dažniausiai dėl Kelių eismo taisyklių reikalavimų nesilaikymo transporto priemonės susiduria su pėsčiaisiais. Kelių policijos pareigūnai pabrėžia, kad vairuotojai turi laikytis jiems privalomų reikalavimų pėsčiųjų atžvilgiu, o pėstieji turi vykdyti jiems nustatytas pareigas.

Marijampolės apskr. VPK Jurbarko r. PK informacija 

MUŠĖSI IR MOTERYS, IR VAIKAI

Paskutinį žiemos mėnesį rajono policijos komisariato pareigūnai pradėjo užregistravę septynis įvykius, kurių pagrindu pradėti ikiteisminiai tyrimai. Rajone įvyko dvi vagystės, sulaikytas neblaivus automobilio vairuotojas, registruoti trys smurto atvejai, rastas staiga miręs žmogus.

 Vasario 1 d. policijai pranešta, kad, pasinaudojus 38-erių metų šakiečio brolio, kuris šiuo metu gyvena bei dirba užsienyje, banko kortele, iš sąskaitos paimta 1 500 eurų.

Vasario 2 d. gautas pranešimas, kad, atplėšus lentą nuo užkalto lango ir atlupus jį, įsibrauta į negyvenamojo namo vidų Sudargo seniūnijos Pervazninkų kaime. Iš namo vidaus pagrobtas televizorius. Pranešėjas sodybą prižiūri. Nuostolis 100 eurų.

Vasario 2 d., apie 21 val., Kidulių seniūnijos Voverių kaime buvo sustabdytas automobilis "Opel Zafira", kurį vairavo 44-erių metų šio kaimo gyventojas. Jam nustatytas girtumas (2.01 prom. alkoholio). Automobilis uždarytas į saugojimo aikštelę.

Dar sausio 31 d. policijai pranešta, kad namuose Kudirkos Naumiesčio seniūnijos Turčinų kaime 37-erių metų moteris, kuriai nustatytas girtumas (2,53 prom. alkoholio), smurtavo prieš buvusį 29-erių metų sugyventinį, sukeldama jam fizinį skausmą. Moteris sulaikyta.

Vasario 3 d. Plokščių seniūnijos Šilvėnų kaime galimai neblaivus 56-erių metų vyras smurtavo prieš bendraamžę sugyventinę. Įtariamasis sulaikytas.

Vasario 4 d. policijai pranešta, kad namuose Šakių seniūnijos Papartynų kaime 21-erių metų vaikinas smurtavo prieš 43-ejų metų motiną, jai sukeldamas fizinį skausmą. Šakių ligoninėje jai diagnozuotas krūtinės sumušimas, po apžiūros išleista į namus. Įtariamasis sulaikytas.

Vasario 1 d. Šakių seniūnijos Gotlybiškių kaime prie namo rastas 71-erių metų moters kūnas be matomų smurto žymių. Mirties priežasčiai nustatyti kūnas išvežtas į Valstybinės teismo medicinos tarnybos Jurbarko poskyrį. 

KAIMYNINIO RAJONO POLICIJA IEŠKO DINGUSIO BE ŽINIOS 17-MEČIO

Vasario 1 d. iš namų Vilkaviškio rajono Virbalio seniūnijos Dailučių kaime išėjo ir iki pranešimo momento negrįžo 17-metis Airidas Sakalauskas. Ką nors žinančius apie šio asmens buvimo vietą prašoma kreiptis į Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilkaviškio r. PK tel. Nr. 8 700 63420 arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

Marijampolės apskr. VPK  Vilkaviškio r. PK informacija 

MARIJAMPOLĖS PAREIGŪNAI IŠARDĖ NARKOTINIŲ MEDŽIAGŲ TIEKIMO TINKLĄ NUTEISTIESIEMS

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – apskr. VPK) Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai užkirto kelią bei išaiškino didelių kiekių heroino bei amfetamino tiekimo schemą į Kybartų pataisos namus.

Marijampolės apskr. VPK pareigūnai, glaudžiai bendradarbiaudami su Tauragės apskr. VPK pareigūnais, atliko didelės apimties ikiteisminį tyrimą, kurio metu buvo išaiškinta bei sulaikyta asmenų grupė, kuri organizavo bei vykdė didelių kiekių narkotinių bei psichotropinių medžiagų - heroino bei amfetamino - tiekimą į Kybartų pataisos namus.

2017 m. spalio 10 d. Marijampolės kriminalistai Kaune sulaikė batsiuvį, kuriam į darbovietę ką tik buvo atgabentas narkotinės medžiagos - heroino - paketas bei nauji vyriški sportiniai batai, kurių paduose už atlygį pastarasis turėjo įsiūti minėtą paketą. Vėliau šie batai turėjo pasiekti Kybartų pataisos namus bausmę atliekančio 33-ejų nuteistojo, šio „verslo“ organizatoriaus, bendrininkams ir paketo turinys išplatintas  nuteistiesiems. Marijampolės apskr. VPK pareigūnai tą pačią dieną po veiksmo filmą primenančių gaudynių sulaikė ir narkotines medžiagas į pataisos namus atgabenusį vyrą (g. 1990 m.), kuris, pasirodo, buvo ieškomas policijos pareigūnų kaip asmuo, besislapstantis nuo bausmės atlikimo. Operatyviai sureagavusių bei profesionaliai sulaikymo operaciją vykdžiusių Marijampolės kriminalistų dėka jam, nors ir bandžiusiam, pasprukti nepavyko.

Marijampolės apskr. VPK ONTS pareigūnai 2017 m. gruodžio 1 d. sulaikė dar vieną narkotinių bei psichotropinių medžiagų (heroino bei amfetamino) siuntą ir į Kybartų pataisos namus jų tiekimą organizuojantį nutiestąjį. Sulaikymo operacijai į pagalbą buvo pasitelkti Kauno apskr. VPK pareigūnai, kurie kartu su Marijampolės apskr. VPK kriminalistais Kauno r. Karmėlavoje sustabdė automobilį „Audi A6“ bei sulaikė juo vykstantį vyriškį (g. 1981 m.). Jo išsinuomotame automobilyje rastas paketas, kuriame buvo didelis kiekis narkotinės medžiagos (heroino) bei psichotropinės medžiagos (amfetamino). Nustatyta, jog narkotines bei psichotropines medžiagas jis gabeno minėto nuteistojo sugyventinei, kuri ilgalaikio pasimatymo metu Kybartų pataisos namuose narkotines bei psichotropines medžiagas turėjo perduoti šiam nuteistajam. Narkotinių medžiagų kurjeriui teismas skyrė kardomąją priemonę - suėmimą.

Apie 80 Marijampolės apskr. VPK ir Kalėjimų departamento pareigūnų jau šių metų sausio 5 d. atliko didelio masto kratą Kybartų pataisos namuose. Jų metu rasta narkotinių medžiagų bei nuteistųjų neteisėtai laikomų mobiliojo ryšio telefonų. O sausio 25 d. Marijampolės apskr. VPK Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai Jonavoje sulaikė moterį (g. 1991 m.), kuri įtariama 2017 m. gruodžio 13 d. pardavusi sulaikytajam asmeniui didelį kiekį narkotinės medžiagos (heroino) bei psichotropinės medžiagos (amfetamino). Teismas sulaikytajai skyrė griežčiausią kardomąją priemonę - suėmimą vienam mėnesiui.

Marijampolės apskr. VPK atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 260 str. 2 d. dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti, už kurį numatyta laisvės atėmimo bausmė nuo 8 iki 10 metų.

Marijampolės apskr. VPK informacija 

 „SANTECHNIKAI“ MARIJAMPOLĖJE VIRTO PLĖŠIKAIS

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – apskr. VPK) Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai operatyviai sulaikė tris marijampoliečius (nuo 17 iki 19 metų), kurie, apsimetę santechnikais, sausio 20 d., dienos metu, Marijampolėje, naudodami psichinę ir fizinę prievartą, įtariami dviejų senolių apiplėšimu. Na o Šakių rajone per paskutines dvi paras užregistruota viena vagystė, du smurto atvejai ir du staigios mirties atvejai.

Marijampolėje sausio 20 d. operatyviai sulaikyti trys plėšikai yra ne kartą teisti dėl sukčiavimo, vagysčių, viešosios tvarkos pažeidimų. Tačiau tai nesutrukdė jiems vykdyti kitų nusikalstamų veikų. Šįkart vaikinai skambino į laidinius telefonus ir pašnekovams prisistatė santechnikais iš „Sūduvos vandenų“ arba „Marijampolės vandenų“, argumentuodami, kad trūkę vamzdžiai užliejo kaimynus, ar įvykusios panašios avarijos. Įgiję garbaus amžiaus moterų pasitikėjimą, pateko į dvejus namus ir, naudodami fizinę ir psichinę prievartą, išreikalavo iš nukentėjusiųjų pinigų.

Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 180 str. 2 d. dėl plėšimo, už kurį numatyta laisvės atėmimo bausmė iki septynerių metų. Įtariamiesiems teismas skyrė kardomąsias priemones - jie suimti (vienas 3, kiti du – 2 mėnesiams). Marijampolės apskr. VPK Nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai turi duomenų, kad buvo skambinta ir kitiems asmenims. Turintys tyrimui vertingos informacijos apie tai, prašomi pranešti policijai tel. 8 700 60345 arba 112.

Na o Šakių rajone sausio 29 d. policijoje gautas pranešimas, kad Griškabūdyje buvo pavogtas šios seniūnijos Urvinių kaimo 59-erių metų gyventojui priklausantis automobilis VW TRASPORTER, kuris buvo paliktas neužrakintas, užvedimo rakteliai buvo palikti spynelėje. To paties kaimo ribose netrukus buvo rastas minėtas automobilis ir gražintas savininkui.

Sausio 29 d. policijai pranešta, kad Lekėčių seniūnijos Veršnių kaimo 18-mečiam gyventojui stotelėje Lekėčiuose kitas asmuo sudavė į veidą ir du kartus spyrė, taip sukeldamas fizinį skausmą.

Sausio 30 d. 31-erių metų iš Plokščių seniūnijos Kisielių kaimo policijai pranešė, kad namuose Gelgaudiškio seniūnijos Branduoliškių kaime jį sumušė pažįstami asmenys ir šiais savo veiksmais sukėlė fizinį skausmą.

Sausio 29 d. policijai pranešta, kad namuose Gelgaudiškyje mirė 49-erių metų vyras, jo kūnas buvo be išorinių smurto žymių.

Sausio 30 d. policijai pranešta, kad namo garaže Lukšiuose rastas pasikorusio 55-erių metų vyro kūnas be išorinių smurto žymių. Mirties priežasčiai nustatyti kūnas išsiųstas į Valstybinės teismo medicinos tarnybos Jurbarko poskyrį.

Marijampolės apskr. VPK informacija 

ATĖMĖ KONTRABANDINES CIGARETES

Sausio 7 d. Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai sustabdė automobilį „VW Passat“, kurį vairavo trisdešimtmetis Lazdijų rajono gyventojas. Pastarasis pareigūnus užtikrino, jog nevežantis jokių neteisėtų prekių, tačiau pareigūnų šis pareiškimas neįtikino. Patikrinę lazdijiškio automobilį pareigūnai variklio skyriuje, taip pat už automobilio galinių keleivių atlošų specialiai įrengtoje ertmėje surado paslėptus net 3 070 kontrabandinių cigarečių pakelius, kurių vertė beveik 10 tūkstančių eurų.

Dėl šio įvykio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 199 str. 1 d. ir 199² str. 1 d. (kontrabanda ir neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis). Įtariamajam už šį nusikaltimą gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 8 metų.

 Marijampolės apskr. VPK informacija 

MEDŽIOKLĖS ĮRANKIS „PASITARNAVO“ TRAGEDIJAI

Per penketą pastarųjų parų rajono policijos komisariato įvykių suvestinėje užregistruoti du pranešimai apie mirusius asmenis. Pradėti keturi ikiteisminiai tyrimai dėl smurto. Tiriamos trijų turto vagysčių aplinkybės. Į nepavydėtiną situaciją pakliuvo marijampolietis policininkas – partrenkė pėsčiąją. Iškvietimą į įvykio vietą turėjo ir rajono ugniagesiai gelbėtojai.

Sausio 26 d. savo namuose Gelgaudiškyje,  pagalbinėse ūkio patalpose, rastas 49-erių metų vietos gyventojo kūnas su šautine žaizda galvoje. Šalia kūno rastas 12 kalibro lygiavamzdis medžioklinis šautuvas IZH 27 EM. Tiriama savižudybės versija.

Sausio 27 d. Šakių seniūnijos Matulių kaimo ribose, griovyje prie vietinės reikšmės keliuko, buvo rastas 39-erių metų moters iš Šakių seniūnijos Giedručių kaimo kūnas be išoriškai matomų smurto žymių.

Sausio 24 d. namuose Kidulių seniūnijos Šiaudinės kaime neblaivus (3,35 prom.) 39-erių metų vyras smurtavo prieš neblaivią (2,72 prom.) savo 36-erių metų sugyventinę. Įtariamasis sulaikytas.

Sausio 24 d. namuose Šakiuose neblaivus (2,49 prom.) 36-erių metų vyras smurtavo prieš 70-metį vyrą. Įtariamasis sulaikytas.

Sausio 25 d. namo kieme Barzdų seniūnijos Baltrušių kaime tarpusavio konflikto metu iš matymo pažįstamas vyras smurtavo prieš 47-erių metų vyrą.

Sausio 28 d. namuose Lukšiuose 22-ejų metų vyras smurtavo prieš sugyventinės brolį.

Sausio 24 d. į policiją kreipėsi vyras ir pranešė, kad dar praėjusių metų gruodžio 1 d. pastebėjo, jog iš gyvenamojo namo (įsilaužimo žymių nebuvo) Kudirkos Naumiestyje dingo nešiojamas kompiuteris "Acer", o iš užrakinto ūkinio pastato (nuplėšus pakabinamą spyną) pavogta krūmapjovė ir trimeris, 2 grandininiai pjūklai. Nuostolis 1 040 eurų.

Sausio 24 d. pastebėta, jog iš vienos verslo įmonės patalpų Šakiuose dingo durų kilimėlis. Nuostolis 157,30 eurų.

Sausio 26 d. 48-erių metų vyras, grįžęs į jam priklausančią sodybą Šakių seniūnijos Ritinių kaime, pastebėjo, kad dingo prie sodybos pavėsinės pritvirtinti du dekoratyviniai ratai, kurių kiekvieno vertė yra 100 eurų, šalia pavėsinės nuo nupjauto stulpo dingo vienas dekoratyvinis ratas, kurio vertė yra 200 eurų, ir dveji elnio ragai, kurių kiekvieno vertė yra 100 eurų. Nuostolis 700 eurų.

Sausio 25 d. ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į Plokščius: čia užsidegė lengvasis automobilis ,,Peugeot 406“. Atvykus variklio skyrius degė atvira liepsna. Gaisro metu išdegė visos degios automobilio variklio skyriaus detalės, sudegė priekinės padangos, trūko priekinis stiklas, apsilydė priekinė panelė, aprūko salonas, termiškai paveiktas kėbulas.

Na o sausio 25 d. Marijampolėje 29-erių metų Marijampolės apskrities VPK pareigūnas automobiliu „Opel Zafira", vykdamas į tarnybą, neuniformuotas, blaivus, nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje partrenkė 17-metį vaikiną iš Marijampolės. Pėsčiasis dėl sužalojimų pristatytas į Marijampolės ligoninę.

IR VĖL GIRTI, IR VĖL VAIRAVO....

Per dvi pastarąsias paras rajono policijos pareigūnai sulaikė neblaivų automobilio vairuotoją. Sulaikė vairuotoją su netikru vairuotojo pažymėjimu. Užregistravo tyčinio turto gadinimo atvejį ir vieną vagystę.

Sausio 22 d. kelyje Kiduliai – Gelgaudiškis - Gerdžiūnai, Daukantiškių kaimo ribose, rastas nuo kelio nuvažiavęs ir atsitrenkęs į stulpą automobilis “VW Passat”. Netoli automobilio rasti du Gelgaudiškio seniūnijos Daukantiškių kaimo gyventojai (g. 1984 ir 1978 m.). Pirminiais duomenimis, automobilį vairavo neblaivus (3,45 prom) 33-ejų metų vyras.

Sausio 22 d. Šakiuose neblaivus (1,95 prom.) 29-erių metų vyras iš Šakių seniūnijos Valiulių kaimo vairavo automobilį „Volvo S+V70“ bei pateikė pareigūnams negaliojantį vairuotojo pažymėjimą.

Sausio 22 d. policijai pranešta, kad Barzdų seniūnijos Bliuviškių kaimo aerodrome nakties metu įvyko gaisras (padegtos sukrautos padangos), įtariamas padegimas.

Sausio 23 d. pastebėta, kad buvo apvogtas įmonei priklausantis ekskavatorius (pavogti du akumuliatoriai, įrankių komplektas, gesintuvas, ištrauktas kuras, ruletė ir slankmatis), kuris stovėjo įmonės objekte Barzdų seniūnijos Buktiškių kaime.

ŽIEMIŠKOS LIGOS PUOLA VIS SMARKIAU

Marijampolės visuomenės sveikatos centras informuoja, kad metų 3-ąją savaitę (sausio 15-21 d.) Marijampolės apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) rodikliai buvo 88,80 atvejis 10 tūkst. gyventojų, lyginant su 2-ąja savaite, padidėjo.

Didžiausi sergamumo rodikliai buvo Kazlų Rūdos savivaldybėje, jie viršijo epideminį lygį. 3-ąją savaitę Šakių rajono savivaldybėje gripo užregistruota net 24 atvejai (savaite anksčiau buvo 12 atvejų). Viso Šakių rajone registruota 236 susirgimai (buvo 191). Marijampolės savivaldybėje registruoti 27 gripo atvejai.

GALIMAI NUSKENDUSIO ŽVEJO GELBĖTOJAI NERADO

Per penketą pastarųjų parų rajono policijos komisariato pareigūnai registravo du pranešimus apie vagystes. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vairavimo esant apgirtus. Paskelbta dingusio asmens paieška. Pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl smurto. Ugniagesiai gelbėtojai į įvykio vietą skubėjo dukart.

Sausio 17 d. grįžęs į namus Šakiuose 63-ejų metų vyras pamatė atidarytą gyvenamojo namo langą. Namuose pasigesta asmens dokumentų ir auksinių papuošalų. Nuostolis 1 200 eurų.

Sausio 20 d. 57-erių metų Kriūkų seniūnijos  Joginiškių kaimo gyventojas policijai pranešė, kad iš piniginės, kuri buvo virtuvėje, dingę 250 eurų.

Sausio 17 d. policijai pranešta, kad Šakių seniūnijos Bizierių kaime automobilis atsitrenkė į medį. Nuvykus į įvykio vietą, buvo rastas nuo kelio sankasos nuvažiavęs ir atsitrenkęs į pakelės medį automobilis “Peugeot 206” , priklausantis 64-erių metų Šakių seniūnijos Bunzų kaimo gyventojai. Nustatyta, kad minėtą automobilį vairavo jo savininkė, jai nustatytas 2,02 prom. girtumas.

Sausio 16 d. policijai pranešta, kad iš namų Slavikų kaime išėjo ir iki pranešimo momento negrįžo 79-erių metų vyras. Vyras vilkėjo juodos spalvos striukę, buvo užsidėjęs megztą juodos spalvos kepurę, avėjo tamsiai žalios spalvos kelnes, mūvėjo juodos spalvos ilgus batus, mobiliojo ryšio telefono su savimi neturėjo. Asmuo yra vidutinio kūno sudėjimo, apie 170 cm ūgio.

Sausio 20 d. namuose Barzdų seniūnijos Baltrušių kaime  67-erių metų vyras smurtavo prieš bendraamžę sutuoktinę. Šakių ligoninėje moteriai nustatytas rankos sumušimas. Tą pačią dieną gautas ir to paties vyro pareiškimas, kad būtent jo gyvenimo moteris smurtavo prieš jį: Šakių ligoninėje vyrui nustatytas nugaros sumušimas.

Sausio 21 d. rajono ugniagesiai gelbėtojai vyko į Kidulių seniūnijos Voverių kaimą: gautas pranešimas iš policijos, kad nuo vakarykštės dienos ant tvenkinio ledo yra žvejybos įrankiai, žmogus galimai įlūžo ir paskendo. Apžiūrėta įvykio vieta, 4 m gylyje išžvalgytas 30 m2 plotas, vandenyje rastas grąžtas ledui, žmogus nerastas.

Sausio 18 d. ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į Šakiuose esančią E. Steponaičio gatvę: čia degė individualaus gyvenamojo namo antrame aukšte esantis kambarys. Pastatas mūrinis, 2 aukštų, stogas dengtas šiferiu. Gaisro metu išdegė antro aukšto kambarys, apdegė palėpė, sulietas pirmas aukštas su jame buvusiais namų apyvokos daiktais.

SIMBOLINIS PRIMINIMAS APIE GYVYBĖS TRAPUMĄ

Šiuo metų laikų, kai eismo sąlygas sunkina ilgas tamsusis paros metas, blogas matomumas, krituliai ir slidūs keliai, į eismo įvykius daugiausia patenka ir juose nukenčia labiausiai pažeidžiama eismo dalyvių kategorija – pėstieji, dviratininkai ir vadeliotojai.

Šių metų sausio – vasario mėn. vykdoma policinė prevencinė priemonė „Kiekvienas yra pėsčiasis“. Pareigūnai ypatingą dėmesį skiria šių eismo dalyvių ugdymui ir atsakomybės jausmo puoselėjimui, į padidėjusius pavojus tamsiuoju paros metu, būtinybę naudoti šviečiantį žibintą, atšvaitus, dėvėti ryškiaspalves liemenes ar kitus drabužius su šviesą atspindinčiais elementais. Kartu šiems eismo dalyviams primena Kelių eismo taisyklių reikalavimus tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, kurie yra ne rekomendacinio pobūdžio, bet PRIVALOMI!

Sausio 1 – 18 dienomis Marijampolės apskr. VPK Kelių policijos skyriaus kelių patruliai  išaiškino  865 Kelių eismo taisyklių pažeidėjus. 354 iš jų yra pėstieji, dviratininkai ir vadeliotojai – tai labiausiai pažeidžiama eismo dalyvių kategorija, kuri sudaro 41 proc. visų nustatytų pažeidėjų.

Skatindami žmones susimąstyti apie savo saugumą, sveikatą ir gyvybę kelių patruliai pėstiesiems, dviratininkams ir vadeliotojams, pažeidusiems Kelių eismo taisykles, dovanoja ne tik atšvaitą ar ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais atšvaitais, bet kartu įteikia ir simbolinę žvakę, akcentuodami, kad pėsčiųjų saugumas kelyje grindžiamas vairuotojų ir pėsčiųjų tarpusavio supratimu ir atsakomybe, nes dažnu atveju ir vairuotojas tampa pėsčiuoju.

Policija primena, jog sustiprinta kontrolė ir toliau bus vykdoma prie šviesoforu reguliuojamų, taip pat nereguliuojamų pėsčiųjų perėjų, gyvenvietėse, kaimo vietovėse, neapšviestuose kelių ruožuose, atkreipiant dėmesį į vietas, kur pėsčiųjų dalyvavimas eisme gali būti pavojingas. Pareigūnai taip pat nuolat kontroliuos ir transporto priemonių vairuotojus, kurie nesilaiko vairuotojų pareigų pėstiesiems reikalavimų.

       Marijampolės apskr. VPK Kelių policijos informacija

GRIPO ATVEJŲ DAUGĖJA

Marijampolės visuomenės sveikatos centras informuoja, kad metų 2-ąją savaitę (sausio 8-14 d.) Marijampolės apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) rodikliai buvo 67,46 atvejis 10 tūkst. gyventojų, lyginant su 1-ąja savaite, padidėjo. Didžiausi sergamumo rodikliai buvo Kazlų Rūdos savivaldybėje.

2-ąją savaitę Šakių rajono savivaldybėje užregistruota 12 gripo atvejų. Marijampolės savivaldybėje – 9 gripo atvejai. Iš viso akių rajone registruotas 191 susirgimas (buvo 169 atvejai).   

„BREXIT“: JK VYRIAUSYBĖS PRIORITETAI KELIA NERIMĄ EUROPARLAMENTARAMS

Sausio 16 d. Strasbūre surengtoje diskusijoje europarlamentarai pripažino, kad „Brexit“ derybose pasiekta daug pažangos, tačiau pažymėjo, kad sunkiausias derybų etapas dar tik prasideda. Aptardami gruodžio 14–15 d. Briuselyje vykusio Europos Vadovų Tarybos posėdžio rezultatus, Europos Parlamento (EP) nariai ragino kuo greičiau sutarti dėl JK pasitraukimo sąlygų.

Dalis kalbėjusiųjų įspėjo JK vyriausybę nesitikėti, kad „Brexit“ pereinamasis laikotarpis bus suteiktas automatiškai. Jie ragino Jungtinę Karalystę nedelsiant pateikti būsimų santykių su ES viziją, taip pat nesutelkti dėmesio į pompastiką ir simbolius, pavyzdžiui, pasų spalvą, kurią ES valstybės ir šiuo metu gali pasirinkti.

Dalis europarlamentarų teigė, kad svarbiausias ES ir JK derybų tikslas turi būti kuo geresnis rezultatas piliečiams, nors ir pripažino, kad skiriasi abiejų pusių vizijos, kaip to pasiekti. „Nepriklausymas ES niekada nebus geriau už narystę“, – pažymėjo pagrindinis EP derybininkas Guy Verhofstadt. Jis kvietė užtikrinti kuo paprastesnę procedūrą, skirtą pripažinti JK gyvenančių ES piliečių teisę ten pasilikti. EP narys pridūrė, jog naujas JK gyvenančių ES piliečių statusas turi įsigalioti tik po pereinamojo laikotarpio.

Aptardami EVT posėdžio rezultatus, europarlamentarai sveikino ES valstybių sprendimą stiprinti bendradarbiavimą gynybos srityje. Jie dar pažymėjo būtinybę reformuoti euro zoną, taip pat paragino priimti ES migracijos valdymo ir kovos su jaunimo nedarbu priemones. 

POLICIJA IR VISUOMENĖ

Duodami kyšį žmonės nepagalvoja, kad jis dažniausiai yra gerokai didesnis nei bauda, kurią tektų sumokėti už padarytą pažeidimą. Duodamas kyšį ne tik permokėsi, bet ir padarysi nusikaltimą. Kyšis – bet koks atlygis, kuris siūlomas, žadamas ar duodamas policijos pareigūnui už tai, kad šis priimtų asmeniui palankų sprendimą. Kyšiu laikomi ne tik pinigai, tačiau ir įvairios prekės, paslaugos ar kiti daiktai.

Pakanka vien siūlymo ar pažadėjimo duoti kyšį policijos pareigūnui, kad būtum patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.

Atminkite, kad jokios baudos grynaisiais pinigais policijos pareigūnui negali būti mokamos. Todėl bet koks grynųjų pinigų davimas policijos pareigūnui bus vertinamas kaip kyšis. Daugelyje policijos automobilių įrengtos vaizdo kameros, o asmens bendravimas su policijos pareigūnu įrašomas.

Pasiūlius, pažadėjus ar davus kyšį  gali grėsti baudžiamoji atsakomybė iki 7 metų laisvės atėmimo bausmė. Jei iš Jūsų reikalaujama kyšio ar jaučiate tokias užuominas, NEPASIDUOKITE PAGUNDAI ir apie tai nedelsdamas praneškite telefonu 112.

Sausio 10 d. Kazlų Rūdos policijos komisariato viršininkas Marius Jakštas ir bendruomenių pareigūnė Akvilė Krunglevičienė susitiko su Kazlų Rūdos parapijų dvasininkais, bei aptarė bendradarbiavimą plėtojant šv. Mortos iniciatyvos įgyvendinimą Kazlų Rūdos savivaldybės bendruomenėse.

Susitikimo metu taip pat diskutuota apie galimybę bendrai vykdyti prevencines priemones (Smurto artimoje aplinkoje, Viešosios tvarkos bei nusikaltimų , Saugaus eismo ir saugios  aplinkos kūrimo )

Pareigūnai pristatė šiuo metu įgyvendinamus projektus, bei pasidžiaugė ilgamečiu, glaudžiu bendradarbiavimu su Kazlų Rūdos savivaldybės dvasininkais.

Marijampolės apskr. VPK informacija

ŠAKIŲ FRONTE – NIEKO NAUJO...

Per paskutines šešias paras rajono policijos komisariato pareigūnai užfiksavo vos šešetą įvykių. Trys iš jų susiję su smurtu. Vienas – su staigia mirtimi, vienas su svetimo turto vagyste, vienas - su neblaiviu vairuotoju.

Sausio 16 d. Šakių sen. Gotlybiškių kaime policijos pareigūnai patikrino automobilį “Nissan Terrano“, kurį vairavo 55-erių metų Pariebių kaimo gyventojas. Vyrui nustatytas girtumas (2,57prom. alkoholio). Vairuotojo pažymėjimo neturi. Automobilis nuvežtas ir uždarytas į saugojimo aikštelę.

Sausio 16 d. Gelgaudiškio seniūnijos Elizavos kaimo gyventojas policijai pranešė pastebėjęs, jog iš banko sąskaitos nuo praėjusių metų lapkričio 17 d. iki šių metų sausio 16 d. dingo apie 827 eurai. Banko kortelė dingusi neaiškiomis aplinkybėmis.

Sausio 12 d. namuose Šakiuose 45-erių metų vyras smurtavo prieš savo 69-erių metų motiną.

Sausio 13 d. namuose Kudirkos Naumiestyje neblaivi 26-erių metų moteris smurtavo prieš savo 45-erių metų motiną. Įtariamoji sulaikyta.

Sausio 14 d. laiptinėje prie buto durų Šakiuose buvęs sutuoktinis, stumdamas ranka  į krūtinės sritį, buvusiai 46-erių metų sutuoktinei sukėlė fizinį skausmą.

Sausio 15 d. Šakių seniūnijos Bizierių kaime prie namo rastas 57-erių metų moters kūnas. Jis išgabentas į Valstybės teismo medicinos tarnybos Jurbarko poskyrį mirties priežasčiai nustatyti.

MARIJAMPOLĖS POLICIJA LINKI SAUGESNIŲ IR MAŽIAU AVARINGŲ 2018 METŲ!

Siekiant mažinti avaringumą, Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau -  apskr. VPK) aptarnaujamoje teritorijoje 2017 metais buvo nuolat organizuojamos ir vykdomos prevencinės priemonės. Didelis dėmesys skirtas išaiškinti neblaiviems vairuotojams. Netikėti reidai skirtingose apskrities teritorijose buvo  organizuojami ne mažiau nei tris kartus per savaitę, o neblaivių vairuotojų žymiai sumažėjo: 2017 m. išaiškinta 588, kai 2016 m. buvo 695.

Tačiau, išanalizavus eismo įvykius, kuriuos padarė neblaivūs vairuotojai, skaičiai nėra tokie džiuginantys: 2017 m. įvyko 63 eismo įvykiai, tai yra 4 įvykiais daugiau nei 2016 metais (59), iš jų dvylikoje nukentėjo žmonės (2016 m. - 14). Pėsčiųjų, dviratininkų ir vadeliotojų daromų pažeidimų skaičius padidėjo. 2017-aisiais visoje Marijampolės apskr. VPK aptarnaujamoje teritorijoje jų buvo išaiškina 6 433 (2016 m. – 6 208), beveik 23 proc. visų nustatomų Kelių eismo taisyklių (toliau - KET) pažeidėjų. Daugiau nei pusę (t. y. 3307) šių pažeidėjų išaiškino Marijampolės apskr. VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai.

Didžiajai daliai pažeidėjų kelių patruliai įteikė atšvaitą, ne vieną dešimtį dviratininkų apvilko šviesą atspindinčiomis liemenėmis. Atsižvelgiant į išaugusį šios kategorijos pažeidėjų skaičių, ypatingai didelis dėmesys jiems bus skiriamas ir šiais metais. Kelių policijos skyrius vykdys viešą ir neviešą patruliavimą, stebės ne tik pėsčiuosius, dviratiniukus ir vadeliotojus, bet ir vairuotojus, stebės, kaip jie laikosi vairuotojų pareigų pėstiesiems. Kiekvienas pažeidimas bus fiksuojamas ir principingai vertinamas.

Policija pastebi, kad daugelis dar nemoka saugoti savo didžiausio turto - gyvybės. Pėstieji tamsiu paros eina kelio važiuojamąja dalimi neturėdami atšvaito ar kito šviesą atspindinčio elemento, per gatvę eina neleistinoje vietoje, dviratininkų dviračiai neatitinka techninių reikalavimų, automobilių vairuotojai neretai viršija leistiną važiavimo greitį, neužsisega saugos diržų ir pan. Tai – dažniausios eismo įvykių priežastys.

Bendras eismo įvykių skaičius 2017 m. Marijampolės apskr. VPK aptarnaujamoje teritorijoje sumažėjo 20 procentų: 2016 m. - 554, 2017 m. - 444.  Įskaitinių įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, 2017 m. įvyko 129, o 2016 m.- 126. 2017 m. įvyko 31 įskaitinis eismo įvykis, kuriuose dalyvavo pėstieji. Jų metu nukentėjo 28 pėstieji, 3 žuvo. 2016 m. įvyko 25 įskaitiniai eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo 21 pėsčiasis, 5 žuvo.

2017 metais Marijampolės apskr. VPK aptarnaujamoje teritorijoje žuvo 18 žmonių. Net 4 eismo įvykiai, kurių metu žuvo 5 žmonės, įvyko mirties keliu pramintame kelyje Kaunas – Marijampolė – Suvalkai. Priežastys - netikėtas transporto priemonės išvažiavimas į priešpriešinę eismo juostą. Dar 5 žmonės žuvo vairuotojui išvažiavus iš šalutinio kelio ir nepraleidus pagrindiniu keliu važiavusios transporto priemonės, 4 žmonės žuvo dėl saugaus greičio nepasirinkimo.

Eismo saugumas - vis dar iššūkis mūsų visuomenei. Daugelis eismo dalyvių, ypač alkoholio vartoję vairuotojai ir chuliganiškai vairuojantys asmenys, drąsiai ir bet kaip gatves kertantys pėstieji, tamsoje be atšvaitų einantys užmiesčio gyventojai, ko gero, vadovaujasi vienu principu: neįkliūti policijai arba išsisukti. Praėjusių metų rezultatai nedžiugina. Iš viso Šakių rajone išaiškinti 3154 (2016 m. - 2646) Kelių eismo taisyklių (toliau - KET) pažeidėjai, surašyti 965 administracinės teisės pažeidimų protokolai pėstiesiems, dviratininkams ir vadeliotojams už minėtų taisyklių nesilaikymą. Sulaikyti 88 neblaivūs vairuotojai. Mūsų rajone įvyko 74 (2016 m. -152) eismo įvykiai, iš jų 20-yje buvo sužaloti žmonės. Kaip ir 2016, taip ir 2017 metais eismo įvykių metu žuvo du asmenys.

Daugeliui, ko gero, atrodo, jog eismo saugumas - policijos ar kitų už eismo saugumą atsakingų institucijų reikalas, yra besipiktinančių jų darbu, tačiau, prasidėjus naujiems metams, norime paprašyti: PRADĖKIME VISI NUO SAVĘS! Prisisekime saugos diržus, būkime kultūringi kelyje, neskubėkime (keletas minučių gali kainuoti gyvybę!), praleiskime pėsčiuosius, važiuodami automobiliu nekalbėkime mobiliuoju telefonu, ypač jei neturime automobilyje laisvų rankų įrangos.

Pėsčiuosius norima įspėti: KET numatyta, jog "įžengti į važiuojamąją dalį pėstiesiems leidžiama tik po to, kai jie įvertina atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį ir įsitikina, kad tai saugu ir nebus trukdoma transporto priemonėms." Esant šlapiai ar apšalusiai kelio dangai vairuotojai gali nespėti sustoti. Atšvaito tamsiu paros metu taip pat reikia pačiam žmogui, o ne policijos pareigūnams.

MARIJAMPOLĖS PAREIGŪNAI SULAIKĖ LENKIJOJE VOGTĄ AUTOMOBILĮ

Sausio 8 d. bendros Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų pajėgos Vilkaviškio rajone sulaikė „Audi A5 SPORTBACK“, kuris sausio 5 d. pagrobtas Lenkijoje. Pareigūnams paskambino vilkaviškietis, jam įtarimą sukėlė apynaujis automobilis lenkiškais valstybiniais numeriais, kurį vairavęs asmuo lietuviškai teiravosi kelio į Panevėžį.

Iš pradžių sureagavo Vilkaviškio policijos pareigūnai, tačiau netrukus prisijungė ir Kalvarijos policija, ir Marijampolės Kelių policija. Pareigūnams teprireikė valandos, kad sulaikytų persekiojamą automobilį. Paaiškėjo, kad juo važiavo 27-erių metų panevėžietis - policijai žinomas asmuo. Sulaikytasis uždarytas į areštinę, o automobilis nuvežtas į saugojimo aikštelę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Na o sausio 9 d. nuo sukčių nukentėjo 78-erių metų Kudirkos Naumiesčio gyventojas. Vyras policijai pranešė, kad dar praėjusių metų gruodžio 27 d. pas jį į namus atėję du pažįstami asmenys iš to paties miesto apgaulės būdu davė pasirašyti sutartį, ir jo vardu vėliau paėmė iš salono naują mobiliojo ryšio telefoną, kurį pasisavino. Nuostolis tikslinamas.  

PIRMASIS METŲ SAVAITGALIS RAJONE BUVO ITIN RAMUS

Per pirmąjį naujų metų savaitgalį rajono policijos pareigūnai užregistravo vos vieną įvykį – pradėtos tirti rasto negyvo žmogaus mirties aplinkybės. O ugniagesiai gelbėtojai gesino užsidegusį lengvąjį automobilį.

Sausio 7 d. policijos pareigūnai vyko į rajone esantį Gnievų kaime: čia, kelio šalikelėje, rastas negyvas 34-erių metų vyras. Apžiūrint išoriškai, paviršinių sužalojimų nenustatyta. Kūnas išvežtas į Valstybinės teismo medicinos tarnybos Jurbarko poskyrį.

Tą pačią dieną rajono ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į Griškabūdį: čia degė lengvasis automobilis AUDI A8. Atvykus ugniagesiams, automobilis jau degė atvira liepsna. Gaisro metu išdegė automobilio variklio skyrius. 

IR VĖL GIRTI, IR VĖL VAIRUOJA....

Paskutinėmis praėjusių metų dienomis rajone vėl netrūko neblaivių vairuotojų: tokių atžvilgiu pradėti net penki ikiteisminiai tyrimai. Netrūko ir smurto: pradėti keturi ikiteisminiai tyrimai. Taip pat tiriamos dviejų vagysčių aplinkybės.

Gruodžio 30 d. Šakiuose Šaulių gatvėje neblaivus (2,27 prom.) vyras iš Gelgaudiškio vairavo automobilį FORD FIESTA. Iškelta baudžiamoji byla.

Šių metų sausio 1 d. Kriūkų seniūnijos Tervydonių kaime sustabdžius automobilį “VW Golf”, jo 49-erių metų vairuotojui iš to paties kaimo nustatytas girtumas (2,26 prom. alkoholio). Automobilis nuvežtas į saugojimo aikštelę.

Sausio 1 d. pareigūnams nuvykus į techninį eismo įvykį Lukšiuose, kur susidūrė automobiliai AUDI A4 Avant, vairuojamas blaivios 20-metės moters, ir “VW Golf”, paaiškėjo, kad pastarojo 62-ejų metų vairuotojas iš tos pačios seniūnijos Liepalotų kaimo yra girtas: jam nustatytas girtumas (1,91 prom. alkoholio).

Sausio 1 d. Kidulių seniūnijos Kaimelio kaime 46-erių metų jurbarkietis vairavo automobilį “VW Polo” būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (2,20 prom. alkoholio). Automobilis “VW Polo” galimai buvo pakliuvęs ir į eismo įvykį, buvo apgadintas, nedraustas privalomuoju civiliniu draudimu, be techninės apžiūros, automatiškai išregistruotas. Asmuo vairuotojo pažymėjimo neturi.

2018-01-03 sausio 3 d. Griškabūdžio seniūnijos Patašinės kaime patikrinimui sustabdytas automobilis “Renault Trafic”, kurį vairavo to paties kaimo 37-erių metų gyventojas. Jam nustatytas girtumas (2,62 prom. alkoholio). Automobilis nuvežtas ir uždarytas į saugojimo aikštelę.  

Gruodžio 29 d. namuose Žvirgždaičių seniūnijos Raugalų kaime neblaivus 21-erių metų vyras smurtavo prieš savo 53-ejų metų tėvą. Įtariamasis sulaikytas.

Gruodžio 30 d. namuose Kudirkos Naumiesčio seniūnijos Turčinų kaime 59-erių metų vyras smurtavo prieš 55-erių metų savo žmoną. Įtariamasis sulaikytas.

Gruodžio 30 d. parduotuvėje Šakiuose pažįstamas vyras sudavė ranka kitam vyrui į veidą ir sulaužė nosį.

Gruodžio 31 d. namuose Žvirgždaičių seniūnijos Raugalų kaime 21-erių metų vyras smurtavo prieš savo 53-ejų metų tėvą. Įtariamasis sulaikytas.

Gruodžio 29 d. į policiją kreipėsi 41-erių metų vyras iš Gelgaudiškio ir pranešė, kad išvakarėse atvykęs į jam priklausančią negyvenamą sodybą tos pačios seniūnijos Skaistakaimio kaime, pastebėjo, jog iš kiemo yra dingusi vandens talpykla su ratais. Nuostolis 200 eurų.

Gruodžio 28 d.  32-ejų metų naumiestietė pastebėjo, kad yra pradurtos automobilio „Opel Vectra“, stovėjusio automobilių stovėjimo aikštelėje Marijampolės savivaldybės Puskelnių kaime, dešinės pusės priekinė ir galinė padanga bei aštriu daiktu apgadintos dešinės pusės priekinės ir galinės durelės bei kapotas. Nuostolis apie 750 eurų. 

PUČIA „TRIS“, IR VIS TIEK VAŽIUOJA.....

Per šventinę savaitę rajono policijos komisariato pareigūnai sulaikė du neblaivius automobilių vairuotojus. Pradėti keturi ikiteisminiai tyrimai dėl smurto. Pareigūnams pranešta apie dvi vagystes paskelbta trijų dingusių asmenų paieška.

Gruodžio 21 d. Šakiuose pareigūnai sustabdė 27-erių metų vyrą, kuris vairavo automobilį VW Polo neblaivus – organizme rasta 3,02 prom. alkoholio.

Gruodžio 22 d. Šakiuose sustabdytas dar vienas neblaivus automobilio „Opel Zafira“ vairuotojas – 62-ejų metų vyras į alkotesterį įpūtė 2,53 prom. alkoholio.

Gruodžio 22 d. vienos iš Šakiuose veikiančių įmonių patalpose neblaivų 54-erių metų vyrą iš Kidulių seniūnijos Judrių kaimo galimai šepečio kotu sumušė nepažįstamas asmuo.

Gruodžio 23 d. namuose Sintautų seniūnijos Veršių kaime neblaivus 45-erių metų vyras smurtavo prieš 35-erių metų savo sugyventinę. Įtariamasis sulaikytas.

Gruodžio 25 d. prie daugiabučio namo Šakiuose 18-metį vaikiną sumušė du pažįstami 25-erių ir 42-ejų metų asmenys iš Šakių.

Gruodžio 26 d. namuose Griškabūdžio seniūnijos Patašinės kaime neblaivus 28-erių metų vyras smurtavo prieš savo 22-ejų metų žmoną. Įtariamasis sulaikytas.

Gruodžio 23 d. Degėsių kaime, išdaužtas namo, priklausančio 74-erių metų moteriai, kuri šiuo metu išvykusi, langas ir patekta į vidų. Nuostolis tikslinamas.

Gruodžio 27 d. pastebėta, kad pro langą įsibrauta į buvusios mokyklos pastatą Kudirkos Naumiesčio seniūnijos Žaltynų kaime, priklausantį Šakių rajono savivaldybės administracijai, kuriuo šiuo metu naudojasi Panovių kaimo bendruomenė. Nuostolis tikslinamas.  

Gruodžio 21 d. iš namų Gelgaudiškyje išėjo ir negrįžo 68-erių metų vyras. Jo požymiai: apie 190 cm ūgio, stambaus kūno sudėjimo, žilstelėjusiais trumpais plaukais, su žilais ūsais, vilkėjo languotus juodai - baltus marškinius, kurių vidus su baltos spalvos kailiu, vilkėjo pilkos spalvos sportines kelnes ir avėjo guminius batus.

Gruodžio 26 d. iš Šakių vaikų globos namų išėjo ir iki pranešimo momento negrįžo 17-metis globotinis.Vaikinas apie 1,80 m ūgio, vidutinio kūno sudėjimo, šviesių plaukų, vilkėjo tamsias treningo kelnes ir tamsią striukę su gobtuvu.  

Gruodžio 28 d. policijai pranešta, kad  dar gruodžio 17 d. iš namų Kidulių seniūnijos Karališkių kaime išėjo ir iki pranešimo momento negrįžo 43-ejų metų vyras. Jo požymiai: apie 175 cm ūgio, vidutinio kūno sudėjimo, plaukai tamsūs trumpai kirpti, akys rudos.

„RUOŠIASI“ ŠVENTĖMS...

Gruodžio 21 d. apie 16 val. Griškabūdyje policijos pareigūnai sustabdė automobilį “VW Polo”. Jo vairuojas (27-erių metų vyras iš Žvirgždaičių seniūnijos Janukiškių kaimo) buvo daugiau nei girtas: pareigūnų alkotesteris parodė net 3,02 prom. alkoholio. Artėjančių šv. Kalėdų proga šis girtuoklis užsidirbo baudžiamąją bylą.

Gruodžio 21 d. iš namų Gelgaudiškyje išėjo ir negrįžo 68-erių metų vyras. Jo požymiai: apie 190 cm ūgio, stambaus kūno sudėjimo, žilstelėjusiais trumpais plaukais, su žilais ūsais, vilkėjo languotus juodai - baltus marškinius, kurių vidus su baltos spalvos kailiu, vilkėjo pilkos spalvos sportines kelnes ir avėjo guminius batus.

„POLICININKAI“- PERSIRENGĖLIAI APIPLĖŠĖ MARIJAMPOLĖS ĮMONĘ

Vieną įžūliausių nusikaltimų gruodžio 20 d. patyrė Marijampolės rajono verslininkai. Tądien ryte, apie 10.30 val., į uždarąją akcinę bendrovę atvyko trys asmenys, apsivilkę policijos uniformomis. Prisistatė policijos pareigūnais jie pareiškė, kad bus atliekama krata. Marijampolės policija praneša, kad, paėmę didelę sumą pinigų, jie pasišalino. Nepatvirtintais duomenimis, nusikaltėliai pagrobė apie 150 tūkstančių eurų. Plėšikų ieško didelės policijos pajėgos.

Na o Šakiuose tądien registruotas tik vienas pranešimas: į policiją kreipėsi 51-erių metų šakietė, ir pranešė, kad nuo šių metų rugsėjo iki šiol jos bendraamžis vyras sistemingai ją baugina naudodamas psichinę prievartą. Įtariamasis sulaikytas.

NESUTEIKIME GALIMYBIŲ VAGIMS - SAUGOKIME SAVO TURTĄ

Marijampolės policija perspėja, kad, artėjant didžiosioms metų šventėms, vagys gali darbuotis itin aktyviai, todėl gyventojai turėtų būti budrūs ir didesnį dėmesį skirti savo turto apsaugai. Šventės vagims palankios ne tik dėl paliktų tuščių namų, kur jie gana saugiai gali „pasidarbuoti“, bet ir dėl to, kad žmonės būna labiau atsipalaidavę, mažai dėmesio skiria elementariam saugumui – neužrakina net namų durų.

Į ką atkreipti dėmesį?

1 . Vagys į namus braunasi šaudant fejerverkams, todėl gyventojai neišgirsta dūžtančių stiklų ar kito įsilaužimo metu keliamo triukšmo. Kartais nusikaltėliai darbuojasi šeimininkams esant namuose, ypač – per Naujuosius, tuomet dažniausiai nukenčia daugiabučių gyventojai. Žmonės būna atsipalaidavę, eina į lauką sutikti Naujuosius, stebėti fejerverkų, sveikinti vieni kitų, todėl durys dažnai lieka neužrakintos. Tuo naudojasi vagys, kurie eina per visus laiptinės butus ir, radę nerakintus namus, griebia po ranka pasitaikiusius vertingesnius daiktus: svečių ir šeimininkų rankines, pinigines, kailinius, paltus. Jei į butą užsukęs vagis netyčia sutinka šeimininką ar kitą žmogų, tiesiog mandagiai atsiprašo, kad neva ėjo pas kitą kaimyną ir supainiojo aukštą, pasveikina su šventėmis ir keliauja toliau ieškoti lengvo grobio.

2. Per šventes taip pat reikia saugotis kišenvagių, kurie darbuojasi ten, kur būna labai daug žmonių – prekybos centruose, įvairiuose renginiuose ir visuomeniniame transporte.

Kaip apsisaugoti?

1. Išvykstant iš namų, reikėtų ne tik įjungti signalizaciją, užrakinti duris - palikite koridoriuje ar kuriame nors kambaryje įjungtą šviesą. Vagys dažniausiai prisibijo lįsti į būstus, jeigu nėra tikri, kad namuose nėra šeimininkų. Taip pat rekomenduojama paprašyti kaimynų, kad jie stebėtų jūsų namus. Nesiskelbti socialiniuose tinkluose, kad šventes švęsite slidinėdami kalnuose – tuomet tušti jūsų namai gali sulaukti  neprašytų svečių.

2. Jei švenčiate namuose, užtikrinkite, kad per šventinį šurmulį namų durys visuomet būtų užrakintos.

3. Jei neturite seifo, patariama namuose nelaikyti didelių pinigų sumų ir brangenybių - tai yra mėgstamiausias vagių grobis. Nepamirškite vakarais užsitraukti užuolaidų – tegul piktavališka akis nemato jūsų namų ir juose esančių daiktų. Jei demonstruojate savo interjerą socialiniuose tinkluose – tik palengvinate vagių žvalgybą.

Kaip atpažinti vagis?

Profesionalūs vagys ruošiasi vagystei: išsirenka ir stebi būsimą auką – kada ji išvažiuoja į darbą, kada grįžta, kas lieka (ar nieko nelieka) namuose. Jei pastebėjote netoli jūsų namų stoviniuojančius nepažįstamus ar įtartinus žmones ar automobilius, prieikite ir paklauskite, ko jie ieško, pasistenkite įsidėmėti veidą, užsirašyti automobilio valstybinį numerį, stebėkite, kaip jie elgiasi, kai juos užkalbinate. Vagis greičiausiai atbaidys jau vien tai, kad susidomėjote jais.

Prieš šventes į jūsų duris gali pasibelsti ir prekių siūlytojais apsimetę vagių žvalgai. Jei juos įsileisite, jie apžiūrės jūsų namus – ar yra signalizacija, kaip ji pajungta, kur ir kokie yra jūsų daiktai arba kur galite būti juos paslėpę.

PRIMENAME BENDRĄJĮ PAGALBOS TELEFONĄ – 112.

Marijampolės apskr. VPK informacija 

SAVAITGALIS – BE RIMTESNIŲ SUKRĖTIMŲ

Per paskutines šešias paras rajono policijos komisariato pareigūnai užfiksavo vos penkis pranešimus apie nusikalstamas veiklas. Du iš jų susiję su eismo įvykiais, vienas – su svetimo turto gadinimu. Paskelbta dingusio asmens paieška, tiriamos galimo smurto aplinkybės.

Gruodžio 13 d. kelio Rupiniai – Griškabūdis - Kudirkos Naumiestis ir kelio Zypliai – Veršiai - Pavingrupiai sankryžoje (Žvirgždaičių kaimo ribose) susidūrė automobiliai “VW Passat”, vairuojamas 47-erių metų iš Žvirgždaičių, ir “W Passat”, vairuojamas 39-erių metų vyro iš Griškabūdžio seniūnijos Degutinės kaimo. Dėl eismo įvykio buvo užpildytos eismo įvykio deklaracijos, tačiau tą pačią dieną moteris kreipėsi į Šakių ligoninę, kur jai buvo diagnozuota dešinės rankos trauma, po apžiūros išleista į namus. Abu vairuotojai teises vairuoti transporto priemones turi.

Gruodžio 13 d. policijai pranešta, kad Kudirkos Naumiestyje į tvorą atsitrenkė automobilis “Mercedes Benz C250”. Įvykio vietoje išsiaiškinta, kad automobilį vairavo 36-erių metų vyras iš Vilkaviškio rajono Geisteriškių kaimo. Jam nustatytas girtumas (2,55 prom. alkoholio).

Gruodžio 15 d. 34-erių metų šakietis policijai pranešė, kad sudaužytas jam priklausantis televizorius,  kuris buvo kitam asmeniui priklausančiame bute. Nuostolis 551 euras.

Gruodžio 18 d. namuose Lekėčiuose 20-metis vyras, įtariama, smurtavo prieš savo 25-erių metų seserį.

Gruodžio 18 d. 47-erių metų griškabūdietė policijai pranešė, kad nuo gruodžio 10 d. negali susisiekti su 23-ejų metų sūnumi, kuris pastaruoju metu buvo Vokietijoje.

ĮTARIAMA, PADEGTAS BUTAS DAUGIABUČIAME NAME

Gruodžio 12 d., apie 7 val. ryto, ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į daugiabutį namą Šakiuose Bažnyčios gatvėje – degė penktame aukšte esantis butas. Gaisro metu sudegė kambaryje buvę namų apyvokos daiktai, spinta, aprūko kambario lubos ir sienos. Įtariamas padegimas. Nuostolis nustatinėjamas. Ugniagesiai gelbėtojai iš daugiabučio namo dėl gaisro evakavo devynis žmones. Gaisro metu bute žmonių nebuvo.

Policijai pranešta apie tai, kad gruodžio 7 d. Šakių rajono savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai policijai pranešė, kad vienoje iš rajono šeimų smurtaujama. Patikslinus aplinkybės nustatyta, kad gruodžio 2 d. ryte Šakiuose, namuose, 21-erių metų jaunuolis smurtavo prieš 8-metį brolį. Gruodžio 12 d. dėl to pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Gruodžio 12 d. policijai pranešta, kad dar gruodžio 4 d. iš namų Slavikų seniūnijos Šilgalių kaime išėjo 16-metė dukra ir iki pranešimo momento nebuvo grįžusi. Jos buvimo vieta nebuvo žinoma. Nepilnametė apie 170 cm ūgio, vidutinio kūno sudėjimo, plaukai pusilgiai, oranžinės spalvos. Ypatingos žymės: ant kairės rankos riešo yra ištatuiruotas kryžius. Buvo apsirengusi rudos spalvos medžiaginę striukę su juodos spalvos kailiuku ant gobtuvo, avėjo mėlynos spalvos džinsines kelnes, juodos spalvos pusilgius demisezoninius batus.  

SUKČIAI, SUKČIAI, SUKČIAI...

Gruodžio 12 d. policijai pranešta, kad dar gruodžio 8 d. apie 16 – 17 val. 78-erių metų gelgaudiškietei į fiksuoto ryšio telefoną du kartus skambino galimai sukčiai, kurie reikalavo pinigų už kaimynės ir giminaitės sukeltus sužalojimus kitiems asmenims. Moteris pinigų neatidavė, turtinė žala nepadaryta.

Policijoje registruota dar gruodžio 5 d. nutikęs įvykis. Į laidinį 85-erių metų Kudirkos Naumiesčio gyventojos telefoną paskambino nepažįstamas asmuo, kuris apgaule nurodė, esą jos dukra pateko į avariją ir sužalojo vaiką, kurį ligoninėje operuoja. Kad apie įvykį nebūtų pranešta policijos pareigūnams, skubiai esą reikalingi pinigai. Pas moterį į namus atėjusiam asmeniui senolė perdavė 2 240 eurų.

Gruodžio 11 d. kelyje Kiduliai – Gelgaudiškis - Gerdžiūnai, Kidulių seniūnijos Maštaičių kaimo ribose, 51-erių metų Kidulių seniūnijos Šiaudinės kaimo gyventojas, vairuodamas sau priklausantį automobilį “Mitsubishi Pajero”, juo apvirto. 21-erių metų vaikinui iš Kidulių seniūnijos Judrių kaimo po avarijos Šakių ligoninėje diagnozuotas nosikaulio lūžis, kairės plaštakos sumušimas. Vairuotojui diagnozuotas kairio raktikaulio lūžis, galvos ir nugaros sumušimai, kairės plaštakos paviršinis nubrozdinimas. Vairuotojas eismo įvykio metu buvo blaivus, vairuotojo pažymėjimą turi.

OPERATYVIAI SUGAVO ĮTARIAMUS SUKČIUS

Per tris praėjusio savaitgalio paras rajono policijos komisariato pareigūnai užregistravo vieną pranešimą apie vagystę, gaudė sukčių; pradėti du ikiteisminiai trimai girtų vairuotojų atžvilgiu. Tiriamos vieno smurto atvejo aplinkybės. Rajono ugniagesiai gelbėtojai talkino automobiliu užklimpusiems greitosios medicinos pagalbos medikams.

Gruodžio 8 d. Kudirkos Naumiesčio seniūnijos Panovių kaimo gyventojui į namus paskambino nežinomi asmenys ir pasakė, kad sūnui neva atsitiko nelaimė. Avę tokį pranešimą, policijos pareigūnai skubiai nuvyko į įvykio vietą ir, pranešėjo žmonai dar besikalbant telefonu su įtariamais asmenimis dėl pinigų sumos ir kada jie atvyks, buvo pastebėtas automobilis „Opel Sintra“. Įvykio vietoje buvo sulaikyti du 47-erių ir 43-ejų metų asmenys.

Gruodžio 8 d. policijai praneša, kad kelyje Vilkaviškis - Kudirkos Naumiestis – Šakiai nuo kelio į pakelės griovį nuvažiavo automobilis „Renault MEGANE“, kurį vairavo neblaivus (2,24 prom.) vyras, ir apgadino savo turtą. Žmonės įvykio metu nenukentėjo.

Gruodžio 9 d. policijai pranešta, kad aikštelėje Šakiuose stovintį pranešėjo automobilį AUDI A6 ALLROAD QUATTRO kliudė kitas automobilis AUDI A6. Nustatyta, kad automobilį AUDI A6, neturėdama teisės vairuoti, vairavo neblaivi (2,43 prom.) 26-erių metų šakietė.

Gruodžio 8 d. 57-erių metų Plokščių seniūnijos Kubilių kaimo gyventojas policijai pranešė, kad dar gruodžio 5 d., užėjęs į savo ūkinės paskirties pastatą, pastebėjo, kad iš nerakinto ūkinio pastato vidaus dingo įrankių rinkinys. Nuostolis 120 eurų.

Gruodžio 9 d. namuose Šakių seniūnijos Kušlikių kaime 19-metis vyras smurtavo prieš savo 43-ejų metų tėvą (g. 1974 m.). Nukentėjusiajam Šakių ligoninėje nustatyta galvos ir veido sumušimai, po apžiūros išleistas į namus.

Gruodžio 10 d. rajono ugniagesiai gelbėtojai Griškabūdyje talkino Šakių greitosios medicinos pagalbos medikams: padėjo ištraukti vienkiemyje užklimpusį jų automobilį. Medikai vyko pas mažametį ligonį.

GAL MATĖTE ŠĮ VAIKINĄ?

Marijampolės apskrities policijos pareigūnai nuo gruodžio 4 d. ieško iš globos namų, esančių Marijampolės savivaldybės Avikilų kaime, savavališkai pasišalinusio ir iki pranešimo momento  negrįžusio nepilnamečio Valentino Bondarevo (gimęs 2000 m.).

 Jei žinote ką nors apie vaikino buvimo vietą, prašome pranešti Marijampolės apskr. VPK Veiklos skyriaus tyrėjai tel. 8 700 60330, budėtojams 8 700 60380 arba 112.

Marijampolės apskr. VPK informacija


TAMSOJE ŽUVO DVIRATININKAS

Gruodžio 7 d. policijai pranešta, kad kelio Lukšiai – Gerdžiūnai – Kriūkai 7-ajame kilometre automobilis „VW Caddy“, vairuojamas 33-ejų metų moters, partrenkė ir mirtinai sužalojo galimai važiuojamąja dalimi ta pačia kryptimi dviračiu važiavusį (vėliau patikslinta – vyras dviratį vedėsi) 68-erių metų vyrą. Pirminiais duomenimis, vyras buvo su šviesą atspindinčia liemene, tačiau dviratis gale neturėjo privalomo atšvaito. Apie eismo įvykio dalyvių girtumą ar blaivumą informacija nepateikta.

Gruodžio 7 d. Griškabūdžio seniūnijos Bliuviškių kaime namuose 38-erių tėvas vieną kartą ranka per veidą trenkė 16-metei dukrai, kuri dėl veido sumušimo ir lūpos žaizdos gydoma ambulatoriškai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Gruodžio 7 d.  39-erių metų vyras policijai pranešė, kad laikotarpyje nuo lapkričio 27 d. iki gruodžio 7 d. buvo nudaužtos pakabinamos spynos ir patekta į negyvenamą namą ir į ūkinio pastato patalpas Kudirkos Naumiestyje. Nuostolis tikslinamas

SUKČIAMS NĖRA NIEKO ŠVENTO

Per tris pastarąsias paras rajono policijos komisariato pareigūnai registravo vieną sukčiavimo atvejį, pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl plėšimo; tiriamos taip trijų smurto atvejų aplinkybės. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sunkaus nepilnametės apsinuodijimo.

Lapkričio 6 d. nepažįstamas asmuo, atėjęs pas 85-erių metų lukšietį į namus, pasakė, jog ligoninėje esą guli mergaitė, kurią, krisdama nuo laiptų, sužalojo senolio sesers dukra. Pati dukra esą žuvo, todėl reikia pinigų laidotuvėms ir mergaitės gydymui. Senolis, patikėjęs šia istorija, atidavė nepažįstamajam 2 000 eurų.

Gruodžio 4 d. 86-erių metų Griškabūdžio seniūnijos Paluobių kaimo gyventoja į namus įsileido pažįstamą 29-erių metų vyrą iš to paties kaimo. Atėjūnas, panaudodamas fizinį smurtą, iš moters išreikalavo 90 eurų. Šakių ligoninėje moteriai nustatyti galvos, krūtinės ląstos ir pilvo srities sumušimai. Įtariamasis sulaikytas.

Gruodžio 4 d. 16-metis vaikinas policijai pranešė, kad gruodžio 2 d. vidurnaktį Gelgaudiškio kapinėse pažįstamas vyras pargriovė jį ant žemės, kelis kartus ranka sudavė į veidą, smaugė, tuo sukeldamas fizinį skausmą. Įvykio metu buvo suplėšyti striukė, kelnės, sulaužyti akiniai.

Gruodžio 5 d. į Šakių ligoninę iš savo namų Šakiuose pristatyta ir dėl apsinuodijimo psichotropiniais, antidepresiniais ir kitais medikamentais paguldyta 17-metė mergina. Aplinkybės nustatinėjamos.

Gruodžio 6 d. namuose Sintautų seniūnijos Užsienių kaime 39-erių metų vyras smurtavo prieš savo 46-erių metų brolį.

Gruodžio 7 d. paryčiais namuose Kidulių seniūnijos Valenčiūnų kaime neblaivus (1,13 prom.) 30-metis vyras smurtavo prieš savo 22-ejų metų amžiaus sugyventinę. Įtariamasis sulaikytas. 

ŠAKIŲ POLICIJA DEMASKAVO NELEGALŲ RŪKALŲ VERSLĄ

Gruodžio 2 d. apie 18 val. Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šakių r. policijos komisariato pareigūnai, tikrindami informaciją dėl akcizais apmokestinamų prekių realizavimo, 66-erių šakietės sandėliuke rado 530 cigarečių pakelių, nepažymėtų Lietuvos Respublikos banderolėmis.

Moteris pareigūnams dėl tokio pobūdžio nusikalstamų veikų jau buvo žinoma, tačiau anksčiau tikrinimai būdavo nevaisingi. Šį kartą šakietei išsisukti nepavyks - ji pareigūnams savanoriškai atrakino sandėliuką, esantį daugiabučio namo rūsyje. Čia pareigūnai rado 280 pakelių cigarečių ,,NL New Line Full Flavour" ir 230 pakelių cigarečių ,,Denim Red", nepaženklintų LR nustatyta tvarka.

Policijos komisariate prieš šią moterį pradėta administracinė teisena pagal LR administracinių nusižengimų kodekso 209 str. 5 d., šakietei gresia bauda nuo 1 500 iki 4 300 eurų. Rasti rūkalai (jų vertė uodjoje rinkoje apie 1 000 Eur) konfiskuoti.

ŽIEMIŠKI ORAI DIDINA LIGŲ SKAIČIŲ

Marijampolės visuomenės sveikatos centras informuoja, kad šių metų 48– ąją savaitę (lapkričio 27 d.- gruodžio 3 d.) Marijampolės apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) rodikliai buvo 84,44  atvejai 10 tūkst. gyventojų. Sergančiųjų skaičiusio daugėja jau ne pirmą savaitę.

Marijampolės savivaldybėje, Kazlų Rūdos ir Vilkaviškio savivaldybėse registruota ir po vieną gripo atvejį. Šakių rajone viso sergančių registruota 148 (savaite anksčiau buvo 134). Didžiausia sergančiųjų koncentracija – Kazlų Rūdos savivaldybėje (net 157,67 atvejo 10 tūkst. gyventojų).

GAISRE ŽUVO JAUNA MOTERIS

Pastarosios keturios paros rajone pažymėtos tragišku įvykių: gaisre Gelgaudiškyje žuvo jauna moteris, medikams perduoti du mažamečiai nukentėję jos vaikai. Pareigūnai šiomis dienomis pradėjo tyrimą dėl staigios mirties priežasties; tiriamos trijų smurto atvejų aplinkybės; ieškomas svetimo turto vagis.

Gruodžio 3 d. vakare Gelgaudiškyje kilo gaisras mediniame name. Atvykę ugniagesiai gelbėtojai pastatui jau nelabai kuo galėjo padėti - gaisro metu nudegė stogas, apdegė pastato sienos, pradegė medinė perdanga, sudegė namo viduje esantys baldai, kompiuteris bei kiti namų apyvokos daiktai. Tačiau tragiškiausias vaizdas buvo namo viduje: užgesinus gaisrą, name rastas apdegęs 24-erių metų merginos kūnas, o jos mažamečiai vaikai (3-ejų ir 4-erių metų amžiaus) dėl apsinuodijimo smalkėmis buvo išgabenti į ligoninę. Gaisro priežastis nustatinėjama.

Gruodžio 1 d. policijos pareigūnams pranešta apie staigią mirtį Sudargo seniūnijos Pervazninkų kaime: čia rastas 60-mečio mirusio vyro kūnas.

Gruodžio 2 d. Gelgaudiškio seniūnijos Branduoliškių kaime, policijos pareigūnams atvykus į gautą iškvietimą dėl kūno sužalojimo, name buvusi 40-metė moteris, 21-erių metų mergina ir du 27-erių bei 38-erių metų vyrai fiziškai pasipriešino policijos patruliams. Pareigūnai, suteikus jiems med. pagalbą, gydomi ambulatoriškai. Neblaivūs įtariamieji pristatyti į policijos komisariatą. Tą pačią dieną anksti ryte iš Šakių policijos komisariato į Vilkaviškio ligoninę pristatyta viena iš sulaikytųjų – 27-erių moteris, kuri skundėsi skausmais pilve (9-as nėštumo mėnuo). Tačiau gultis į ligoninę atsisakė ir buvo nuvežta į Šakių ligoninę. Kiti įtariamieji uždaryti į areštinę.

Gruodžio 3 d. policijai pranešta, kad namuose Šakiuose 50-metis vyras, būdamas galimai neblaivus, smurtavo prieš 27-erių metų sugyventinę. Šakių ligoninėje moteriai nustatytas dešinio šono sumušimas. Vyras iš įvykio vietos pasišalino.

Lapkričio 30 d.  policijai pranešta, kad namuose Gelgaudiškyje 56-erių metų močiutė ir 34-erių metų mama 15-metės anūkės bei dukros atžvilgiu naudojo fizinį smurtą – kumščiu sudavė į galvą bei diržu per ranką. Ligoninėje mergaitei sužalojimų nenustatyta.

Gruodžio 13 d. Šakiuose 44-erių metų moteris pastebėjo, kad iš jos buto (pirmas aukštas), atstūmus langą, pavogta įvairių juvelyrinių dirbinių ir 8 000 eurų. Nuostolis – 11 330 eurų. Bute signalizacijos nebuvo.

BŪNA IR TAIP!

Lapkričio 30 d. ryte Vilkaviškyje gėlių kiosko savininkė, atėjusi į darbą, rado atrakintas duris ir viduje pasigedo įvairių smulkmenų bei … 15 rožių.

Tą pačią dieną Vilkaviškio policijos pareigūnai sulaikė du 18-osi ir 16-os metų jaunuolius, kurie policijai gerai žinomi dėl panašaus pobūdžio nusikalstamų veikų. Vienas vaikinų iš Kybartų, kitas - vilkaviškietis.

Gėles vaikinai jau buvo spėję įteikti savo merginoms (deja, policija jas iš merginų paėmė ir grąžins gėlių pardavėjams). O vaikinai permiegojo Marijampolės apskrities VPK europinius standartus atitinkančioje areštinėje.

Marijampolės apskr. VPK informacija 

SMURTAS IR VAGYSTĖS

Pastarosios dvi paros rajone nebuvo visiškai ramios: policijos pareigūnai gautų pranešimų pagrindu pradėjo tris ikiteisminius tyrimus. Du iš jų susiję su vagystėmis, vienas – su smurtu.

Lapkričio 27 d. 17-metė mergina policijai pranešė, kad naktį ją Griškabūdžio kultūros centre diskotekos metu sumušė 18-metė ir 19-metė merginos, sukeldamos fizinį skausmą. Nukentėjusiajai Šakių ligoninėje diagnozuotas galvos, krūtinės ir abiejų žastų sumušimai, išleista gydytis į namus.

Lapkričio 27 d. policijoje gautas vienos iš bendrovių darbų vadovo pranešimas, kad, atvykus į darbo vietą Kidulių seniūnijos Valenčiūnų kaime, pastebėta nuplėšta pakabinama nuo saugyklos, įsibrauta į laikino šviesoforo akumuliatoriaus saugyklas, esančias kelyje Pilviškiai – Šakiai – Jurbarkas, ir pagrobti keturi akumuliatoriai "Banner". Nuostolis 1 136 eurai.

Lapkričio 27 d. 38-erių metų Sudargo seniūnijos Rociškių kaimo gyventojas pranešė, kad prieš porą dienų pasigedo savo automobilio “Mitsubishi Galant”, kuris stovėjo prie garažų tame pat kaime. Automobilio dingimą pastebėjo tik tada, kai policijos pareigūnai pranešė, jog automobilis “Mitsubishi Galant” rastas Rociškių kaime sudaužytas eismo įvykio metu. Nuostolis tikslinamas.

„ŽIEMIŠKOS“ LIGOS PUOLA VIS SMARKIAU

Šių metų 47– ąją savaitę (lapkričio 20-26 d.) Marijampolės apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) rodikliai buvo 72,79  atvejai 10 tūkst. gyventojų. Marijampolės savivaldybėje registruoti 2 gripo atvejai.

Lyginant su ankstesne savaite, susirgimų skaičius ir toliau auga. Didžiausias sergamumas registruotas Kazlų Rūdos savivaldybėje – net 110,46 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Šakiuose registruoti 142 susirgimai (buvo 134). Gripo atvejų Šakiuose neregistruota.

IŠ GYVENIMO PASITRAUKĖ DAR VIENAS JAUNAS ŽMOGUS

Per paskutines keturias paras rajono policijos komisariato įvykių suvestinėje užregistruoti trys pranešimai apie galimus nusikaltimus. Rajono ugniagesiai gelbėtojai į įvykio vietą vyko kartą.

Lapkričio 26 d. policijai pranešta, kad Šakiuose neblaivus 46-erių metų vyras smurtavo prieš savo metais vyresnę žmoną. Moteris medikų pagalbos atsisakė, įtariamasis sulaikytas.

Lapkričio 25 d. 50-metis šakietis, grįžęs į savo namus Šakiuose, pastebėjo, kad išdaužtas gyvenamojo namo stiklas. Apžiūrėjus namus pastebėta, kad išversti daiktai ir pavogtas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos apdovanojimas - jubiliejinis medalis Lietuvos Respublikos atkūrimo 20-mečio proga už ypatingus nuopelnus Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai. Pranešėjas pavogto medalio turtinės vertės įvertinti negali, dėl išlaužto lango pareiškėjas patyrė apie 150 eurų nuostolį.

Lapkričio 26 d. Plokščių seniūnijos Jotyškių kaime, prie Vaiguvos upelio, rastas (įtariama) pasikoręs 24-erių metų vyras iš to paties kaimo. Ant kūno smurto žymių vizualiai neaptikta.

Lapkričio 26 d. Šakių seniūnijos Papartynų kaime buvo įvestas planas ,,Skydas“- rastas II Pasaulinio karo laikų sprogmuo.   J.Vitkaus inžinerinio bataliono išminuotojai minosvaidžio miną sunaikino vietoje. 

DĖL LEIDIMŲ LAIKINAI GYVENTI IŠDAVIMO

Marijampolės apskr. VPK Migracijos skyrius informuoja, kad nuo 2017 m. gruodžio 1 d. užsienietis, kuris pirmą kartą kreipiasi dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo, prašymą išduoti leidimą laikinai gyventi turi pateikti Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos skyriuje, esančiame Marijampolėje Kęstučio g. 1.

Prašymai dėl leidimų laikinai gyventi keitimo priimami pagal deklaruotos gyvenamosios vietos Migracijos tarnybą. Informacija apie Migracijos tarnybų paslaugas teikiama bendruoju telefonu – 8 700 60000.

Marijampolės apskr. VPK informacija

UŽKLIMPO POLICININKŲ AUTOMOBILIS

Pastarosiomis dienomis rajono spec. tarnybos nepersidirbo – registruoti vos trys įvykiai. Juos tyrė arba likvidavo rajono policijos pareigūnai ir ugniagesiai gelbėtojai.

Lapkričio 22 d. Lukšių seniūnijos Šiaudinės kaime neblaivus (1,57 prom.) 60-metis vyras iš tos pačios seniūnijos Liepalotų kaimo vairavo automobilį  “Ford Maverick”. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Lapkričio 20 d. rajono ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą, kad Lekėčiuose užklimpo tarnybinis policijos automobilis, reikalinga  pagalba jį ištraukti. Panaudojus buksyravimo lyną užklimpęs automobilis ištrauktas.

Lapkričio 22 d. Šakių seniūnijos Bridžių kaime rastas sprogmuo, įvestas planas ,,Skydas“. Atvykus J. Vitkaus inžinerinio bataliono išminuotojams, 82 mm minosvaidžio mina nukenksminta vietoje.

PREKYBOS ŽMONĖMIS PAVOJAI: KĄ ŽINOME APIE TAI?

Lapkričio 21 d. Šakių rajono policijos komisariate vyko mokymai, kuriuose dalyvavo 54 specialistai: bendruomenės pareigūnai, seniūnijų socialinio darbo organizatorės, mokyklų socialinės pedagogės ir psichologės, Vaikų teisių skyriaus ir kt. specialistai, bendruomenių, įstaigų atstovai.

VšĮ "Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu" centro lektorės Justina ir Vaida susirinkusiems mokymų dalyviams pasakojo, kas tai yra prekyba žmonėmis, kokios jos formos, verbavimo būdai, galimos aukos, ką daryti, jei tampi prekybos žmonėmis auka, kur kreiptis pagalbos, ką daryti ruošiantis vykti dirbti į užsienį. Lektorės pasakojo ir tikras prekybos žmonėmis aukų istorijas. Didelis skaičius susidomėjusiųjų šia tema ir problema nustebino lektores. Jos mielai atsakinėjo į klausimus, pasakojo apie "Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu" centro atliekamas funkcijas, realią pagalbą į prekybos žmonėmis tinklą patekusiems žmonėms, dalino informacines skrajutes, knygas apie prekybą žmonėmis.

Lektorės žadėjo pagelbėti vykdant prevenciją mokymosi įstaigose vyresnių klasių moksleiviams. Mokymų paslauga bus apmokėta iš lėšų, gautų iš Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, laimėjus prevencinių programų konkursą.

Marijampolės apskr. VPK informacija 

SERGANČIŲJŲ ŠIEK TIEK DAUGĖJO

Marijampolės visuomenės sveikatos centras informuoja, kad 2017 metų 46– ąją savaitę (lapkričio 13-19 d.) Marijampolės apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) rodikliai buvo 64,09  atvejai 10 tūkst. gyventojų. Sirgimų skaičius šiek tiek didesnis nei buvo savaite anksčiau.

Daugiausia sergančiųjų registruota Marijampolės savivaldybėje – 94,72 atvejai 10 tūkst. gyventojų. Šakių rajone registruoti 134 susirgimai (buvo 132), registruoti ir du gripo atvejai.

MOKESČIAI SUGRĮŽTA KIEKVIENAM

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad sulaukia vis daugiau gyventojų pranešimų apie galimai pastebėtus mokesčių vengimo atvejus.

Kauno, Alytaus ir Marijampolės apskrityse iki 2017 m. lapkričio 15 d. sulaukta net 1505 pranešimų, t.y. apie 23 proc. daugiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį. Iš viso VMI pasitikėjimo linija nuo 2006 m. gauta daugiau nei 35 tūkst. pranešimų, kuriuose pateikta informacija padėjo į biudžetą grąžinti per 37 mln. eurų nesumokėtų mokesčių, kurie naudojami gerinti švietimo sistemai, socialinėms paslaugoms, infrastruktūrai ir kt.

Patogiausias, greičiausias ir išmaniausias būdas VMI perduoti duomenis apie galimai nelegalios veiklos atvejus, neapskaitytas pajamas ar kitus mokestinius pažeidimus,- naudotis išmaniesiems telefonams skirta programėle „Pranešk“(https://www.vmi.lt/cms/mobiliosios-programeles). Ši programėlė suteikia galimybę siųsti ne tik tekstinę informaciją, bet ir nuotraukas, filmuotą medžiagą bei garso įrašus.

Gyventojai, turintys duomenų ar įtariantys mokestinius pažeidimus, taip pat informaciją gali perduoti VMI pasitikėjimo telefonu 1882 (paskambinus spausti 8), užpildę anketą internetinėje svetainėje (https://www.vmi.lt/cms/stop-seseliui) arba apsilankę VMI padaliniuose. Visa gauta informacija yra vertinama ir analizuojama. Pranešėjų anonimiškumas, jiems pageidaujant, garantuojamas.

Kauno AVMI primena, kad visą informaciją mokesčių klausimais gyventojai ir įmonės gali gauti paskambinę trumpuoju Mokesčių informacijos centro telefonu 1882 ar apsilankę VMI interneto svetainėje www.vmi.lt. VMI Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882 teikiamos konsultacijos įrašomos ir yra lygiavertės rašytinėms.

SUMUŠTAS NEPILNAMETIS

Lapkričio 14 d. į Šakių ligoninę iš Griškabūdžio miestelio pristatytas ir dėl veido bei nugaros sumušimų paguldytas 14-metis vaikinas. Jis paaiškino, kad tą pačią dieną Griškabūdyje jį sumušė pažįstamas jaunuolis.

Lapkričio 14 d. policijos pareigūnai paskelbė 54-erių metų lekėtiškio paiešką. Vyras lapkričio 13 d. išėjo iš namų Lekėčiuose ir iki pranešimo momento nebuvo grįžęs. Jo požymiai: apie 170 cm ūgio, vidutinio kūno sudėjimo, šviesiais, žilstelėjusiais trumpais plaukais, su ūsais. Ypatingos žymės: randas ant nosies, trumpesnis rankos pirštas po traumos. Vilkėjo tamsiai rudos spalvos striukę, šviesiai rudos spalvos darbines kelnes.

SUKČIAI JAU “GAUDO” SUKČIUS

Telefoniniai sukčiai, pastaruoju metu vėl įnikę į vyresnio amžiaus rajono gyventojų mulkinimą, randa vis naujų ir naujų būdų pinigams išvilioti. Šiomis dienomis 83-ejų metų rajono gyventoja pateko į „sukčių gaudytojų“ rankas ir prarado 1000 eurų.

Senolei paskambinusi neva „giminaitė“ verkšleno, kad pateko į avariją, ir jai skubiai reikia pinigų. Tačiau moteris, ne kartą girdėjusi apie sukčių pinkles, padėjo ragelį. Netrukus jai vėl paskambino – šįkart vyras, prisistatęs pareigūnu. Jis močiutei kalbėjo apie tai, kad jie (esą „policija“) nori sugauti sukčius, kurie išvilioja žmonių pinigus. Paklausė, ar daug pinigų moteris turinti. Ši atsakė, jog turi tik 10 eurų, tačiau „pareigūnas“ nepatikėjo ir pradėjo mulkinti pašnekovę, esą jis nori surengti sukčiams pasalą ir pagaliau juos sugauti. Tada senolė pasisakė turinti 1 000 eurų: juk „policijai“ reikia padėti, jei toks rimtas reikalas.

Tuomet apsimetėlis „pareigūnas“ liepė pažymėti turimus pinigus – užlankstyti banknotų kampus, ir įduoti atėjusiam sukčiui, kad šis būtų „sučiuptas“ su įkalčiais. Sugavus sukčių, „policininkas“ pinigus žadėjo grąžinti. Ir patikino senolę: „pareigūnai“, apsupę kiemą, laukia pasaloje.

Netrukus į moters namus atėjo vyras (kaip vėliau paaiškėjo – tikrasis sukčius); beveik nekalbėjusiam nepažįstamam vyrui močiutė atidavė 1000 eurų ir ėmė stebėti iš tolo, kaip jį sulaikys. Tačiau šis ėjo ir nuėjo - jokios pasalos, jokio sulaikymo. Moteris, supratusi, kad pakliuvo į „sukčius gaudančių“ pinkles, kreipėsi į policiją.

Policija dar kartą perspėja visus žmones: būkite budrūs, palaikykite kontaktą su artimaisiais, perspėkite apie sukčiavimo modelius savo senelius, tėvus, gimines. Gyventojai neturėtų telefonu atsakinėti į nepažįstamų asmenų klausimus, kiek pinigų jie turintys ir kur juos laiko. Būtina perspėti vyresnio amžiaus patiklius žmones, kad turėtų drąsos nutraukti pokalbį ir paskambintų artimiesiems įsitikinti, kad jiems viskas gerai.

SIRGUSIŲ ASMENŲ SKAIČIUS AUGO

Marijampolės visuomenės sveikatos centras informuoja, kad šių metų 45– ąją savaitę (lapkričio 6-12 d.) Marijampolės apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) rodikliai buvo 62,40  atvejai 10 tūkst. gyventojų. Tai reiškia, kad sergamumas išaugo beveik pusantro karto.

Daugiausia sergančiųjų buvo registruota Marijampolės savivaldybėje – net 98,36 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Šakių rajone sirgo 124 asmenys (savaite anksčiau buvo 115). Gripo atvejų neregistruota nė vienoje apskrities savivaldybėje.

IŠKRITĘS LIGONIS UŽRĖMĖ PALATOS DURIS

Savaitgalis rajone neapsiėjo be girtų vairuotojų, smurto ir turtinių nusikaltimų. Iš viso policijos įvykių suvestinėje registruoti šeši pranešimai. Gerokai ramiau dirbo ugniagesiai gelbėtojai – jiems į įvykio vietą teko vykti tik kartą, per visą praėjusią savaitę.

Lapkričio 10 d. Griškabūdyje namuose neblaivus (2,43 prom.) 19-metis vyras ginčo metu smurtavo (tampė už drabužių, smaugė, pargriovė ant grindų ir kelis kartus spyrė) prieš 15-metį brol, taip jam sukeldamas fizinį skausmą. Nukentėjusysis į gydymo įstaigas nesikreipė. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl smurto.

Lapkričio 12 d. į policiją kreipėsi 40-metė šakietė ir pranešė, kad jos 43-ejų metų sutuoktinis prieš ją smurtavo, taip sukeldamas fizinį skausmą.

Lapkričio 10 d. policijai pranešta, kad iš Griškabūdžio seniūnijos Rygiškių kaimo dingo automobilis „Opel Astra“, priklausantis 53-ejų metų vyrui. Neilgai trukus to paties kaimo ribose buvo pastebėtas minėtas automobilis ir galimai jį pavogę asmenys. Sulaikytas automobilį vairavęs 40-metis vyras iš Griškabūdžio ir kartu su juo buvusi bendraamžė Šilutės rajono gyventoja.

Lapkričio 11 d. 43-ejų metų Kidulių seniūnijos Bunikių kaimo gyventoja, atvykusi į jai priklausančią negyvenamą sodybą Sudargo seniūnijos Rėžgalių kaime, pastebėjo, kad išdaužyti 4 gyvenamojo namo langų stiklai, patekta į namo vidų, tačiau niekas nepavogta. Nuostolis 100 eurų.

Lapkričio 10 d. Kudirkos Naumiesčio seniūnijos Panovių kaime neblaivus (2,13 prom.) 53-ejų metų vyras iš to paties kaimo vairavo automobilį MITSUBISHI PAJERO.

Lapkričio 12 d. Lekėčių seniūnijos Sirvydų kaime 55-erių metų vyras, siekdamas išvengti baudžiamosios atsakomybės už KET pažeidimą (automobilį vairavo neblaivus, 2,10 prom. alkoholio), policijos patruliams siūlė 70 eurų kyšį. Vyras uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Lapkričio 7 d. į nekasdienį įvykį vyko rajono ugniagesiai gelbėtojai: gautas pranešimas, kad „Šakių ligoninėje“ iškritęs iš lovos ligonis užrėmė palatos duris, ir med. personalas negali patekti į vidų. Palatos durys buvo iškeltos, iškritęs ligonis įkeltas į lovą.

„PABIRO“ GIRTŲ VAIRUOTOJŲ...

Per porą pastarųjų parų rajono policijos komisariato įvykių suvestinėje užregistruoti net trys įvykiai, susiję su neblaiviais automobilių vairuotojais. Ant sukčių kabliuko užkibo dar du rajono gyventojai.

Lapkričio 8 d. policijai pranešta, kad netoli Santakų kaimo nuo kelio nuvažiavęs automobilis. Nuvykus į įvykio vietą, rastas nuo kelio važiuojamosios dalies nuvažiavęs automobilis „Audi 80”, kurį galimai vairavo 29-erių metų Sintautų seniūnijos Gaisrių kaimo gyventojas. Jam nustatytas girtumas (2,91 prom. alkoholio). Automobilis nugabentas į saugojimo aikštelę.

Lapkričio 9 d. policijos pareigūnai kelyje Pilviškiai – Šakiai - Jurbarkas, Barzdų kaimo ribose, patikrinimui sustabdė priekabą velkantį traktorių „Belarus MTZ-892“, kurį vairavo 42-ejų metų amžiaus barzdų seniūnijos Buktiškių kaimo gyventojas. Vyrui nustatytas girtumas (2,58 prom. alkoholio). Traktorius su priekaba grąžinti savininkui.

Lapkričio 9 d. policijai pranešta, kad Lukšių seniūnijos Lepšių kaime dideliu greičiu važinėja nenustatytos markės automobilis. Nuvykus buvo pastebėtas važiuojantis automobilis “Mitsubishi Colt”, kurį vairavo 33-ejų metų Sintautų seniūnijos Skaisgirių kaimo gyventojas. Jam pareigūnai nustatė girtumą (1,91 prom. alkoholio). Automobilis “Mitsubishi Colt” uždarytas į saugojimo aikštelę.

Lapkričio 8 d. 70-metė Šakių gyventoja policijai pranešė, kad tądien jai į telefoną paskambinęs nepažįstamas vyriškis apgaule išviliojo jos pinigus: į namus atėjusiam nepažįstamam vyriškiui moteris padavė 300 eurų.

Lapkričio 8 d. į policiją kreipėsi 83-ejų metų Kudirkos Naumiesčio gyventoja ir pranešė, kad tądien jai į telefoną paskambino nepažįstamas vyriškis, ir tuo pat metu į senolės namus atėjo nepažįstamas vyriškis. Jam moteris padavė 1 000 eurų.

DINGUSI NEPILNAMETĖ ATSIRADO

Marijampolės apskrities VPK lapkričio 7 d. paskelbė 14-metės A.B. paiešką. Paauglė dar lapkričio 4 d. išėjo iš ,,Vaiko tėviškės namų", esančių Marijampolės savivaldybės Liudvinavo seniūnijos Avikilų kaimo, ir kurį laiką negrįžo. Paskelbti dingusios požymiai, prašyta visuomenės pagalbos.

Jau lapkričio 8 d. policijos pareigūnai informavo, kad nepilnametė surasta, gyva ir sveika.

SUSIRGIMŲ SKAIČIUS BANGUOJA

Marijampolės visuomenės sveikatos centras informuoja, kad 44– ąją šių metų savaitę (spalio 30-lapkričio 5 d.) Marijampolės apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) rodikliai buvo 42,40  atvejai 10 tūkst. gyventojų – t.y. gerokai sumažėjo.

Daugiausia susirgimų registruota Kazlų Rūdos savivaldybėje (91,91 atvejo 10 tūkst. gyventojų). Marijampolės savivaldybėje registruoti 3 gripo atvejai. Šakių rajono savivaldybėje registruotas 1 gripo atvejis, o iš viso registruota 115 susirgimų (savaite anksčiau buvo 157).

SUKČIAI VIS DAR RANDA AUKŲ

Per keturias pastarąsias paras rajono policijos pareigūnai užfiksavo septynis įvykius. du jų susiję su sukčiavimu, du – su smurtu. Registruoti ir trys vagysčių atvejai.

Lapkričio 3 d. senyvo amžiaus moteriai paskambino asmuo ir prisistatė anūke, kuri tariamai pakliuvo į eismo įvykį, ir kuriai būtinai reikalingi pinigai, kad nebūtų jos atžvilgiu pradėta baudžiamoji byla. Senolė į namus atvykusiam nepažįstamam asmeniui perdavė 750 eurų.

Lapkričio 6 d. 77-erių metų gelgaudiškietei paskambino nepažįstamas vyriškis ir apgaule pasisavino jai priklausančius pinigus. Atėjusiam į namus nepažįstamam vyriškiui moteris perdavė 1 500 eurų.

Lapkričio 3 d. policijai pranešta, kad iš fermų teritorijos Griškabūdžio seniūnijos Paluobių kaime pagrobta apie 100 metrų polietileno plėvelės, skirtos siloso tranšėjai dengti. Nuostolis apie 350 eurų.

Lapkričio 3 d. policijoje gautas Šakių rajono savivaldybės administracijos Sudargo seniūnijos raštas, kad laikotarpiu nuo spalio 30 d. iki lapkričio 3 d. sulaužytas užtvaras, esantis Nemuno gatvėje, Grinaičių kaime, Sudargo seniūnijoje. Nuostolis 145 eurai.

Lapkričio 4 d. 32-ejų metų vyras iš Griškabūdžio seniūnijos Bliuviškių kaimo, atvykęs į jam priklausantį, šiuo metu negyvenamą ir remontuojamą namą Griškabūdyje, pastebėjo, kad pagrobtas namo viduje buvęs paliktas benzopjūklas "Stihl". Nuostolis 500 eurų.

Lapkričio 3 d. namuose Šakių seniūnijos Išdagų kaime 15-metės mergaitės atžvilgiu naudotas fizinis smurtas. Šakių ligoninėje jai buvo nustatytas sumušimas, po apžiūros išleista į namus.

Lapkričio 5 d. namuose Šakių seniūnijos Briedžių kaime 44-erių metų vyras smurtavo prieš 56-erių metų sugyventinę, sukeldamas jai fizinį skausmą. Vyras sulaikytas.

PROFESIJA - SMURTAUTOJAS

Lapkričio 2 d. namuose Plokščiuose prieš 57-erių metų moterį smurtavo 48-erių metų sugyventinis.

Lapkričio 2 d. policijai pranešta, kad laukuose Šakių miesto ribose staiga mirė 66-erių metų vyras. Apžiūrėjus kūną, išorinių smurto žymių nerasta. Mirties priežasčiai nustatyti kūnas išvežtas į Valstybinės teismo medicinos tarnybos Jurbarko poskyrį.

LIGŲ SKAIČIUS PRIKLAUSO NUO ORŲ

Marijampolės visuomenės sveikatos centras informuoja, kad 43– ąją šių metų savaitę (spalio 23-29 d.) Marijampolės apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) rodikliai buvo 61,91  atvejai 10 tūkst. gyventojų. Lyginant su ankstesne savaite, sumažėjo.

Didžiausias sergamas (91,91 atvejo 10 tūkst. gyventojų) registruotas Kazlų Rūdos savivaldybėje. Šakių rajone registruota 55,43 atvejai 10 tūkst. gyventojų (anksčiau buvo 68,85 atvejo). Registruotas ir vienas gripo atvejis.

GRASINO PADEGTI DAUGIABUTĮ

Per paskutines tris dienas rajono policijos komisariato pareigūnai užregistravo tris pranešimus apie įvykius. Du iš jų susiję su fiziniu ir psichologiniu smurtu. Sustabdytas ir neblaivus automobilio vairuotojas.

Spalio 30 d. policijai pranešta, kad galimai neblaivus 31-erių metų sutuoktinis namuose Šakiuose smurtavo prieš sutuoktinę. Vyras sulaikytas.

Lapkričio 1 d. Kudirkos Naumiestyje 51-erių metų vyras, apsvaigęs nuo alkoholio (1,99 prom. alkoholio), grasino padegti arba susprogdinti daugiabutį namą. Jis sulaikytas.

Lapkričio 2-osios naktį Vilkaviškyje buvo sustabdytas automobilis NISSAN, kurį vairavo Šakių rajono Buktiškių kaimo 33-ejų metų gyventojas. Jam nustatytas girtumas (2.46 prom. alkoholio). Asmuo sulaikytas.

RUSO AUTOMOBILYJE RASTA NARKOTIKŲ UŽ DAUGIAU KAIP PUSĘ MILIJONO EURŲ

Spalio 27 d. Lietuvos policijos bendruomenėje minima Kriminalinės policijos diena. Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – apskr. VPK) Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnams ji buvo ypatinga ne tik dėl to, kad metų seklio konkurse jie laimėjo pirmąją vietą - kaip tik šią dieną Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai sulaikė ypač didelį kiekį narkotinių medžiagų.

Marijampolės apskr. VPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai gavo informaciją, kad Seirijų miestelyje policijos pareigūnai patikrinimui sustabdė automobilį „Citroen DS4“ su Rusijos Federacijos registracijos ženklais, kurį vairavo 24-erių metų Rusijos Federacijos pilietis. Marijampolės kriminalistams šio piliečio kelionė sukėlė įtarimą, žinant šių dienų aktualijos dėl įvairių pažeidimų, susijusių su sienos kirtimu, kontrabanda, todėl rusas buvos sulaikytas detalesniam patikrinimui.

Pareigūnai, atvykę į sulaikymo vietą, nutarė automobilį apžiūrėti atidžiau ir įsitikinti, jog Rusijos Federacijos pilietis negabena kontrabandos. Rusas, su šypsena veide, geranoriškai sutiko ir visi kartu nuvyko į Kybartų pasienio postą.

Bendradarbiaujant su Kauno teritorinės muitinės Kybartų kelio posto pareigūnais, automobilis „Citroen DS4“ buvo patikrintas rentgeno aparatu. Pareigūnai pastebėjo, kad automobilis galimai perdarytas, jame įrengtos slėptuvės. Apie tai užsiminus, automobilio vairuotojas akivaizdžiai susijaudino. Tai dar labiau sustiprino pareigūnų įtarimus, kad automobiliu galimai gabenama kontrabanda.

Pradėjus detalią automobilio apžiūrą, įtarimai pasitvirtino. Kruopščiai įrengtose slėptuvėse rasta ir paimta apie 17 kilogramų birios medžiagos bei testai narkotinėms medžiagoms tikrinti. Rastų daiktų visuma leidžia suprasti ir pagrįstai įtarti, kad automobiliu „Citroen DS4“ buvo gabenamos narkotinės medžiagos. Tikslų kiekį ir jų rūšį nustatys ekspertai. Pažymėtina, kad juodojoje rinkoje toks narkotinių medžiagų kiekis kainuoja daugiau kaip 500 000 eurų.

Marijampolės apskr. VPK pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 260 str. 3 d. ir 199 str. 3 d. (dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu ir kontrabandą). Už tai Rusijos Federacijos piliečiui gresia laisvės atėmimo bausmė iki 15 m.

Tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

Marijampolės apskr. VPK informacija 

PEILIU PAŽENKLINO SUGYVENTINĮ

Paskutinės keturios paros rajone buvo pakankamai ramios: policijos komisariato įvykių suvestinėje užfiksuoti vos keturi įvykiai. Du iš jų susiję su smurtu artimoje aplinkoje. Registruoti ir du sukčiavimo atvejai.

Spalio 27 d. iš Kriūkų seniūnijos Sutkų kaimo gautas pranešimas, kad pranešėjo tėvui į laidinį telefoną paskambinęs nepažįstamas asmuo prisistatė gydytoju ir pranešė apie eismo įvykį, kurio metu esą nukentėjusiojo sūnus sužalojo kitą asmenį. Dėl to skubiai reikalingi pinigai. Vyriškis atvykusiam į namus nepažįstamam asmeniui perdavė 1 000 eurų įvairiomis kupiūromis.

Spalio 27 d. Kudirkos Naumiestyje į laidinį 80-metės vietos gyventojos telefoną paskambinęs nepažįstamas asmuo pranešė, kad jos dukra esą nukrito nuo laiptų, pateko į ligoninę, jai esą reikalinga operacija. O tam skubiai reikalingi pinigai. Moteris atvykusiam į namus nepažįstamam asmeniui perdavė 500 eurų įvairiomis kupiūromis.

Spalio 28 d. namuose Lekėčiuose neblaivus 52-ejų metų vyras smurtavo prieš savo 48-erių metų sutuoktinę.

Spalio 28 d. namuose Žvirgždaičių seniūnijos Janukiškių kaime išgertuvių metu kilusio buitinio konflikto metu neblaivi (1,15 prom.) 44-erių metų moteris peiliu įdūrė neblaiviam (1,12 prom.) 39-erių metų sugyventiniui į  rankos viršutinę plaštakos dalį. 

SERGANČIŲJŲ PAMAŽU DAUGĖJA

Marijampolės visuomenės sveikatos centras informuoja, kad šių metų 42– ąją savaitę (spalio 16-22 d.) Marijampolės apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) rodikliai buvo 70,90  atvejai 10 tūkst. gyventojų.

Šakių  rajono savivaldybėje registruota 1 gripo atvejis. Viso registruoti 195 susirgimai (savaite anksčiau buvo 186 atvejai). Daugiausia sergančiųjų buvo Kazlų Rūdos savivaldybėje (101,18 atvejo 10 tūkst. gyventojų).

TRAGIŠKAS ĮVYKIS KAIMYNINIAME RAJONE

Spalio 23-osios vakarą Vilkaviškio rajone, kelyje Vilkaviškis – Gražiškiai, automobilis „Opel Vectra", vairuojamas 24-erių metų jauno vyro, nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į medį. Per eismo įvykį žuvo automobilio vairuotojas ir sužalotas 44-erių metų keleivis. Šis dėl galvos smegenų sukrėtimo paguldytas į ligoninę.

DĖL NETIKRŲ PINIGŲ ĮGIJIMO, LAIKYMO AR REALIZAVIMO GRESIA LAISVĖS NETEKIMAS

Marijampolės policija šių metų rugsėjo mėn. į teismą perdavė ikiteisminį tyrimą, pradėtą dėl netikrų pinigų įgijimo, laikymo, realizavimo. Šios nusikalstamos veikos įvykdymu įtariami trys Šakių r. sav. gyventojai - du iš jų nepilnamečiai (g. 2000 m.) ir vienas suaugęs vyras (g. 1970 m.).

Tyrimo metu nustatyta, kad vienas nepilnametis internetinėje svetainėje užsisakė netikrus Lietuvos apyvartoje esančius pinigus - 30 vnt. po 50 eurų (iš viso 1 500 eurų), už kuriuos pavedimu sumokėjo 3 eurus. Netikri pinigai buvo atsiųsti įtariamajam į namus, dalį jų jis perdavė kitam nepilnamečiui, kad realizuotų. O šis perdavė keletą  netikrų 50 eurų banknotų Šakių rajono 47-erių metų gyventojui, ne kartą teistam už įvairius nusikaltimus.

Vyras realizavo žinomai netikrą vieną 50 eurų banknotą atsiskaitydamas už prekes parduotuvėje Kriūkuose. Dar vieną žinomai netikrą 50 eurų banknotą šis asmuo pateikė iškeisti 73-ejų metų Šakių rajono gyventojai, kuri pinigą iškeitė smulkesniais banknotais. Kratų metų rasti visi netikri 50 eurų banknotai buvo paimti.

Į teismą perduotas ir kitas ikiteisminis tyrimas. Nusikalstamos veikos įvykdymu įtariami du Vilkaviškio r. sav. nepilnamečiai (g. 1999 m.), kurie įgijo žinomai  netikrų 50 eurų banknotų, iš kurių vieną realizavo už prekes Vilkaviškio parduotuvėje, kitos dvi 50 eurų kupiūros rastos įtariamųjų gyvenamajame kambaryje (ventiliacijos angoje). Abu nepilnamečiai jau ne kartą teisti už kitas nusikalstamas veikas.

Už netikrų pinigų įgijimą, laikymą, realizavimą jiems gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas,  arba laisvės atėmimas  iki ketverių metų.

Tai svarbu! Padirbtus eurų banknotus, kurie patenka į bankomatus, specialia programine įranga užfiksuoja bankomatas. Įtartini banknotai neišduodami klientams.

Marijampolės apskr. VPK informacija 

IEŠKO ANGLIJOJE GYVENANČIO VYRO

Per tris pastarąsias paras rajono policijos pareigūnai užregistravo penkis pranešimus apie galimus nusikaltimus: svetimo turto vagystę, smurtą, kelių eismo taisyklių pažeidimus ir kt.

Spalio 23 d. į policiją kreipėsi Šakių seniūnijos Gotlybiškių kaimo gyventoja ir pranešė, kad nuo spalio 8 d. negali susisiekti su vyru, kuris gyvena Anglijoje.

Spalio 24 d. Šakiuose, V.Kudirkos gatvėje, buvo sustabdytas automobilis “Citroen Xsara”, kuriame rasti galimai iš parduotuvių vogti daiktai: įvairių maisto produktų, pramoninių prekių ir alkoholinių gėrimų. Sulaikyti trys 39-42 metų amžiaus Kauno miesto gyventojai.

Spalio 24 d. iš Šakių vaikų globos namų išėjo ir iki pranešimo momento negrįžo 15-metė globotinė. Mergina vidutinio kūno sudėjimo, ilgų juodų plaukų, apie 162 cm ūgio. Išeidama vilkėjo juodos spalvos džinsus ir tamsius viršutinius drabužius.

Spalio 25 d. į Šakių ligoninę pristatytas ir dėl lūpos sumušimo, suteikus med. pagalbą, išleistas gydytis ambulatoriškai 14-metis. Jis paaiškino, kad tą pačią dieną ryte Kudirkos Naumiestyje, gimnazijoje, jį sumušė bendraklasis.

Spalio 25 d. vakare Kriūkuose neblaivus (2,63 prom.) 50-metis vyras iš Kriūkų seniūnijos Joginiškių kaimo vairavo automobilį “Opel Zafira”.

DIDŽIAUSI PELNAI – „ŠAKIŲ LAIDOTUVIŲ NAMUOSE“

Susumavus trijų šių metų ketvirčių rezultatus, geriausiai tarp penkių rajono savivaldybei priklausančių UAB‘ų atrodo „Šakių laidotuvių namai“. Bendrovė, rajone veikianti praktiškai be jokios konkurencijos ir su minimaliausia įstatymine kontrole paslaugos įkainių atžvilgiu, per devynis šių metų mėnesius jau sukaupė 19,79 tūkst. Eur pelno. „Šakių autobusų parkas“ sukaupė 16,87 tūkst. Eur pelno.

Tiesa, bet koks visiškai skirtingų veiklų penkių savivaldybinių UAB‘ų lyginimas remiantis vien tik sausa buhalterija, realios situacijos įmonėse neparodo. Jei „Šakių vandenys“ ir „Šakių šilumos tinklai“ pagal specifinę veiklos paskirtį įspraustos į griežtus įstatyminius rėmus (iš ko seka griežtos prievolės ir priverstinai nustatomi paslaugų įkainiai), tai lengviausia šia prasme „kvėpuoja“ „Šakių laidotuvių namai“: pastaroji rajone veikia praktiškai be rimtesnės konkurencijos, jos veiklai ir paslaugų įkainiams tiek rajono savivaldybė, tiek įstatyminė bazė turi mažiausiai įtakos; bendrovė veiklą pradėjo ir ją tęsia dar sovietmečiu pakankamai neblogai įkurtoje bazėje. Priešingai nei, pvz., „Šakių komunalinis ūkis“ – pati jauniausia savivaldybės bendrovė, paleista į pasaulį kiauru klynu ir su ganėtinai dideliu pasaugų gavėjų įsiskolinimu.

Tarp griežtos specializacijos bendrovių „Šakių vandenys“ ir „Šakių šilumos tinklai“ geresniais rodikliais po trijų metų ketvirčių gali pasigirti pastaroji: nors paskutinio ketvirčio veiklos rezultatas buvo -138 791 Eur (vasaros laikotarpiu įmonės pajamos – visiškai minimalios), tačiau bendras trijų metų ketvirčių rezultatas – jau tik 116 684 Eur. Tuo tarpu „Šakių vandenys“, net ir išjojus prieš porą metų iš pareigų ilgametį įmonės vadovą, toliau grimzta į „minusą“: per trečiąjį ketvirtį įmonė patyrė 18 785 Eur nuostolį, o bendras trijų metų ketvirčių rodiklis – net 79 156 Eur. Pažymėtina tai, kad šias abi įmones saisto didžiulė įstatyminė kontrolė, sudėtinga paslaugų įkainių politika, priverstinės, dažnai nuo įmonės vadovų nepriklausančios nuostolingos veiklos ir pan.

Bene labiausiai tiek paslaugų gavėjų, tiek paslaugų teikimo rinkos, tiek savininkų trypiama bendrovė „Šakių komunalinis ūkis“. Startavusi su „minusu“ dar 2014 m. gruodį, įmonė kiek lengviau kapanojosi 2015 m. ir pirmąją 2016 m. pusę – kol gaudavo valstybės kompensaciją už daugiabučių namų atnaujinimo programos administravimą. Pasibaigus finansavimui, užgriuvus įmonės įkūrimo metu priverstinai iš „Šakių vandenų“ perimtai prievolei grąžinti kreditus už renovuotus rajone daugiabučius namus, įmonės veikla nuolat ėmė blogėti. Per šių metų trečiąjį ketvirtį įmonė patyrė 8,175 tūkst. Eur nuostolį, o bendras šių metų trijų ketvirčių nuostolis jau sudaro 21,04 tūkst. Eur. Teisybės dėlei reikėtų pažymėti, kad šiame nuostolyje nemažą dalį sudaro suma, skirta nemažai išmokai iš pareigų atleidus buvusį įmonės direktoriaus pavaduotoją – septynių mėnesių išeitinė kompensacija, atlyginimas už einamąjį mėnesį, nepanaudotų kasmetinių atostogų kompensacija, kartu su mokesčiais, sudarė apie 13 tūkst. Eur. Be to, įmonę dvejus pastaruosius metus ne tik spaudžia į kampą stiprėjanti konkurencinė aplinka, bet ir įmonės savininkų (atskirų rajono tarybos ir administracijos atstovų) nepagrįsti vieši kaltinimai, įmonės įvaizdžio menkinimas; nuolat auganti savivaldybinio būsto nuomininkų skola ir kt.

Bene gražiausiai bendra prasme šių įmonių puokštėje atrodo „Šakių autobusų parkas“: įmonė per trečią metų ketvirtį sukaupė 6,428 Eur pelno, o bendras pelnas per tris metų ketvirčius jau sudaro 16,877 Eur. Pažymėtina, kad ši bendrovė bene labiausiai apsaugota nuo konkurencinio nuostolingumo – net ir esant ganėtinai žvėriškai keleivių pervežimo įmonių konkurencijai, šakiškę gelbsti rajono savivaldybės biudžetas: kasmet įmonei iš rajono biudžeto skiriama apie 170-180 tūkst. eurų už moksleivių pavėžėjimo paslaugą. Nors mokinių rajone kasmet mažėja, „geltonųjų“ autobusiukų parkas savivaldybėje kasmet didėja, biudžetinė „parama“ šiai bendrovei praktiškai nemažėja.

SMURTAS ŠEIMOSE NESIBAIGIA

Pastarąjį savaitgalį rajone buvo pakankamai ramu: policijos pareigūnai registravo vos keturis įvykius. vyravo smurtas buityje.

Spalio 20 d. namuose Kudirkos Naumiesčio seniūnijos Turčinų kaime 28-erių metų vyras, galimai apsvaigęs nuo alkoholio, smurtavo prieš 36-erių metų sugyventinę.

Spalio 21 d. namuose Sintautų kaime 29-erių metų vyras, galimai apsvaigęs nuo alkoholio, smurtavo prieš savo 51-erių metų tėvą, sukeldamas jam fizinį skausmą. Šakių ligoninėje vyrui nustatyta galvos trauma, po apžiūros išleistas į namus. Įtariamasis sulaikytas.

Spalio 20 d. pastebėta, kad Gelgaudiškio dvaro parko teritorijoje Gelgaudiškyje apgadinti 4 šviestuvai. Nuostolis 120 eurų.

Spalio 21 d. policijai pranešta, kad 83-ejų metų Kudirkos Naumiesčio gyventoja namuose pasigedo 500 eurų. 

RAJONE SUSIRGIMŲ DAUGĖJA

Marijampolės visuomenės sveikatos centras informuoja, kad 41– ąją metų savaitę (spalio 9-15 d.) Marijampolės apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) rodikliai buvo 65,49  atvejai 10 tūkst. gyventojų.  Šiek tiek sumažėjo.

Marijampolės savivaldybėje registruoti 2 gripo atvejai, Šakių rajono savivaldybėje registruotas 1 gripo atvejis. Iš viso Šakių rajone registruoti 186 susirgimai (savaite anksčiau buvo 170).

NEMOKAMAI KONSULTUOS TEISININKAI

Spalio 25 d., minint Lietuvos Konstitucijos 25 metų sukaktį ir Europos teisės dieną, Šakių rajono apylinkės teisme adresu Bažnyčios 6, Šakiai, profesionalūs teisininkai teiks nemokamas teisines konsultacijas. Konsultacijos bus teikiamos visą darbo dieną, gyvos eilės principu.

Konsultacijas teiks:

 

8.00 – 10.00 Advokatė Irena Haase 
Šakių rajono apylinkės teismo teisėjo padėjėja Laura Marcinkevičienė 
10.00 – 11.45 Šakių rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė Jūratė Šneideraitienė (teikia rajono fiziniams asmenims pirminę teisinę pagalbą pagal Lietuvos Respublikos valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymo nuostatas) 
10.00 – 11.30 Advokatas Romaldas Petras Damušis 
10.00 – 12.00 Šakių rajono apylinkės teismo teisėjo padėjėja Žaneta Šneideraitytė 
11.30. – 13.00 Advokatas Sigitas Balaišis 
13.00 – 15.00 Advokatas Raimundas Vasiliauskas 
Šakių rajono apylinkės teismo teisėjo padėjėja Rasa Balčiuvienė 
15.00 – 16.00 Antstolis Arūnas Balčiūnas 
15.00 – 17.00 Advokatas Mindaugas Skruibis 
Šakių rajono apylinkės teismo teisėjo padėjėja Ginta Balčiūnienė

 

Vienos konsultacijos trukmė ne ilgiau kaip 30 min.

Audronė Matusienė, Šakių rajono apylinkės teismo administracijos sekretorė

UGDYMO ĮSTAIGŲ PATALPŲ ORO TEMPERATŪRA. REIKALAVIMAI

Ruduo mus ne tik spalvotais lapais, bet vis vėsesniais orais. Visų rūpestis, kad vaikams būtų sudarytos saugios ir sveikos ugdymo sąlygos. Vaikams ugdymo įstaigose turi būti užtikrintos optimalios mikroklimato parametrų vertės. Tai numato ir teisės aktai.

Oro temperatūra šaltuoju metų laikotarpiu ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo vaikų grupių žaidimų patalpoje/erdvėje, priėmimo – nusirengimo ir sveikatos kabinete turi būti 20 – 23 °C, miegamajame, jei įrengtas atskirai nuo žaidimų patalpos/erdvės – 18 – 22 °C, tualeto – prausyklos patalpoje 19 – 23 °C, vaikų kūno kultūrai, muzikos užsiėmimams skirtose salėse 18 – 20 °C, patalpose, kur įrengtos kompiuterizuotos vietos vaikams 20 – 22 °C, koridoriuose ir laiptinėse 18 – 21 °C.

Vaikų,  turinčių judesio ir padėties sutrikimų, žaidimų patalpose/erdvėse, o taip pat vaikų iki vienerių metų amžiaus grupių patalpose šaltuoju metų laikotarpiu temperatūra turi būti 21–23 oC. Bendrojo lavinimo mokyklų mokymo klasėse, mokymo kabinetuose, aktų salėje oro temperatūra šaltuoju metų laikotarpiu turi būti ne žemesnė kaip 18 °C, sporto salėje – ne žemesnė kaip 15 °C, persirengimo kambariuose, dušuose oro temperatūra turi būti ne žemesnė kaip 20 °C.

Kad vaikai būtų ugdomi tinkamose sąlygose, neturėtų likti abejingi tėveliai ir/ar pedagogai, o turint pagrįstos informacijos apie teikiamas nesaugias ugdymo paslaugas, prašome nedelsiant informuoti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Marijampolės departamentą telefonu 8 (343) 53332 arba elektroniniu paštu: marijampole@nvsc.lt.

Marijampolės departamento visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus info. 

SERGAMUMAS ŠIEK TIEK DIDĖJA

Marijampolės visuomenės sveikatos centras informuoja, kad 40– ąją metų savaitę (spalio 1-8 d.) Marijampolės apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) rodikliai buvo 77,14 atvejai 10 tūkst. gyventojų. Sergamumas padidėjo.

Marijampolės savivaldybėje registruota ne tik daugiausia susirgimų, bet ir 2 gripo atvejai, Šakių rajono savivaldybėje registruotas 1 gripo atvejis. Iš viso Šakių rajone registruota 170 susirgimų (savaite anksčiau buvo 133).

KLAIPĖDIEČIŲ „AUDI“ PO PERSEKIOJIMO „PATVARKĖ“ NIEKUO DĖTĄ TVORĄ

Spalio 13 d. Šakių rajone pasieniečiai naktį persekiojo jiems nestojusį automobilį „Audi A6“, kuriuo spruko du neblaivūs klaipėdiečiai. Viename iš žvyrkelio posūkių vairuotojas nesuvaldė „Audi A6“, nulėkė nuo kelio ir išvertė pakelėje esančios sodybos tvorą.

Naktį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Šilgalių užkardos pareigūnai Slavikų kaimo ribose patikrinimui stabdė automobilį „Audi A6“. Vairuotojas nepakluso reikalavimui sustoti ir pralėkė pro šalia tarnybinio visureigio šalikelėje stovėjusius pasieniečius. Šie bėglį nusivijo. Pliaupiant stipriam lietui tamsoje gaudynės truko apie 6 kilometrus, žvyrkeliu lėkęs „Audi A6“ pasiekė Kidulius.

Tačiau čia posūkyje vairuotojas nesuvaldė automobilio, nulėkė nuo kelio ir per pakelės krūmus trenkėsi į medinę sodybos tvorą, ją sulaužęs, sustojo. Pareigūnai sulaikė iš automobilio išlipusius du vyrus, jie neturėjo dokumentų. Vėliau paaiškėjo, kad tai 23-ejų ir 25-erių metų Klaipėdos gyventojai, ir dar girti: jaunesniajam nustatytas 1,83 prom. girtumas, vyresniajam - 2,66 prom.

Sulaikymo metu jie pasieniečiams nesipriešino. Girtuoklius ir jų „Audi A6“ pareigūnai perdavė į įvykio vietą iškviestiems Šakių policininkams. Šie aiškinosi, kuris iš bėglių vairavo automobilį, bėgliams teks atsakyti ir dėl sugadinto turto bei dėl transporto priemonių dalyvavimo viešajame eisme reikalavimų pažeidimų. O pasieniečiai baus už Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimus, nes jie pasienio ruože neturėjo asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų, nepakluso pasieniečių reikalavimui sustoti.

„TEISĖS ABC SENJORAMS: APIE TEISMO DARBĄ IŠ PIRMŲ LŪPŲ“: ŠAKIUOSE

Spalio 4 dieną Šakių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Teisės ABC senjorams: apie teismo darbą iš pirmų lūpų“ renginys. Bendradarbiaujant su Šakių rajono savivaldybės viešąja biblioteka, prie šio projekto renginių prisijungė Šakių rajono apylinkės teismas.

Pradėdama susitikimą, teisėja, laikinai einanti teismo pirmininko pareigas, Lina Antanaitienė pasveikino gausiai susirinkusius Šakių senjorus su spalio 1–ąją minima tarptautine pagyvenusių žmonių diena. „Gyvename senstančioje visuomenėje, aplinkui daug matyti pagyvenusio amžiaus žmonių. Stengiamės nutiesti tiltus ir pabendrauti su Jumis, gal net ir atstatyti nutrūkusį ryšį“, – į susirinkusiuosius kreipėsi L. Antanaitienė.

Pirmojoje paskaitos pusėje L. Antanaitienė pristatė senjorams Lietuvos Respublikos teismų sistemą, Šakių teismą, jo funkcijas, teisėjo veiklą, specializuotų ir bendrosios kompetencijos teismuose nagrinėjamų bylų kategorijas. Daug dėmesio sulaukė artėjančios teismų reorganizacijos tema. Taip pat teisėja paaiškino, ką reiškia nepriklausomumo principas, kokia yra bylų skirstymo informacinėmis technologijomis tvarka, papasakojo, kaip tampama teisėju, kodėl  šiais laikais svarbus mediacijos procesas bei pasiūlė aktyviau naudotis valstybės garantuojama nemokama teisine pagalba.

Antrojoje susitikimo dalyje teisėjo padėjėja Laura Marcinkevičienė aptarė paveldėjimo teisinius santykius: senjorams pristatytos testamentų rūšys, paaiškinti jų sudarymo, saugojimo skirtumai, informuota apie privalomąją palikimo dalį asmenims, kuriems reikalingas išlaikymas. Vienam iš paskaitos dalyvių pasiteiravus apie vaikams teksiančią paveldimo turto dalį, L. Marcinkevičienė pristatė įpėdinių eilės  į paveldimą turtą niuansus.

Taipogi senjorus labai domino klausimai, kas nustato paveldimo turto dokumentų tvarkymo kainas ir kokio jos dydžio: kiek kainuoja pas notarą sudaryti testamentą, sutvarkyti paveldėjimo dokumentus, įforminti dovanojimo sandorius, gauti VĮ Registrų centro teikiamus išrašus ar kitas paslaugas. Dalyviai teiravosi, ar užsienio šalies pilietis gali paveldėti turtą, ar paveldimas turtas apmokestinamas mokesčiais jį parduodant, ar testamentas yra būtinas, ar vaikai gali nuginčyti testamentą bei kaip tai vyksta.

Po susitikimo, kuris truko pusantros valandos, L. Antanaitienė padėkojo visiems už dalyvavimą bei pakvietė spalio 25 d. atvykti į Šakių rajono apylinkės teismą, kur Lietuvos Respublikos Konstitucijos dienos proga visą dieną vyks nemokamų teisinių konsultacijų renginys gyventojams.

Audronė Matusienė, Šakių rajono apylinkės teismo administracijos sekretorė 

SERGAMUMAS APSKRITYJE SVYRUOJA

Marijampolės visuomenės sveikatos centras informuoja, kad šių metų 39– ąją savaitę (rugsėjo 25 – spalio 1 d.) Marijampolės apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) rodikliai buvo 70,01  atvejai 10 tūkst. gyventojų.  Marijampolės savivaldybėje registruoti 2 gripo atvejai. Sergamumas nežymiai sumažėjo.

Didžiausias sergamumas registruotas taip Marijampolės savivaldybėje – sergamumas siekė 94,99 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Šakių rajone registruoti 133 susirgimai (buvo 173 atvejai). Gripo atvejų rajone neužfiksuota.

SUGYVENTINĮ PRITVOJO LENTA

Spalio 1 d. Dainių k., namuose, 73-ejų metų moteris lenta sumušė bendraamžį sugyventinį, kuris dėl kirstinės žaizdos galvoje paguldytas į Kauno ligoninę. Įtariamoji uždaryta į areštinę.

Rugsėjo 29 d. vakare Plokščių seniūnijos Voniškių kaimo ribose 44-erių metų vairuotojas, siekdamas išvengti atsakomybės už administracinį nusižengimą (automobiliu gabeno 10 pakelių cigarečių be banderolių), rajono policijos pareigūnams davė 70 eurų kyšį.  Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

NETEISĖTAI LR VALSTYBĖS SIENĄ KIRTUSIAM RUSIJOS PASIENIO PAREIGŪNUI SKIRTAS AREŠTAS

Šakių rajono apylinkės teismas Rusijos pasienio pareigūnui R. P. už neteisėtą Lietuvos Respublikos sienos perėjimą spalio 9 d. skyrė arešto bausmę.

Šiandien, Šakių rajono apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje Rusijos pasienio pareigūnas R. P. kaltinamas neteisėtai perėjęs Lietuvos Respublikos valstybės sieną iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities teritorijos.

Teismas nustatė, kad Rusijos Federalinės saugumo tarnybos Kaliningrado srities pasienio valdybos žvalgybos ir paieškos grupės instruktorius R. P., 2017 m. rugsėjo 9 d. ryte, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, tyčia perplaukė Šešupės upę, kurios viduriu eina Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos valstybių siena.

Kaltinamasis pripažino savo kaltę, dėl savo poelgio pergyvena ir gailisi, o nusikaltimą padarė neturėdamas kitos išeities. Teismui kaltinamasis paaiškino, jog tarnybos metu, kalbėdamas telefonu susipyko su mergina. Palikęs daiktus ir tarnybinį ginklą tarnybos vietoje, išėjo pasivaikščioti. Eidamas gėrė konjaką, pametė mobilųjį, o sutemus pasiklydo. Klaidžiojo visą naktį ieškodamas tarnybos vietos, nemiegojo, sušalo ir sušlapo. Ryte, priėjus upę, perplaukė ją.  Neturėjo tikslo specialiai patekti į kitą šalį, tik ieškojo pagalbos. 

Teismas kaltinamajam skyrė 45 parų arešto bausmę bei vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 641 straipsnio 1 dalimi ją sumažino vienu trečdaliu. Paskyrus galutinę 30 parų arešto bausmę ir į paskirtos bausmės laiką įskaičiavus visą kardomajame kalinime bei laikinajame sulaikyme išbūtą laiką, kaltinamasis paleistas po nuosprendžio paskelbimo, atlikus bausmę.  

Teismas skirdamas bausmę atsižvelgė į tai, jog kaltinamasis tyčia, suvokdamas daromos veikos pavojingumą ir dėl neatsakingo alkoholinių gėrimų vartojimo padarė šį nesunkų nusikaltimą. Kaltinamojo atsakomybę lengvino visiškas prisipažinimas ir nuoširdus gailestis.

Po nuosprendžio paskelbimo kaltinamajam grąžintas jo Rusijos piliečio pasas, o jis pats perduotas VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnams, kurie organizuoja jo išvykimą iš Lietuvos Respublikos teritorijos.  

Audronė Matusienė, Šakių rajono apylinkės teismo administracijos sekretorė 

TEISĖJAS BIBLIOTEKOJE: TEISĖS ABC SENJORAMS

Nacionalinė teismų administracija organizuoja projektą “Teisėjas bibliotekoje: teisės ABC senjorams" (http://www.teismai.lt/lt/naujienos/teismu-sistemos-naujienos/teises-abc-senjorams-apie-teismo-darba-is-pirmu-lupu/5029), prie kurio jungiasi ir Šakių rajono apylinkės teismas.

Spalio 4 d., tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai paminėti, Šakių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje lankysis Šakių rajono apylinkės teismo teisėja, laikinai einanti teismo pirmininko pareigas, Lina Antanaitienė ir teisėjo padėjėja Laura Marcinkevičienė.

Susitikimo tikslas - pabendrauti senjorams aktualiais teisiniais klausimais. Teisėja L. Antanaitienė supažindins su Lietuvos Respublikos teismų veikla ir teisėjo darbu, bei patars, ką reikėtų žinoti prieš kreipiantis į apylinkės teismus. Teisėjo padėjėja Laura Marcinkevičienė papasakos apie nagrinėjamas paveldėjimo bylas.

Renginio pradžia 15 val. Renginio trukmė - 1,5 val. Vieta - Šakių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Gimnazijos g. 1, Šakiai.

RUGSĖJO LIGOS

Marijampolės visuomenės sveikatos centro specialistai informuoja, kad 38– ąją metų savaitę (rugsėjo 18– 24 d.) Marijampolės apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) rodikliai buvo 72,83  atvejai 10 tūkst. gyventojų. Tai yra, šiek tiek išaugo.

Šakių rajone šią savaitę registruoti 173 susirgimai (savaite anksčiau buvo 169 atvejai), gripo atvejų nebuvo. Daugiausia sergančiųjų buvo Marijampolės savivaldybėje – net 584 atvejai (tai sudaro 105 atvejus 10 tūkst. gyventojų).

DIFTERIJOS, STABLIGĖS VAKCINOS, SKIRTOS PLANINEI SUAUGUSIŲJŲ ASMENŲ SKIEPIJIMUI

2017-09-18. Marijampolės visuomenės sveikatos centras informuoja, kad asmens sveikatos priežiūros įstaigose suaugusiems asmenims yra galimybė pasiskiepyti nuo difterijos ir stabligės valstybės biudžeto lėšomis. Dėka efektyvios skiepijimų programos – šiai dienai difterija yra reta liga, tačiau vis dar kelia pavojų visuomenės sveikatai Europoje. Pastaraisiais metais toksigeninės difterijos atvejai buvo nustatyti Belgijoje, Ispanijoje, Jungtinėje Karalystėje, Nyderlanduose, Norvegijoje, Švedijoje. Latvijoje sergamumas difterija išlieka didžiausias visame Europos regione. Lietuva, kaip ir kitos Rytų Europos šalys, priskirta prie difterijos rizikos šalių. Per pastaruosius dešimt metų difterijos ligos atvejai registruoti 2008 m. – 2 atv. (iš jų 1 baigėsi mirtimi.) ir 2011 m. – 1 atv.

Kitos pavojingos ligos – stabligės - susirgimų, dėka visuotinės vakcinacijos, Lietuvoje registruojami atvejai tarp vyresnio amžiaus žmonių. Ši infekcija pasižymi dideliu mirštamumu. Kasmet Lietuvoje registruojami 2-3 stabligės atvejai, iš jų 1-2 baigiasi mirtimi. Š. m. jau registruoti 3 stabligės atvejai, iš jų vienas mirties. Didžiąją dalį sergančiųjų sudaro 60 m. ir vyresni asmenys, kurie nebuvo skiepyti vakcina, turinčia stabligės komponento ar jų imunizacijos būklė buvo nežinoma.

Didesnę riziką susirgti difterija ir stablige turi asmenys neskiepyti nuo šių infekcijų, asmenys ne pilnai paskiepyti, ar gavę pilną vakcinacijos kursą, tačiau kuriems laiku neįskiepyta palaikomoji vakcinos dozė. Pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių nuo difterijos ir stabligės yra skiepijami 2, 4, 6 ir 18 mėnesių bei 6–7 ir 15–16 metų vaikai. Po skiepų įgytas imunitetas nuo difterijos ir stabligės palaipsniui silpnėja, todėl suaugusiems kas 10 metų reikėtų skiepus pakartoti.

Vakcinacijos reguliariai neatliekant, tarp suaugusiųjų atsiranda daug imlių difterijai  ir stabligei asmenų. Nuo stabligės ypač patartina pasiskiepyti žmonėms, kurie turi daržus, sodus, nes juose didžiausia galimybė susižaloti ir užsikrėsti stabligės sukėlėju. Šiuo metu, kai vykdoma planinė vakcinacija nuo difterijos ir stabligės, pasinaudoti galimybe nemokamai pasiskiepyti gali vyresni nei 26 metų asmenys, kurie per pastaruosius 10 metų nebuvo skiepyti nuo difterijos ir stabligės. Skiepijama viena kombinuota vakcina nuo abiejų ligų. 

Gyventojai, norintys pasiskiepyti nuo difterijos ir stabligės, turėtų kreiptis į šeimos gydytoją!